Co zabrać ze sobą do hotelu?

Co zabrać ze sobą do hotelu?

Dodano: 27.04.2017, przez: T.S.

Wybierasz się na krótki służbowy wyjazd lub planujesz weekendowy wypad z rodziną i nie wiesz co spakować? Recepcjonistka służy pomocą! Poniżej kilka informacji, które pomogą przy pakowaniu.

 

1.     Dowiedz się ile gwiazdek ma hotel do którego jedziesz

 

Gwiazdki podpowiedzą jakie wyposażenie na 100% będzie w pokoju. Standard obiektu sprawdź w potwierdzeniu rezerwacji lub na stronie internetowej. Im więcej * tym więcej niezbędnych gadżetów, a co za tym idzie - lżejsza walizka. Dowiedz się więcej, co oznaczają gwiazdki w hotelu.

 

2.     Nie bierz ręczników

 

Brak ręczników w bagażu to duża oszczędność miejsca! Nie pakujcie ich ponieważ każdy hotelowy pokój je posiada. Minimum jeden duży i jeden mniejszy. Codziennie możemy się spodziewać wymiany całego kompletu. W niektórych hotelach sami decydujemy czy podczas sprzątania ręczniki powinny zostać wymienione. Te, które chcemy użyć ponownie wieszamy na wieszakach, a te do wymiany kładziemy na podłodze.

 

Zamiast ciężkich ręczników spakujcie ulubioną książkę! J

 

3.     Nie zapomnij ładowarki

 

Spakuj ładowarkę do komputera i smartfona. W hotelach rzadko uda się wypożyczyć odpowiedni kabelek i może się okazać, że na cały weekend pozostaniecie bez kontaktu z resztą świata.

 

4.     Zabierz suszarkę do włosów w wersji turystycznej

 

Słabym punktem wyposażenia pokoi są suszarki do włosów. O ile w ogóle będą dostępne (wymagane są w hotelach 4* i 5*) to ich moc może nie być wystarczająca dla każdej kobiety. Warto zabrać ze sobą wersję mini o dostatecznie dużej mocy, by na miejscu nie być negatywnie zaskoczonym.

 

5.     Zatyczki do uszu

 

Nigdy nie wiadomo, czy sąsiedzi z pokoju obok nie będą zbyt głośno. Jeżeli chcesz mieć pewność, że żadne hałasy nie przeszkodzą w wyspaniu się na poranne spotkanie spakuj zatyczki do uszu. Są tanie i zajmują bardzo mało miejsca.

 

6.     Nie wszystkie przybory toaletowe są niezbędne

 

W pokoju hotelowym znajdziemy mydło do rąk, żel do kąpieli i szampon. Jeżeli nie jesteś przyzwyczajony do konkretnych kosmetyków możesz zaoszczędzić miejsce w kosmetyczce. Spakuj za to szczoteczkę i pastę. Zapominalscy znajdą takie przybory w hotelowym „sklepiku” ale ceny będą nawet 300% wyższe niż w zwykłej drogerii.

 

7.     Butelka wody nie zaszkodzi

 

Hotele 1* i 2* nie mają w standardzie wody w pokoju ani minibarku, więc weź ze sobą małą butelkę. Klimatyzacja w hotelach często wysusza powietrze i woda na szafce nocnej bywa bardzo potrzebna.

 

Więcej przydatnych informacji i hotelowych historii pisanych przez recepcjonistkę znajdziesz na blogu W czym muszę pomóc?

 

Komentarze