• Post category:Artykuły

Choinka to symbol świąt Bożego Narodzenia. Nikt z nas nie wyobraża sobie wigilii bez przyozdobionego drzewka. Ubrana w kolorowe ozdoby i światełka tworzy klimat, który chcielibyśmy zatrzymać jak najdłużej w naszym domu, tak aby umilała nam długie zimowe wieczory.

Atmosfera przedświąteczna to czas skoncentrowanej pracy i przygotowań do tych iście najważniejszych świąt w naszym kalendarzu. Kolorowe światełka, choinki przyozdobione na skwerach i w witrynach sklepowych wprawiają nas w dobrą atmosferę. Pomimo wielu prac i obowiązków związanych z pracą zawodową, bo zakończenie roku zazwyczaj bywa pracowite w firmie, jak i przygotowaniami do świąt, to mamy dobry nastrój, bo cały ten miejski klimat przypomina nam, że już niedługo odpoczniemy sobie w rodzinnym i świątecznym duchu. To też idealny czas na zastanowienie się jaką choinkę kupić na święta, czy wybrać naturalną, czy sztuczną.

Choinka naturalna czy sztuczna

Każdy ma swoje upodobania na ten temat. Jedni kupują sztuczne, dbając o tzw. ekologię, czyli niewycinania drzewek w lesie, a inni bardziej tradycjonaliści wolą inwestować w naturalne drzewka. Sztuczna, czy naturalna, każda ma swoje wady i zalety. Do zalet choinek naturalnych na pewno należy zaliczyć zapach podtrzymujący atmosferę świąt. Ponadto kupując choinkę naturalną, mamy pewność, że drzewko będzie w pełnie oryginalne. Jednak wadą ich jest to, że trudne są w utrzymaniu czystości i za długo w naszym domu nie pobędą.

Sztuczne choinki obecnie do złudzenia przypominają prawdziwe drzewka. Ponadto są imitacjami wielu gatunków choinek sosnowych o gęstych, równych gałęziach. Przy okazji ich kolorystyka do złudzenia przypomina prawdziwą choinkę. Nowością są sztuczne choinki osadzone na prawdziwym i wysokim pniu, dając wrażenie prawdziwego drzewka. Podstawa oprawiona jest w dekoracyjny jutowy worek, co stanowi naturalny element dekoracyjny w twoim domu. Jeżeli zależy ci, aby choinka stanowiła elegancki element dekoracyjny wnętrza, który nie sprawia za wiele problemów, to warto zainwestować w sztuczne drzewko. Wydatek będzie jeden, a drzewko posłuży na wiele lat.

Jaką wybrać sztuczną choinkę

Choinka tworzy nie tylko świąteczną atmosferę, ale też pełni funkcje dekoracyjne. Zatem warto wybrać taką, która pasuje do naszej aranżacji wnętrza. Istotną sprawą są też ozdoby choinkowe, które powinny zachować pewien ład i współgrać z drzewkiem. Co prawda sztuczna choinka ma regularne kształty i każda dekoracja ozdób będzie na niej dobrze wyglądała.

Przed zakupem choinki warto zastanowić się nad jej wysokością. Jeżeli chcemy małe drzewko, które będzie stało na komodzie, to warto zakupić choinki mające nieco ponad 1 m. Jeżeli lubimy duże i gęste drzewka od ziemi do sufitu to najpopularniejszy rozmiar to  1,8 m. Wysokość ta jest dość praktyczna. Drzewko łatwo rozłożyć, ubrać i potem rozebrać bez pomocy drabiny.

Kolejnym etapem podejmowania decyzji o zakupie choinki jest jej rodzaj. Na rynku mamy imitacje naturalnej sosny, jodły, czy świerku. Ponadto drzewka te wiernie oddają różne gatunki tych choinek, rosnących w naturze w różnych częściach świata. Największy wybór sztucznych choinek znajdziesz na allegro.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.