Zwiedzanie odległych krajów to dla wielu okazja do tego, aby poszerzyć horyzonty, zobaczyć coś ciekawego, a także zwyczajnie się odprężyć.

Kraje Ameryki Środkowej cieszą się zainteresowaniem turystów, którzy chętnie zwiedzają tutejsze atrakcje. Interesującą opcją na wyjazd są, chociażby wycieczki objazdowe Meksyk. Zanim jednak się tam udamy, powinniśmy dokładnie przeanalizować, co warto obejrzeć w tym kraju i w jaki sposób zaplanować swoją podróż. Meksyk może być fascynującym miejscem docelowym, a zatem dobrze jest dokładnie przemyśleć, co chcielibyśmy znaleźć na swojej trasie wyjazdowej. Faktem jest, że w ten kraj dysponuje wieloma ciekawymi dla zwiedzających punktami.

Mexico City

Z pewnością nie powinniśmy sobie odpuszczać wizyty w stolicy Meksyku, czyli Mexico City. Możemy tutaj obejrzeć, chociażby Stare Miasto, gdzie znajduje się plac Zocalo, czy też Pałac Narodowy. Warto też zobaczyć katedrę. Spacer po mieście może dostarczyć nam wielu informacji o tutejszej architekturze i dać ogólny pogląd na styl budowlany, który panuje w Meksyku. Jeśli uda nam się wejść do Pałacu, to będziemy mogli podziwiać wyjątkowe malowidła, na których zaprezentowana jest historia tego państwa. W dzielnicy Xochimilco znajduje się natomiast Muzeum Antropologiczne, w którym mamy okazję obejrzeć zbiory wytworów artystycznych z okresu prekolumbijskiego. Taka lekcja historii sztuki może być bardzo interesującym doświadczeniem.

Kanion Sumidero

Warto także wybrać się w rejs łodzią i obejrzeć przepiękne widoki, jakie może nam zaoferować Kanion Sumidero. Jego ściany skalne są naprawdę imponującej wysokości, a całość może zrobić piorunujące wrażenie. Otoczenie wody, a także kamienny wąwóz, to zjawiska, które dobrze zobaczyć na żywo zwłaszcza, że nie każdy ma taką okazję w swoich rodzinnych stronach. Spędzanie czasu w tak pięknych okolicznościach przyrody może być dla nas również świetną okazją do tego, aby rzeczywiście odpocząć. Na brzegach Grijalvy często można dostrzec krokodyle, które zażywają kąpieli słonecznej i relaksują się. Na terenie Kanionu mieszkają też inne gatunki zwierząt, a samo miejsce ma status Parku Narodowego.

Kościół w San Juan

Planując podróż, warto wziąć także pod uwagę aspekt kulturowy. Jednym z ciekawych pod tym względem miejsc jest kościół, który znajduje się w San Juan. W tej świątyni tradycyjne obrzędy katolickie mieszają się z szamańskim dziedzictwem pradawnego Meksyku. Wizytka w takim miejscu może być zatem inspirującym przeżyciem duchowym, posiadającym jednocześnie posmak całkowitej odmienności od tego, co jest nam znane z naszych lokalnych miejsc kultu. Z pewnością warto odwiedzić ten kościół, chociażby po to, aby znaleźć się bliżej tutejszej kultury i spróbować lepiej ją poznać. Doświadczanie innych sposobów praktykowania wiary może być niezwykle rozwijające.

Yaxchilan

To dawne państwo-miasto Majów, które zostało odkryte dopiero w latach czterdziestych. Znajdują się tutaj liczne pałace, a także świątynie. Teren jest jednak gęsto porośnięty przez dżunglę. Spacerowanie po tych obszarach może być jednocześnie szansą na obejrzenie zabytkowej architektury, jak również okazją do bliższego obcowania z przyrodą. Możemy tutaj również znaleźć mnogość rzeźb, które są dosyć dobrze zachowane. Miejsce, oczywiście, dzisiaj stanowi ruiny, ale obfituje w archeologiczne zabytki, które mogą szczerze zainteresować turystów.

Meksyk jest bardzo inspirującym miejscem. Możemy tutaj mieć okazję zarówno do spędzenia czasu w otoczeniu przyrody, pływania łodzią, zobaczenia niezwykłych gatunków zwierząt, a także zapoznania się nieco bliżej z kulturą, sztuką i historią tychże obszarów. Ameryka Środkowa przez wielu uznawana jest za obszar dosyć niebezpieczny, a zatem jeśli chcemy się tam wybrać, warto wyjechać na zorganizowaną wycieczkę z biurem podróży. Wówczas odpada nam aspekt planowania atrakcji – choć i tak przecież musimy wybrać ofertę, a do tego należałoby wiedzieć, co chcielibyśmy zobaczyć. Nie mniej jednak Meksyk może dostarczyć wielu wrażeń, więc warto go odwiedzić.

Dodaj komentarz