W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem wśród młodych ludzi (i nie tylko) cieszą się alternatywne formy podróżowania. Zorganizowane wyjazdy do nowoczesnych hoteli przestają być oznaką luksusu a stacjonarna forma spędzania urlopu przy basenie hotelowym zaczyna mieć silną konkurencję w postaci bardziej aktywnych form wypoczynku.

Młodzi ludzie coraz chętniej poszukują niezależności – samodzielnie wynajmując noclegi, kupując bilety lotnicze dopasowując tym samym miejsce i czas pobytu tak aby był jak najbardziej zgodny z indywidualnymi potrzebami. Choć dla naszych rodziców i dziadków w czasach PRL podróżowanie samochodem i nocowanie na campingu było właściwie podstawową formą spędzania wakacji to trzeba pamiętać, że nie każdy posiadał swój samochód. Poz tym wówczas był to przejaw ograniczeń a dziś jest to jedna z ciekawych możliwości spędzania czasu. Trzeba się cieszyć, że ta forma wypoczynku znów staje się popularna a my podczas podróży coraz chętniej poszukujemy bliskości z naturą.

Dziś mamy ogromne możliwości wyboru miejsca i form aktywności, nie musimy nawet posiadać własnego samochodu bo na czas wakacji możemy go wypożyczyć. W zależności od naszego temperamentu i formy planowanego wyjazdu mogą to być samochody osobowe, terenowe, busy i campery. Samolotem dolecimy niemal w każde atrakcyjne turystycznie miejsce a będąc u celu prawie zawsze znajdziemy zorganizowaną bazę noclegową. Czy to w postaci pól namiotowych, hoteli, moteli albo parkingów, na których wolno nocować.

Dokąd jechać samochodem na wakacje

Mając w zasięgu ręki cały świat i niemal nieograniczony wybór atrakcji pozostaje jedynie wybrać termin oraz miejsce a następnie wyruszyć w podróż. Jednak jak sie za to zabrać i gdzie szukać informacji na ten temat?
Tutaj z pomocą przychodzi serwis Viaboo.com, w którym zebrano, opisano i oceniono kilka tysięcy tras samochodowych po wszystkich krajach świata. Znajdziemy tu mnóstwo tras po Europie, USA, Ameryce Północnej i Południowej, Australii i Azji. Jedne trasy są kilku dniowe – stworzone z myślą o wypadach weekendowych inne to długie podróże nawet na kilka miesięcy. Na dzień dzisiejszy jest to jeden z największych tego typu serwisów na świecie, który specjalizuje się w przygotowywaniu gotowych tras samochodowych. Trasy prezentowane w Viaboo.com się na tle podobnych serwisów wyróżniają się tym, że są weryfikowane pod kątem atrakcyjności samej drogi. Nie są tylko zbiorem odcinków łączących najkrótszą drogą dwie atrakcje. Sama droga też ma być przyjemnością a przemierzając odcinek od miasta do miasta można wybierana jest ta ładniejsza. Niewątpliwą zaletą jest też możliwość wybrania języka polskiego.
Bezpłatnie dostępne opisy tras zostały przypisane do krajów i regionów a także zostały podzielone na różnego rodzaju kategorie tematyczne. Przykładowo mamy do wyboru:

… i wiele innych…
Podziałów tematycznych jest wiele więcej a dla tych co mają sprecyzowane wymagania dostępna jest wyszukiwarka tras samochodowych. Dzięki niej możemy wyszukać trasy po długości planowanego pobytu czy np. charakterze i okresie kiedy dana trasa jest najatrakcyjniejsza bo każdy realista wie, że zwiedzanie Polski jesienią to nie jest wybitna atrakcja – w przeciwieństwie do lata. Opisy poszczególnych tras, ich etapów oraz mapy poglądowe proponowanych wycieczek samochodowych dostępne są bezpłatnie. Udostępnione informacje w zupełności wystarczą by zapoznać się z docelowym miejscem pobytu, charakterem wycieczki i najważniejszymi atrakcjami po drodze. Szczegółowe rozpiski poszczególnych etapów podróży z dokładną informacją o atrakcjach, które znajdują się po drodze dostępne są po zalogowaniu i wykupieniu dostępu do dodatkowych treści.

Dodaj komentarz