• Post category:Pozostałe

Tablet z modemem to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy mieć zawsze zapewniony dostęp do Internetu. Sprzęt z siecią może łączyć się na różne sposoby. Warto zwrócić na to uwagę, oglądając tablety i rozważając zakup tego sprzętu.

Tablety to urządzenia, które zdominowały świat. Wiele osób traktuje je jako zastępstwo dla laptopa. Są mniejsze, przez co bardziej mobilne, więc łatwo zabrać je ze sobą niż ciężki i duży komputer. Niektóre urządzenia pozwalają na dzwonienie z nich. Warto kupić tablet z modemem, by móc korzystać z Internetu, gdy tylko tego potrzebujemy.

Tablet z modemem – bo Internet zawsze się przydaje

Tablety biją rekordy popularności. Korzystać można z nich w różnych celach: do pracy, oglądania filmów, grania w gry czy przeglądania stron internetowych. Zazwyczaj korzysta się ze sprzętu poza domem, więc warto wybierać modele, które mogą się połączyć z siecią. O ile w praktycznie każdym urządzeniu znajdziemy Wi-Fi, o tyle tablet z modemem jest zazwyczaj nieco droższy. Ta inwestycja jest jednak bardzo opłacalna. Szczególnie że nie wszędzie mamy darmową sieć bezprzewodową.

Tablety 3G

Tablet z modemem 3G zapewnia szybki dostęp do Internetu wszędzie, gdziekolwiek jesteśmy. To dobre rozwiązanie, szczególnie dla tych osób, które korzystają ze sprzętu i sieci np. w podróży czy poza domem. 3G to sieć o zasięgu globalnym, więc nie powinno być żadnych problemów z łączem, co jest niezwykle istotne w tym przypadku. Warto pamiętać, że 3G to sieć telefonii komórkowej. Oznacza to, że musimy mieć kartę SIM któregoś z operatorów. Obecnie można ją bez problemu nabyć za kilka złotych w praktycznie każdym sklepie.

Tablety z LTE

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się tablety LTE, które pozwalają na kilkukrotnie szybsze połączenie z Internetem niż tablety 3G. Jeszcze kilka lat temu w Polsce był problem, bowiem Internet ten swoim zasięgiem nie obejmował wszystkich miejscowości. Obecnie raczej tego problemu nie ma, jednak przed zakupem warto sprawdzić, czy na pewno będziemy mieli możliwość korzystania z sieci tam, gdzie chcemy. Szczególnie że tablet z modemem tego typu jest najdroższym modelem. Tablet z modemem LTE doskonale sprawdza się, gdy ściągamy dużo plików i oglądamy filmy w sieci.

Czy można łączyć się z Internetem w inny sposób?

Tablet z modemem, jak już wcześniej wspomnieliśmy, wiąże się z wyższą ceną. Czy sprzęt bez niego daje możliwość połączenia się z Internetem inną drogą niż przez Wi-Fi? Odpowiedź brzmi: tak. Wówczas sprzęt można doposażyć, kupując modem zewnętrzny, który łączy się z tabletem przez USB. Wtedy dokupujemy kartę sim od operatora wybranej sieci i wkładamy ją do zewnętrznego modemu.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.