Wakacje w pełni i wiele z nas myśli o spędzeniu wolnego czasu za granicą. Wybieramy najczęściej ciepłe miejsca, gdzie mamy gwarancje dobrej, słonecznej pogody i możemy cieszyć się wolnym czasem tak jak lubimy najbardziej. Na wyczekiwany wyjazd, w zależności od wybranego miejsca, obok pakowania, sprawdzenia atrakcji dostępnych w wybranym miejscu wakacji, należy wybrać środek transportu na wymarzony wyjazd. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy podróżujemy do miejsc docelowym nie tylko w celach turystycznych, ale np. ma to miejsce gdy nasza rodzina mieszka w innym kraju, albo nawet na innym kontynencie.

Pojawia się więc za każdym razem temat wyboru najodpowiedniejszego rodzaju transportu. Podróżować możemy na wiele sposobów, w zależności od miejsca, do którego się wybieramy i przede wszystkim od ilości kilometrów dzielących nas do niego. Możliwości jest kilka i mamy do wyboru podróż samochodem, zarówno samemu albo w większej grupie osób. Kolejną możliwością jest podróżowanie różnego rodzaju autokarami, np. autobusami, pociągiem, statkiem czy samolotem. Przy wyborze środka transportu, a zwłaszcza podróżowanie autobusami oraz pociągiem czy na trasie nie będą mieć miejsca tzw. przesiadki, czyli konieczność zmiany sposobu lokomocji, czy wybrana przez nas trasa, to taka bez koniecznych przesiadek. W zależności od czasu, jaki zamierzamy podróżować, taka wyprawa może okazać się męcząca lub zwyczajnie się dłużyć. Tutaj przechodzimy do sposobów umilenia sobie długich podróży i przedstawimy je na przykładzie lotu samolotem.

Jak umilić sobie czas

Temat: “Jak umilić sobie długi lot samolotem?” jest bardzo obszerny, ale wymienimy kilka pomysłów. Tak naprawdę w samolocie, a zwłaszcza gdy czeka nas długi lot, możemy wreszcie poświęcić czas na rzeczy, które na co dzień zaniedbujemy. Na początku każde podróży samolotem, zostajemy poinstruowani co należy, a czego nie wolno nam robić w samolocie. Logicznym jest i zawsze należy pamiętać, żeby sprzęty takie jak telefony komórkowe, tablety oraz laptopy zostały wyłączone, albo miały włączony tzw. tryb samolotowy. To konieczne, z powodu przyczyn dotyczących bezpieczeństwa i nie ma od tego żadnych wyjątków.

Pierwszym sposobem, umilającym nam długi lot jest z pewnością ulubiona lektura. Zabranie ze sobą ulubionych książek pomoże nam na dłuższy czas zapomnieć o trudach podróży i zrelaksować się podczas lektury. Czyż nie raz słyszeliśmy, gdy ktoś mówił, że tak się zaczytał, że nawet nie wiedział że minęło tyle godzin i przeczytał całą książkę? A może sami mieliśmy podobne sytuacje i nie mogliśmy nie zwrócić uwagi, ani wyjść z podziwu na ile czasu dobra książka potrafiła nas ”wyłączyć z codziennego życia” i zapomnieć o wszystkim, prawda? Wydaje się więc, że to czytanie książek to idealny pomysł na długi lot samolotem. Podobnie kształtuje się sytuacja, jeżeli chodzi o zabranie ze sobą ulubionych czasopism oraz gazet. Ich lektura może skutecznie pozwolić nam stracić rachubę czasu podczas długiego lotu samolotem, a w przypadku lotu na wakacje może nam również umilić czas studiowanie tekstów poświęconych poznaniu kraju do którego się wybieramy, jego kultury i tradycji, kuchni z jaką się tam spotkamy oraz poznaniu wielu ciekawostek.

Dla tych, co nie lubią czytać świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie kilku filmów na swoich komputerach. Pamiętajmy jednak o zabraniu również słuchawek, żeby nie przeszkadzam naszym towarzyszom podróży. Dobry, wciągający w swoją fabułę film, a zwłaszcza taki trwający nawet około 2-3 godzin, jest z całą pewnością pomocny, dla przetrwania lotu samolotem. Dla tych, którzy nigdy nie są wyspani, idealnym sposobem na długi lot samolotem wydaje się sen, zwłaszcza, gdy samolot startował o wczesnej godzinie i znowu nie mogliśmy się wyspać. W tym przypadku, dobrze zabrać ze sobą specjalne poduszki, dzięki którym unikniemy dyskomfortowego bólu szyi. Wymienione wyżej sposoby, to zaledwie kilka propozycji, będących odpowiedzią na pytanie zadane na początku pytanie: ” Jak umilić sobie długi lot samolotem?”.

 

Artykuł powstał we współpracy z Parking Modlin P7.

Dodaj komentarz