Dla osób lubiących nocować w hotelach, gwiazdki mają znaczenie. Osobom, które raz w roku w okresie wakacyjnym poszukują hotelu najczęściej wystarcza, jeśli hotel ma minimum 3 gwiazdki. Czy zastanawialiście się kiedyś, co oznacza liczba gwiazdek w hotelu?

Gwiazdki w hotelu – oznaczenie 

Liczba gwiazdek w nazwie hotelu oznacza standard i udogodnienia, jakie zapewnia obiekt. Oczywiście, im więcej gwiazdek, tym bardziej komfortowy i luksusowy pobyt oferuje hotel. Jednak gwiazdki w różnych krajach odpowiadają innym standardom, ponieważ nie ma międzynarodowego kodeksu warunkującego liczbę gwiazdek. 

Wybierając hotel, należy zweryfikować, czy liczba gwiazdek znajdująca się w logo hotelu oznacza udogodnienia dla gości czy… jest to prostu tani chwyt marketingowy. Tak, właściciel hotelu może zarejestrować obiekt z wkomponowanymi w nazwę obiektu gwiazdkami, które dla niezbyt dociekliwego klienta będą równać się standardom warunków. Dlatego wybierając hotel z gwiazdkami, warto zajrzeć nie tylko na internetową stronę główną hotelu, ale kliknąć także zakładkę „o nas” lub „kontakt”. Tu powinno być dokładnie napisane, jakie warunki panują w hotelu i jaką liczbę gwiazdek hotel faktycznie wykazuje. Można także wejść na fanpage hotelu na Facebooku i poczytać opinie.

Co znaczy liczba gwiazdek w hotelu?

Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, jak interpretowane są liczby gwiazdek w hotelach w Polsce:

  • hotel* – hotel bez udogodnień, musi mieć powierzchnię minimum 10 m2. W pokoju musi znajdować się łóżko, szafa, lampka nocna, stolik z krzesłem oraz gniazdko elektryczne. W nowym hotelu możesz liczyć na łazienkę z kabiną lub wanną, sedesem oraz ręcznikami – jeśli jednak nie jest to nowy budynek, łazienka może nie zostać przydzielona ci na wyłączność. W takim hotelu raczej spotkasz automat z kawą i herbatą niż całodobowe usługi gastronomiczne, nie licz także na telewizor w pokoju. 
  • hotel** – od hotelu* różni się tym, że będzie dysponował dostępem do internetu, jednak może się okazać, że strefa wifi będzie tylko w przestrzeniach wspólnych. W pokoju będzie odbiornik radiowy, możesz także oczekiwać możliwości zakupu kawy nie tylko z automatu. 
  • hotel*** – oznacza pokój o powierzchni minimum 14m2, łazience na wyłączność, z dostępem do internetu, restauracją hotelową, usługą prania i prasowania odzieży . W takim hotelu w pokoju będzie także telewizor i telefon. Pracownicy recepcji posługiwać się będą w minimum 2 językach. 
  • hotel**** – to zapewnieniem komfortowego wypoczynku. Na pewno będzie zlokalizowany w atrakcyjnej części miasta, ściany pokoju będą wyciszone. W hotelach w o tym standardzie na pewno w pokoju będzie dodatkowa sofa lub fotel, minibar i lodówka, wifi, usługa prania odzieży, a przed obiektem będzie monitorowany parking. W łazience będzie suszarka do włosów. Zapewniony zostanie dostęp do codziennej prasy oraz restauracji hotelowej. Pobuyt w hotelu czterogwiazdkowym można połączyć ze skorzystaniem na miejscu z usług Welles: siłowni, SPA lub gabinetu masażu. Pokój będzie także codzienny sprzątany – dotyczy to także wymiany ręczników. Pracownicy recepcji będą dostępni dla gości przez całą dobę. 
  • hotel***** – zapewnienie luksusowego wypoczynku. Poza standardem hotelu****, możecie tu dodatkowo liczyć na piękny widok z okien pokoju, codzienną zmianę pościeli, designersko zaprojektowanych wnętrz całego obiektu. Pokój będzie pełen udogodnień dla odwiedzających, a w łazience czekać będą na Was szlafroki. Wśród atrakcji dla gości z pewnością możecie skorzystać z usług konsjerża, który pomoże Wam załatwić sprawy w tym mieście. W restauracji hotelowej spodziewajcie się słynnego szefa kuchni. Poza restauracją w takim hotelu dostępna będzie dodatkowa kawiarnia i przestrzeń konferencyjna. Hotele pięciogwiazdkowe często zlokalizowane są w zabytkowych pałacykach. 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.