• Post category:Artykuły
Coraz popularniejsze stają się dziś portale skupiające wiele ofert wynajmu kwater. Wśród nich wyróżnia się Airbnb, czyli strona na której znaleźć można całe domy i mieszkania jak i pokoje oraz pojedyncze łóżka do wynajęcia. Warto zauważyć, że na portalu o którym mowa znajdują się oferty bezpośrednio od osób prywatnych, nie jest to miejsce na szukanie pokoi hotelowych.

Zasięg na cały świat

Wydaje się, że jedną z najważniejszych cech portalu jest jego szeroki zasięg. Z Airbnb korzystają dziś ludzie na całym świecie, dlatego też na portalu można znaleźć nocleg nawet w najdalszych zakątkach świata. Nie mniej jednak, w niektórych państwach strona jest mniej popularna w innych bardziej.

Na Airbnb znaleźć można również oferty noclegów w wielu polskich miastach. Nie mniej jednak ,w naszym kraju jak na razie portal ten nie jest jeszcze szczególnie popularny wśród gospodarzy wynajmujących swoje kwatery. Turyści z Polski podróżujący po Europie i Świecie korzystają jednak z portalu bardzo chętnie.

Jak zarezerwować pokój na Airbnb?

Zacząć należy oczywiście od założenia konta na portalu. Jest to bardzo proste i szybkie. Warto w tym celu wykorzystać zniżkę na start. Później jednak, niewymagane, jednak bardzo wskazane jest zweryfikowanie swojej tożsamości. Konieczne do tego jest podanie e-maila, numeru telefonu oraz karty płatniczej. Ta ostatnia przydaje się również później do uiszczania opłat za noclegi.

Weryfikacja jest istotna, gdyż bardzo wielu gospodarzy wymaga jej ze względu na zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Chcą oni mieć pewność, że nocował u nich będzie sprawdzony użytkownik portalu Airbnb.

Po zweryfikowaniu konta sprawa jest bardzo prosta. Kiedy znajdzie się już odpowiedni pokój czy mieszkanie wystarczy wyrazić chęć rezerwacji. Można również skontaktować się z gospodarzem. Zwykle jednak kontakt nie jest konieczny, gdyż większość lokali jest bardzo szczegółowo opisana, dlatego nie ma po prostu o co pytać.

Zalety Airbnb

Niewątpliwie, korzystanie z portalu o którym mowa ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, trudno gdziekolwiek indziej znaleźć tańsze noclegi. Na Airbnb można zarezerwować pokój tańszy nawet o kilkadziesiąt procent od hotelu w tej samej lokalizacji. Dlatego też, jest to rozwiązanie dla osób, które decydują się na wyjazd niskobudżetowy.

Ponadto, niewątpliwie dużą atrakcją w przypadku korzystania z Airbnb jest możliwość poznania bardzo interesujących ludzi. Przez portal wynajmuje się kwatery bezpośrednio od osób prywatnych, którzy często mieszkają w tym samym mieszkaniu czy domu ,w którym oferują nocleg. Istnieje więc szansa na spędzenie czasu z ciekawymi ludźmi z drugiego końca świata.

Jakie są wady portalu?

Wydaje się, że największą wada portalu jest konieczność opłacenia nocleg z góry. Nie można jechać na miejsce z gotówką, lecz trzeba zapłacić kartą lub przez system płatności PayPal. Nie mniej jednak, można być spokojnym o swoje pieniądze, gdyż wpłacane są one na konto portalu, a nie bezpośrednio do gospodarza. Nie ma więc ryzyka, że złodzieje wykorzystają Airbnb by okraść podróżnych.

Kupon promocyjny
Na pierwszą podróż możesz wykorzystać kupon Airbnb – to doskonała okazja, aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.