• Post category:Pozostałe

Każdy z nas ma swoje własne indywidualne potrzeby i preferencje podczas spania. Jedni uwielbiają spać na brzuchu, inni na plecach czy na boku. Część z nas uwielbia wysokie poduszki, a najlepiej to nie jedną a dwie lub trzy, a inni mogliby zapomnieć, czym jest poduszka, ponieważ najlepiej śpi im się na płasko. Jak więc wybrać idealną poduszkę, która będzie odpowiadała naszym potrzebom? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule, dlatego serdecznie zapraszamy do dalszej lektury. 

Odpowiedni rodzaj poduszki 

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów poduszek, a każdy z nich wyróżnia się czymś innym. Pierwsza, czyli poduszka klasyczna jest doskonałym wyborem dla osób, które uwielbiają spać w różnych pozycjach. Są to poduszki uniwersalne, które obecne są w większości sypialni w Polsce. Mają różne rozmiary, a ich kształt jest zazwyczaj prostokątny. Inną propozycją jest poduszka ergonomiczna, której zadaniem jest doskonałe wspieranie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Jest to już bardziej profesjonalna opcja, która również jest znacznie droższa – może kosztować nawet kilkaset złotych. Może mieć różne kształty oraz wielkości, które trzeba dostosować do swoich potrzeb. Naszą trzecią propozycją jest poduszka hybrydowa, czyli idealne połączenie modelu klasycznego i hybrydowego. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, które doskonale łączy w sobie najważniejsze cechy poduszek klasycznych oraz ergonomicznych. Wyglądają zazwyczaj jak poduszki klasyczne, jednak ich wnętrze jest bardziej profesjonalne i odpowiedniejsze dla naszej głowy, szyi oraz barków. Poduszki hybrydowe zapewniają idealne dopasowanie i podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. 

Pozycja snu a idealna poduszka 

Wybór tej jednej idealnej poduszki zależy przede wszystkim od pozycji, w której najczęściej śpimy. Nie każda poduszka nadaje się do spania w każdej pozycji, a jeśli nie zwrócimy na to uwagi przed zakupem jednego z wielu modeli, to może się to skończyć dużym bólem miejsc w okolicy szyi. Dlatego też, jeśli śpisz na boku, to doskonała będzie dla ciebie wysoka oraz twarda poduszka, która doskonale wypełni przestrzeń pomiędzy materacem a Twoją szyją. Musi być ona plastyczna i doskonale dopasowywać się do nierówności Twojego ciała. Tutaj doskonale sprawdzi się poduszka ergonomiczna, dzięki której zapomnisz niewygodnym śnie. Uwielbiasz spać na plecach? Dla Ciebie doskonała poduszka musi być zarówno średniej wysokości, jak i miękkości. W tym miejscu również proponujemy poduszkę ergonomiczną, ponieważ doskonale dopasuje się do Twojej budowy anatomicznej. Niektóre osoby preferują spanie na brzuchu, a to sprawia, że koniecznie muszą zainwestować w niski model poduszki, który dodatkowo będzie miękki. Spanie na brzuchu nie jest zbyt zdrowe dla naszego kręgosłupa, ponieważ może powodować nienaturalne jego wygięcie, więc postaraj się wypracować inną pozycję snu! 

Sen odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka, a żeby był on optymalny, warto zainwestować w dobrej jakości poduszkę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci podjąć tę ważną decyzję i Twój sen od dziś będzie dużo lepszy!  

Artykuł powstał we współpracy z SennaMaterace.pl.

Dodaj komentarz