Góry zimą przyciągają fanów narciarstwa i snowboardu, natomiast latem kuszą miłośników wspinaczek. Miałeś okazję zobaczyć południowy region Polski zarówno w trakcie wakacji, jak i podczas ferii? W takim razie najwyższa pora poznać polskie szczyty i położone u ich stóp miejscowości w zupełnie nowej, wiosennej odsłonie. Dowiedz się, jakie przykładowe atrakcje czekają na Ciebie w Karpatach lub Sudetach.

Choć na wycieczki na same szczyty jest jeszcze za wcześnie, atrakcji w górach nie brakuje. Portal Sun & Snow przygotował dla Ciebie listę 3 aktywności, dzięki którym na pewno nie będziesz nudzić się w górach.

Wędrówka nad Morskie Oko

Każdego lata szlak na Morskie Oko jest zapełniony tłumem turystów. Podróżnicy zajmują cały odcinek trasy od wczesnego rana aż do późnych godzin wieczornych. Jeśli więc nie lubisz tłumów i cenisz sobie większy spokój, wycieczkę do Morskiego Oka powinieneś zaplanować właśnie w marcu. W tym czasie można tu spotkać znacznie mniej turystów i niewielką ilość grup zorganizowanych. Przed wyruszeniem w podróż, zwróć tylko uwagę na umieszczane w sieci informacje dotyczące oblodzenia na trasie. Może się bowiem okazać, że będziesz musiał zabrać ze sobą specjalne, zimowe obuwie.

Morskie Oko jest położone w Dolinie Rybiego Potoku, którą od Zakopanego dzieli ok. 25 km. Jeśli więc zarezerwujesz apartament w Zakopanem, warto skorzystać z autobusu, który dowiezie Cię aż do samego wejścia na szlak lub samochodu.

Zwiedzanie Karpacza

Kolejną ciekawą aktywnością, dla której warto pojechać w góry, jest poznawanie Karpacza. To niewielkie miasto położone u stóp Śnieżki wczesną wiosną wygląda niezwykle malowniczo. Zwróć uwagę przede wszystkim na widok roztaczający się przy samym wjeździe do miasta. Jeśli spojrzysz, w kierunku, z którego przyjechałeś, ukaże Ci się krajobraz położonych w dolinie miasteczek. Koniecznie zabierz ze sobą aparat.

Najciekawszą atrakcją Karpacza jest z pewnością świątynia Wang. Kościół ten został zbudowany najprawdopodobniej na przełomie XII i XIII wieku w Norwegii, a w XIX stuleciu przeniesiono go do Polski. Co ciekawa, w bryle budynku nie ma ani jednego gwoździa. Między deskami zastosowano bowiem specjalne drewniane złącze ciesielskie. Zwiedzając świątynie Wang zwróć też uwagę na zdobienia wewnątrz kościoła oraz na dobudowaną później kamienną dzwonnicę.

Jeśli chcesz dokładnie poznać wszystkie atrakcje miasta, koniecznie zarezerwuj jeden z apartamentów w Karpaczu.

Relaks w apartamencie

W trakcie weekendowych lub kilkudniowych wyjazdów nie zawsze ma się ochotę na długie, piesze wędrówki czy spacery po mieście. Odpoczynek w apartamencie lub w jego pobliżu także jest jedną z ciekawszych aktywności. Wybierając taką formę spędzania czasu, zwróć uwagę przede wszystkim na to, co dokładnie oferują poszczególne apartamenty górach. Przykładowo niektóre lokalizacje:

– znajdują się na osiedlu zamkniętym, dzięki czemu możesz pobawić się z dziećmi w ogrodzie,

– posiadają balkon lub taras, z których rozpościera widok na pobliskie góry,

– mają dostęp do sali i placu zabaw, idealnych dla Twoich dzieci,

– posiadają złącze internetowe, dzięki czemu jesteś w stałym kontakcie z innymi.

Pełną listę obiektów, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania znajdziesz na stronie www.sunandsnow.pl.

Dodaj komentarz