Wspaniały odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. O takiej chwili relaksu marzy wielu z nas. A w jaki sposób wykorzystać taki czas na przykład nad rzeką?

Możemy wybrać się na spływ kajakowy! Każdy, kto już kiedyś doświadczył takiej przygody, z pewnością przyzna, że to ogromna frajda i niezwykle ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Co powinniśmy przygotować wybierając się na spływ kajakowy?

Spływ kajakowy – jak się przygotować?

Rekreacyjna i amatorska wyprawa na kajaki, a może profesjonalny spływ kajakowy? Niezależnie od tego, do której grupy należysz, jest kilka podstawowych rzeczy, które powinniśmy ze sobą zabrać. Spływ kajakowy to także niewątpliwie aktywność fizyczna, do której warto chociaż w minimalnym stopniu wcześniej się przygotować. Ogólna sprawność fizyczna będzie dużym ułatwieniem. Silne ręce będą z pewnością Twoimi dobrymi sprzymierzeńcami. 

Odpowiedni ubiór

Na spływ kajakowy zazwyczaj wybieramy się kiedy dopisuje piękna pogoda, świeci słońce i jest ciepło. W końcu aż żal nie wykorzystać takich warunków! Dlatego też, czasami podczas przerw w naszej wyprawy, być może zachce nam się skorzystać z kąpieli. Biorąc to pod uwagę, warto założyć strój kąpielowy. Odpowiednim ubiorem będą na przykład krótkie spodenki i koszulkę. Warto także by były one przewiewne i przede wszystkim wygodne. W końcu nasz komfort podczas takiej wyprawy jest niezwykle ważny. Nie zapominajmy także, że należy chronić głowę przed słońcem. Wszelkiego rodzaju nakrycia głowy, jak czapka, kapelusz, czy chusta będą bardzo pożądane. Wiemy jednak, że nawet w najpiękniejszy dzień, pogoda może płatać figle. Zabezpieczcie się także w kurtki, czy płaszcze przeciwdeszczowe. Istotnym aspektem jest również wybór odpowiednich butów. Najlepiej zabierzcie ze sobą te przeznaczone do sportów wodnych, ponieważ niewiadomo, czy nie pojawi się potrzeba, aby na chwilę wyjść z kajaka do wody. Pamiętajcie także by mimo wszystko zabrać coś cieplejszego, kurtkę, czy polar i dłuższe spodnie. W przypadku, gdyby coś nie pożądanego zadziało się z pogodą. Przydatnym elementem mogą okazać się też rękawiczki bez palców, bo przez długie godziny wiosłowania, na naszych dłoniach mogą powstać odciski.

Pamiętajcie także by na wszelki wypadek, zabrać komplet suchych ubrań.

Bez czego trudno się będzie obejść?

Jest kilka elementów, bez których nie powinniśmy się wybierać na spływ. Należą do nich kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, a także krem, który używamy po opalaniu. Przydatny będzie także środek przeciwko kleszczom i owadom. Ręcznik także może okazać się potrzebny. W ramach zabezpieczenia naszego sprzętu, warto wyposażyć się w wodoszczelny worek, a także wodoodporne etui na telefon. Podręczna apteczka jest również koniecznym elementem, niewiadomo kiedy nam się przyda chociażby plaster, czy woda utleniona. Spakujcie także chusteczki higieniczne Zabierzcie także worek na śmieci. Podczas sporządzania listy, możliwe, że o nich zapomnimy, a bez wątpliwości są potrzebne. Wiadomym jest także, że powinniśmy zabrać ze sobą suchy prowiant oraz wodę do picia. W trakcie wysiłku fizycznego, jakim niewątpliwie jest spływ kajakowy, musimy pić dużą ilość wody, aby się nie odwodnić. A o posiłkach także nie możemy zapominać, aby mieć siłę i energię na wspaniałą zabawę i niezapomnianą przygodę. 

Spływ kajakowy to wspaniałe doświadczenie i na pewno na długo pozostaje w pamięci. To także świetna okazja by przeżyć coś naprawdę wyjątkowego i niecodziennego! 

 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.