• Post category:Pozostałe

Każdy z nas miewa gorszy dzień. Czasami czujemy się niewyraźni jak w reklamie rutinoskorbinu.  Wracamy do domu, bierzemy szybki prysznic i zakopujemy się pod kołdrą. Znając swój organizm, wiemy, że to jesienny spadek formy, za dużo sytuacji stresowych lub po prostu przemęczenie.

Dlaczego warto znać swój organizm?

Kiedy jesteśmy w domu i gorzej się poczujemy, wiemy co robić: gdzie jest nasza przychodnia, do którego lekarza się udać, w której aptece wykupimy leki. Kiedy jednak wyjedziemy w delegację lub na urlop, nie wiemy, gdzie szukać pomocy lekarza. Poznanie własnego organizmu pozwoli nam na oszacowanie ryzyka. Będziemy wiedzieli, czy na nagły ból głowy wystarczy tabletka przeciwbólowa, czy to zapowiedź ataku migreny.

Suplementy na wzmocnienie organizmu

Warto jest wspierać pracę organizmu – najwygodniej jest to robić za pomocą dobranej suplementacji. Znając swoje ciało, swoje ograniczenia i mocne strony, można wspierać pracę najsłabszych miejsc. Jeśli wiemy, że w okresie jesiennym nasze włosy mają gorszy okres – warto wcześniej wykupić sprawdzoną suplementację przeciw wypadaniu włosów (więcej dowiesz się tu).  Jeśli planujemy przeprowadzić wiosenne oczyszczanie organizmu, można przygotować się do detoksykacji organizmu. A jeśli na naszej twarzy pojawią się kolejne zmarszczki – dobrze będzie zastosować sprawdzone kremy, które uelastycznią skórę.

Plan na ten rok? Postaw na siebie!

Dbając o siebie, dbamy o komfort swojego życia i stanowimy niezawodne wsparcie dla bliskich. Podejmując świadomą decyzję o polepszaniu stanu swojego zdrowia, pokazujemy, że odpowiedzialnie podchodzimy do życia. Wiedząc, jak w danej okoliczności może zareagować nasz organizm, możemy zrobić krok do przodu – i zatrzymać pewne dolegliwości. Jeśli dokuczają Ci bóle stawów, zadbaj o regularne wizyty u rehabilitanta, dołącz do tego odpowiednią suplementację. O możliwościach zapobiegania bólom kręgosłupa i stawów, więcej dowiesz się tu.

Lepsze życie to zdrowe życie. Trwała zmiana stylu życia na aktywny, pozbawiony przetworzonej żywności, nadmiernego denerwowania się, zadbanie o odpoczynek pozwolą na pozyskanie informacji o stanie naszego organizmu i eliminacji ograniczeń.

Dodaj komentarz