Wybierasz się na krótki służbowy wyjazd lub planujesz weekendowy wypad z rodziną i nie wiesz co spakować? Recepcjonistka służy pomocą! Poniżej kilka informacji, które pomogą przy pakowaniu.

Dowiedz się ile gwiazdek ma hotel do którego jedziesz

Gwiazdki podpowiedzą jakie wyposażenie na 100% będzie w pokoju. Standard obiektu sprawdź w potwierdzeniu rezerwacji lub na stronie internetowej. Im więcej * tym więcej niezbędnych gadżetów, a co za tym idzie – lżejsza walizka. Dowiedz się więcej, co oznaczają gwiazdki w hotelu.

Nie bierz ręczników

Brak ręczników w bagażu to duża oszczędność miejsca! Nie pakujcie ich ponieważ każdy hotelowy pokój je posiada. Minimum jeden duży i jeden mniejszy. Codziennie możemy się spodziewać wymiany całego kompletu. W niektórych hotelach sami decydujemy czy podczas sprzątania ręczniki powinny zostać wymienione. Te, które chcemy użyć ponownie wieszamy na wieszakach, a te do wymiany kładziemy na podłodze.

Zamiast ciężkich ręczników spakujcie ulubioną książkę! J

Nie zapomnij ładowarki

Spakuj ładowarkę do komputera i smartfona. W hotelach rzadko uda się wypożyczyć odpowiedni kabelek i może się okazać, że na cały weekend pozostaniecie bez kontaktu z resztą świata.

Zabierz suszarkę do włosów w wersji turystycznej

Słabym punktem wyposażenia pokoi są suszarki do włosów. O ile w ogóle będą dostępne (wymagane są w hotelach 4* i 5*) to ich moc może nie być wystarczająca dla każdej kobiety. Warto zabrać ze sobą wersję mini o dostatecznie dużej mocy, by na miejscu nie być negatywnie zaskoczonym.

Zatyczki do uszu

Nigdy nie wiadomo, czy sąsiedzi z pokoju obok nie będą zbyt głośno. Jeżeli chcesz mieć pewność, że żadne hałasy nie przeszkodzą w wyspaniu się na poranne spotkanie spakuj zatyczki do uszu. Są tanie i zajmują bardzo mało miejsca.

Nie wszystkie przybory toaletowe są niezbędne

W pokoju hotelowym znajdziemy mydło do rąk, żel do kąpieli i szampon. Jeżeli nie jesteś przyzwyczajony do konkretnych kosmetyków możesz zaoszczędzić miejsce w kosmetyczce. Spakuj za to szczoteczkę i pastę. Zapominalscy znajdą takie przybory w hotelowym „sklepiku” ale ceny będą nawet 300% wyższe niż w zwykłej drogerii.

Butelka wody nie zaszkodzi

Hotele 1* i 2* nie mają w standardzie wody w pokoju ani minibarku, więc weź ze sobą małą butelkę. Klimatyzacja w hotelach często wysusza powietrze i woda na szafce nocnej bywa bardzo potrzebna.

Więcej przydatnych informacji i hotelowych historii pisanych przez recepcjonistkę znajdziesz na blogu W czym muszę pomóc?

 

Dodaj komentarz