• Post category:Pozostałe

Problemy ze snem to przede wszystkim trudności w zasypianiu, a także utrzymaniu snu czy wczesnym wybudzaniu się. Nie ma co ukrywać, niska jakość wypoczynku negatywnie oddziałuje na nasze zdrowia, a także codzienne funkcjonowanie. A jakie mogą być tego przyczyny oraz dlaczego odpowiednio skomponowane łóżko jest tak ważne? 

5 przyczyn powodujących trudności z zasypianiem

Styl życia człowieka oddziałuje zarówno na fizyczną, jak i psychiczną czy uczuciową sferę życia. Wpływa także na jakość snu, przez co w ciągu dnia czujemy się zmęczeni oraz nie mamy na nic sił. Za częste przyczyny przewlekłych problemów z zasypianiem uważa się: 

  • stres, 
  • zbyt obfita kolacja, 
  • zaburzenia zdrowia psychicznego, 
  • choroby przewlekłe, 
  • praca zmianowa. 

Wielu z nas ma także złe nawyki związane ze snem. Obejmują one nieregularny harmonogram pójścia spać czy uwzględnianie drzemek np. po powrocie z pracy. Nie zapominajmy także o odpowiednio skomponowanym łóżku! 

Odpowiednio skomponowane łóżko – czyli jakie? 

Łóżko określa zbiór elementów, które jako całość tworzą komfortową przestrzeń do wypoczynku. Uwzględnia się tutaj wiele produktów – mniej lub bardziej ważnych. A o czym nie można zapomnieć? Oto 3 najważniejsze kroki i 5 produktów od Hilding, których nie można pominąć!

Krok pierwszy – materac 

Materac do spania to bez wątpienia najważniejszy element łóżka. To właśnie on odpowiada za prawidłowe wsparcie naszej sylwetki, co jest możliwe dzięki wyjątkowej budowie. Obecnie na rynku znajdziemy różne modele, które różnią się między sobą wypełnieniem – jedne mają wypełnienie piankowe, a inne sprężynowe tak jak Hilding Cha-Cha. Z uwagi na to, przy ich wyborze warto uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje. 

Krok drugi – poduszka i kołdra 

Poduszka ma za zadanie wspierać górne partie ciała, do których należy głowa, kręgosłup w odcinku szyjnym oraz barki. Stawiając na model Antistress Carbon, możemy dodatkowo cieszyć się wyjątkowymi właściwymi tego produktu. Jeśli chodzi natomiast o kołdrę – to właśnie on gwarantuje właściwy komfort termiczny w czasie wypoczynku. Tutaj również należy pamiętać o uwzględnieniu osobistych potrzeb oraz preferencji.

Krok trzeci – stelaż i pościel

Stelaż pod materac, jak np. Family Lift, to produkt odpowiadający za właściwe wsparcie materaca. W ten sposób gwarantuje prawidłową wentylację jego wnętrza oraz przedłuża żywotność. Co więcej, dodatkowo wpływa na komfort w czasie snu. Pościel natomiast ma za zadanie chronić naszą kołdrę i poduszkę przed zabrudzeniem. Zwiększa higieniczność, a dzięki atrakcyjny wyglądowi podkreśla także aranżację wnętrza.

Istnieje wiele przyczyn trudności z zasypianiem, jednak większość z nich wiąże się z naszym trybem życia. Zmieniając niektóre nawyki, możemy znacząco poprawić jakość, a także efektywność swojego wypoczynku. Ponadto pamiętajmy o komfortowym łóżku!

Artykuł sponsorowany. 

Dodaj komentarz