Jeśli nie lubisz walizek, plecak może być doskonałą alternatywą. Powinien być wytrzymały, pojemny i wodoodporny. Wtedy może śmiało Ci służyć jako KLM bagaż podróżny. Wodoodporny materiał skutecznie ochroni spakowane rzeczy. Można go też problemu wyczyścić. Plecak sprawdzi się idealnie podczas trudnej, wymagającej podróży. Ma dużo kieszonek i przegródek. Dzięki temu łatwiej utrzymasz porządek.

Jak wybrać funkcjonalny plecak turystyczny?

W KLM bagażem podręcznym może być plecak. Zwróć uwagę na to, aby był pojemny i funkcjonalny. Sprawdź, czy nie ma zawieszek, luźnych kieszeni, czy odstających pasków. W przeciwnym razie możesz mieć spory problem podczas kontroli wymiarów. Bez tego typu elementów nawet plecak o maksymalnych wymiarach spokojnie przejdzie przez miarkę. Nie będzie się wtedy niepotrzebnie blokował.

Wybierając plecak jako KLM bagaż podręczny, koniecznie weź pod uwagę jego kształt. Powinien być opływowy. Wtedy bez problemu włożysz go i wyjmiesz ze schowka bagażowego. Zbyt duża ilość przegródek i kieszonek może być kłopotliwa. Oczywiście są przydatne w modelu szkolnym lub miejskim, jednak niekoniecznie sprawdzą się w samolotowym. W przypadku kontroli musisz opróżnić wszystkie przegródki i kieszonki. Zajmie Ci dużo czasu. Możesz się wtedy tylko niepotrzebnie stresować. Dlatego szukając idealnego plecaka na KLM bagaż podręczny, szukaj raczej modelu z jedną, główną przegrodą lub pojemną kieszenią w panelu zewnętrznym. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej wygodne.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, szukając plecaka?

Wybierając plecak, zwróć uwagę na szelki. Powinny być wygodne i szerokie. Wtedy możesz wygodnie dźwigać nawet ciężki plecak. Może być komfortowym KLM bagażem podręczny,, gdy będzie miał ergonomiczną rączkę.

Najlepiej, aby był wykonany z syntetycznego, wodoodpornego materiału. Wtedy sprawdzi się idealnie w każdych warunkach atmosferycznych. Zwróć też koniecznie uwagę na to, czy ma naszywkę lub wszytą przegródkę z miejscem na Twoje dane osobowe i kontaktowe. W ten sposób unikniesz zamieszania i niepotrzebnych nerwów.

Jednak to waga i rozmiar są najważniejszymi parametrami plecaka do samolotu. Limit KLM bagażu podręcznego może się różnić w zależności od wybranego lotu. Maksymalne wymiary są następujące: 55x35x25 cm. Maksymalna całkowita waga bagażu w klasie ekonomicznej linii KLM (1 bagaż podręczny i 1 akcesorium) może wynosić 12 kg, a w klasie biznesowej (2 sztuki bagażu podręcznego i akcesorium) – 18 kg. Jak widać, każdy kilogram jest niezmiernie ważny. Dlatego plecak powinien być wykonany z cienkiego materiału. Wtedy możesz w nim schować więcej drobiazgów.

Dodaj komentarz