• Post category:Pozostałe

Niewątpliwie peruki znacznie zyskały na popularności w skali ostatnich kilku lat. Wybierane są nie tylko przez pacjentów zmagających się z łysieniem czy po chemioterapii, ale również przez osoby, które lubią eksperymentować i odmieniać swój wygląd, bez konieczności ciągłej stylizacji włosów czy drastycznych zmian fryzury. Jednak sam zakup peruki wcale nie jest taki prosty i zdecydowanie warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Co koniecznie powinno się wiedzieć odnośnie peruk? Dla kogo to najlepsze rozwiązanie? Jakie są zalety ich noszenia? Jak wybrać najlepszą perukę?

Co warto wiedzieć odnośnie peruk?

W sklepach można obecnie znaleźć wiele różnych peruk, które różnią się nie tylko długością i kolorem, ale również typem wykorzystanych włosów. Najczęściej spotkane są dwa rodzaje peruk – naturalne i syntetyczne. W każdym przypadku można spodziewać się innej wytrzymałości oraz efektu końcowego.

Peruka naturalna czy syntetyczna?

Peruki naturalne prezentują się wyjątkowo lekko i można je dowolnie stylizować. Włosy są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu peruka posłuży nawet kilka lat. Z drugiej strony trzeba się również liczyć z wyższą ceną – koszt tego typu peruki waha się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ceny mogą być też różne w zależności od rodzaju wykorzystanych włosów – najdroższe będą naturalne europejskie włosy słowiańskie, nieco tańsze są typy indyjskie oraz azjatyckie.

Innym rozwiązaniem są peruki syntetyczne. Ich ceny będą zdecydowanie niższe niż w przypadku włosów naturalnych. Wysokiej jakości perukę można kupić już od 200 złotych, a ceny, w zależności od długości oraz fryzury, dochodzą do kilku tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że peruka będzie prezentować się efektywnie zdecydowanie krócej – atrakcyjny wygląd utrzymuje się do około roku. Co więcej, peruki syntetycznej nie można stylizować, wykorzystując temperaturę powyżej 160 stopni, ponieważ włókna ulegają przez to uszkodzeniu. Ponadto do regularnej pielęgnacji peruki powinno się wykorzystywać specjalne, przeznaczone do tego kosmetyki.

Peruka – dla kogo?

Zastosowań peruk jest naprawdę wiele. Bardzo chętnie kupowane są przez osoby, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem, a nie chcą nieustannie trwale zmieniać fryzury. Dzięki perukom można nosić nawet bardzo długie fryzury, podczas gdy prawdziwe włosy są krótkie. To jednak nie wszystko, ponieważ na peruki często decydują się osoby, które zmagają się z wszelkiego rodzaju problemami dotyczącymi włosów. Najczęściej są to pacjenci z łysieniem androgenowym lub po przebytej chemioterapii. Niestety wskutek wypadania włosów, znacznie pogarsza się ich samopoczucie oraz pewność siebie – peruki są najlepszym rozwiązaniem na poprawę nastroju i przywrócenie atrakcyjnego wyglądu i gęstych, pięknych włosów.

Jakie są najważniejsze zalety noszenia peruk?

Do najważniejszych zalet peruk zalicza się przede wszystkim ich naturalny, autentyczny wygląd, dzięki czemu są one niemal nie do odróżnienia od prawdziwych włosów. Pacjenci zmagający się z utratą włosów nie muszą więc martwić się swoim wyglądem, co pozwala im poprawić poczucie własnej wartości oraz atrakcyjności, a także pozbyć się kompleksów. Co więcej, peruka umożliwia szybką metamorfozę bez konieczności kosztownych wizyt u fryzjera. Ponadto dbanie o perukę jest wyjątkowo proste i znacznie wygodniejsze niż pielęgnowanie własnych włosów. Peruki dają wiele możliwości – można je dowolnie czesać i stylizować (należy jedynie pamiętać, żeby nie przekraczać dopuszczalnej temperatury w przypadku peruk syntetycznych).

Gdzie można kupić wysokiej jakości peruki?

Przy zakupie peruki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na sklep. To właśnie on jest gwarancją najwyższej jakości. Zakupu można dokonać zarówno przez Internet, jak i w sklepie. W pierwszym przypadku można spodziewać się dużego wyboru różnych modeli, jednak wiele osób woli robić zakupy stacjonarnie, ponieważ pozwala to przymierzyć i lepiej dopasować odpowiednią perukę.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.