• Post category:Artykuły

Dokumenty powinny być dla nas jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, bez którego nie powinniśmy ruszać się z domu. Jeśli wyjeżdżamy za granicę, tym bardziej powinniśmy dbać o swój portfel i dokładnie schować wszystkie niezbędne elementy. Doskonałym przykładem jest paszport, gdy wyjeżdżamy poza granice Unii Europejskiej. Jeśli zgubimy ten istotny, a nawet niezbędny dokument, możemy mieć duże problemy na granicy. Z jednej strony nie powinniśmy stale nosić go przy sobie, gdyż możemy stać się ofiarami kradzieży, natomiast z drugiej nie możemy zostawić go w hotelu. W dalszej części przygotowanego materiału zastanowimy się natomiast, jak wybrać etui na paszport i jak je schować.

Pamiętaj zawsze o tym, by wybierać produkty wykonane przez renomowanych i wysoko ocenianych producentów wyposażenia. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje etui na paszport będzie wytrzymałe i niezawodne – nawet w przypadku ekstremalnych sytuacji.

Wybór odpowiedniego etui na paszport

Jakie powinno być idealne etui na paszport? Przede wszystkim eleganckie, charakterystyczne i wytrzymałe. Warto sięgać po asortyment zaprojektowany i wykonany przez najlepsze marki na rynku, ponieważ wtedy otrzymujesz gwarancję, że produkt nie ulegnie zniszczeniu już po kilku dniach. Dobrym pomysłem jest przykładowo inwestycja w model wykonany ze skóry. Doskonale będą one komponować się w zestawie z portfelem. Oznakuj jednak w indywidualny i nieoczywisty sposób obydwa przedmioty.

Wybór odpowiedniego hotelu

Zawsze staraj się wybierać hotele, w których dostępne są sejfy. Dzięki nim otrzymujesz możliwości bezpiecznego przechowywania swoich dokumentów. Oczywiście korzystaj jedynie ze sprawdzonych sieci, gdyż w innym przypadku nie masz pojęcia, kto oprócz Ciebie zna również hasło.

Co zrobić, gdy paszport ulegnie zniszczeniu, zagubieniu lub kradzieży?

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest w pierwszej kolejności zgłaszania się do konsulatu. Dzięki temu uzyskasz niezbędną pomoc prawną i instrukcję, jak należy postępować. Przede wszystkim zapamiętaj, jak wygląda Twoje etui na paszport i spróbuj je oznakować w charakterystyczny sposób, by w razie znalezienia, nie budziło wątpliwości, że jest to Twoja własność – w sytuacji, gdyby dokumentu nie było już w środku. Dlaczego nie szukać od razu pomocy na posterunku Policji? Ponieważ w każdym kraju są inne procedury i należy je poznać. Najlepszym rozwiązaniem zatem jest wcześniejszy kontakt z konsulatem, który musi udzielić informacji odnośnie sytuacji zagrożenia.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.