• Post category:Artykuły

Powoli uczymy się żyć z pandemią. Wiemy, jak bezpiecznie podróżować, zachowujemy dystans i zakrywamy maseczkami usta. Życie z obostrzeniami sanitarno-emidemicznymi stało się nową normalnością. Zaczynamy wracać do aktywności sprzed koronawirusa – także w ramach organizacji obozów i kolonii zimowych. 

Obozy zimowe dla młodzieży 

Ferie zimowe to idealny okres na złapanie oddechu pomiędzy kolejnymi sprawdzianami. Spędzenie 2 tygodni na oglądaniu telewizji lub graniu na konsoli może być relaksujące, jednak powrót do szkoły po takim nic-nie-robieniu może być bolesny. W Polsce można mieć nadzieję, że zima będzie sprzyjać uprawianiu lokalnych atrakcji fizycznych, jak na przykład wyjście na lodowisko, ale jeśli pogoda zwiedzie – dzieci spędzą ten czas w domu. Z kolei zorganizowanie na ten czas intensywnych korepetycji i nadrabianie braków z całego semestru wykluczy jakikolwiek odpoczynek. Dlatego warto pomyśleć o wyjeździe na obóz zimowy dla młodzieży, który połączy przyjemny odpoczynek z poznawaniem świata.  

Jak zorganizować kolonie zimowe?

W zależności od zainteresowań dziecka, warto poszukać takiego wyjazdu, który będzie dla niego przyjemnością. Obozy zimowe, podobnie jak kolonie, mogą mieć różny charakter – obozów językowych, tanecznych, snowboardowych i narciarskich. Każdy obóz można dopasować do poziomu umiejętności dziecka. Co ważne, bon turystyczny Ministerstwa Rozwoju można przeznaczyć na kolonie zimowe, tym samym obniżając cenę wyjazdu. Warto znaleźć takie biuro, które specjalizuje się w organizacji obozów młodzieżowych. Przed podjęciem decyzji o wykupieniu obozu, trzeba sprawdzić, czy firma jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej. To gwarancja nie tylko dobrze zorganizowanego obozu zimowego, ale także bezpiecznego wyjazdu. 

Kolonie zimowe – czy warto? 

Jeśli zastanawiacie się, czy warto posyłać dziecko  na obóz zimowy, odpowiadamy: oczywiście, że warto! Przede wszystkim obozy zimowe nie są aż tak popularne, jak obozy letnie. Zatem na miejscu jest mniej turystów i mniejsze natężenie ludzi w zwiedzanych obiektach. Jeśli kolonie uruchamiana są w ramach warsztatów hobbystycznych lub tematycznych – możecie mieć pewność, że Wasze dzieci będą otoczone grupą prawdziwych pasjonatów danej dyscypliny. Wiąże się to rozwijaniem zainteresowań dziecka. Z kolei obóz zimowy językowy to ostatni moment przed egzaminami końcowymi na to, aby dzieci miały kontakt z językiem obcym. Żadne korepetycje ani kursy językowe nie dadzą takich efektów, jak wyjazd zagraniczny – tutaj trzeba się odblokować, żeby mówić, a niejako mimochodem następuje osłuchiwanie się z językiem. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w czasie takiego wyjazdu dziecko uczy się samodzielności i odpowiedzialności. 

Dodaj komentarz