• Post category:Pozostałe

Podróże małe i duże, podróże dalekie i te bliskie, wypady za miasto z rodziną i wypady w najróżniejsze zakątki Europy i nie tylko. Podróże kształcą, dostarczają wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Nie trzeba być specem od podróży, by pałać zamiłowaniem do tego rodzaju aktywności. Warto jednak mieć swoje inspiracje, w postaci wskazówek, które ułatwią wybór docelowego miejsca podróży. Ale również takie, które w odpowiedni sposób pozwolą się przygotować na wyjazd. W końcu, obok najpotrzebniejszych rzeczy, które warto, a nawet trzeba mieć ze sobą, warto dowiedzieć się czegoś na temat kręgu kulturowego regionu, do którego planujemy się wybrać.

Ułatwi nam to komunikację z tamtejszymi mieszkańcami, pozwoli określić, które miejsca są warte zobaczenia, gdzie można dobrze (również tanio) zjeść, czy wskaże obiekty, gdzie można liczyć na nocleg, który wpisuje się w ramy „value for money”. Czyli komfortowe, w przystępnej cenie hotele i noclegownie. No chyba, że ktoś planuje wypad pod namioty, wtedy też dobrze wiedzieć, gdzie znajdują się pola namiotowe, gdzie bez przeszkód można rozbić się na dziko, a także, które z numerów alarmowych warto mieć na telefonie. Tak na wszelki wypadek.

A kto lepiej, niż zapaleni podróżnicy dostarczy bezcennych informacji na temat samego sposobu organizacji wycieczki? W dobie Internetu warto wśród zakładem mieć blogi, na których regularnie pojawiają się nowe treści, które inspirują do podróży, zachwycają pięknem opisów, czy sporą ilością nowych zdjęć. Jednak, które z nich w szczególności warto śledzić? Oto najlepsze blog podróżnicze według nas.

1. The Ollie – Oliwia Papatanasis

Jedną z rzeczy, które do głębi urzeka w blogu Oliwi są fotografie. To w nich przejawia się wrażliwość artystyczna, poszukiwanie harmonii i piękna, ale też świadomość, że przyroda, wraz z całym swym bogactwem i temperamentem potrafi być również tajemnicza, groźna, a jednocześnie pociągać w swojej okazałości. Blogerka, w dużej mierze, porusza się zarówno dosłownie, jak też w publikacjach na blogu, po Azji.

Więcej na: https://www.the-ollie.com/

2. Łukasz Supergan

Blog ten będzie inspiracją i solidnym materiałem przygotowawczym dla podróżników, którzy poszukują wrażeń i wyzwań. Popularne szlaki omijają szerokim łukiem na rzecz trudnych podejść i ciężko dostępnych miejsc. A tych na blogu Łukasza nie brakuje, jak również mnóstwa wskazówek technicznych, które dotyczą sprzętu, jak też tego, w jaki sposób ocenić swoje możliwości i przygotować się fizycznie na trudną wyprawę.

Więcej na: https://lukaszsupergan.com/

3. Vryga – Paulina Wierzgacz

Paulina, poprzez swój talent fotograficzny, jak również oryginalny styl potrafi zabrać Czytelników w podróż, nawet jeśli Ci nie wychodzą z domu. Chociaż jej blog można określić jeszcze jako niszowy, z pewnością to jest to miejsce, w którym można odkryć bogactwo cennych informacji, a przede wszystkim mnóstwo pięknych miejsc, które Paulina miała przyjemność osobiście odwiedzić.

Więcej na: https://vryga.pl/

4. Sekulada – Darek Sekuła

Jeśli ktoś na słowo gotyk lub romanizm szerzej otwiera oczy lub nadstawia uszu, blog Darka będzie dla niego doskonałym miejscem. Ten podróżnik pała zamiłowaniem przede wszystkim do obiektów sakralnym i obronnych z tego okresu. To nie tylko szeroka kolekcja fotografii, które Darek wykonuje w całej Europie, ale też ciekawostki i materiały historyczne, które zamieszcza do poszczególnych publikacji.

Więcej na: https://www.sekulada.com/

5. Kołem się toczy – Karol Werner

Miłośnicy dwuśladów, którzy lubią podróże rowerem z pewnością docenią zaangażowanie i ogrom pracy, którą Karol wkłada w swojego bloga. Jego blog to nie tylko fotografie, opisy poszczególnych tras, wskazówki, czy informacje techniczne, ale przede wszystkim profesjonalne filmy, które przygotowuje w trakcie swoich wypraw.

Więcej na: https://kolemsietoczy.pl/

6. B*Anita – Anita Demianowicz

Anita to postać wielobarwna, o czym świadczą nie tylko kolor jej włosów, ale również przepiękne fotografie z najróżniejszych miejsc Europy. Bardzo zasłużona działaczka, jeśli propagowanie aktywnego trybu życia, w tym właśnie podróżowania. Jest organizatorką wydarzenia „Trampki”, które co roku odbywa się w Gdańsku – Spotkaniu Podróżujących Pań.

Więcej na: https://www.banita.travel.pl/

7. Gdzie wyjechać – Ania i Marcin

Tych dwoje, przeuroczych podróżników potrafi zachwycić naprawdę wysokiej jakości contentem, w którym fotografie i przepiękne opisy przeplatają się po prostu z ciekawymi historiami z podróży wziętymi. Są twórcami jednego z najbardziej rozpoznawalnych i czytanych blogów podróżniczych w Polsce.

Więcej na: https://www.gdziewyjechac.pl/

8. Kami and The Rest of The World – Kamila Napora

Jeśli ktoś zastanawia się, czy to w ogóle możliwe pracować na etacie i aktywnie realizować swoją pasję, którą są podróże, Kamila jest żywym przykładem na to, że chcieć znaczy móc. W jaki sposób jej się to udaje? O tym możemy co nieco dowiedzieć się na jej blogu, gdzie oczywiście dzieli się także informacji ze swoich kolejnych wypraw.

Więcej na: https://www.mywanderlust.pl/

9. Rowerem po Śląsku – Damian Berłowski

Ciężko szukać lepszego speca od wycieczek po Śląsku od Damiana. Na swoim dwuśladzie zwiedził już dziesiątki, jeśli nie setki wyjątkowych lokalizacji na tym terenie. Jest istną skarbnicą wiedzą, a co więcej, swoją pasją i miłością, zarówno do podróży rowerem, jak też samego Śląska, potrafi zarażać także innych.

Więcej na: https://roweremposlasku.pl/

10. Łukasz Kędzierski

To perełka wśród podróżników fotografów, dla którego każdy wschód i zachód ma znaczenie, szczególnie, jeśli piękno natury można uchwycić w kadrze w niebanalnej scenerii. Od pewnego czasu przy blogu Łukasz ma także nie lada pomoc, bo jest nią jego córka – Nadia. To piękne, móc patrzeć, jak pasja ojca rozwija się w córce, czego efektem są coraz to ciekawsze wpisy i zdjęcia.

Więcej na: www.lkedzierski.com

11. Rowerowa rodzina – Remigiusz Kitliński

Chociaż na blogu aktualizacje pojawiają się bardzo sporadycznie, tylko po kolejnej wspólnej, rodzinnej wyprawie rowerami, to z pewnością doskonała inspiracja dla rodziców, którzy chcą podróżować wraz ze swoimi dziećmi. Remigiusz jest w tym temacie specjalistą i chętnie dzieli są swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Więcej na: www.rowerowarodzinka.pl

12. Wapniaki w drodze – Katarzyna Bobola i Piotr Dziewałtowski-Gintowt

Można powiedzieć, że blog to swego rodzaju styl w sam sobie. Doskonałe połączenie stylu retro, bo w końcu jego twórcami są wieloletni podróżniczy, którzy niejedną podeszwę już w trasie zdarli, a jednocześnie osoby, które płyną z prądem czasu. Aby podróżować i przejść kolejny szlak wykorzystują chętnie zdobycze nowoczesnej technologii i dziarskim krokiem udają się w odległe zakątki ziemi.

Więcej na: www.wapniakiwdrodze.pl

13. Życie w podróży – Mikołaj Cichomski

Mikołaj to nie tylko bloger. O swoich podróżach bardzo chętnie mówi także w podcastach. Doświadczony, pełen pozytywnej energii i zapału podróżnik, a jednocześnie bardzo znany w kręgach podróżniczych i nie tylko.

Więcej na: www.zyciewpodrozy.pl

14. Busem przez Świat – Ola i Karol Lewandowscy

Sam początek ich bardziej metaforycznej podróży, czyli drogi, którą przeszli, by tak naprawdę stać się podróżnikami jest bardzo inspirujący. Znakiem rozpoznawczym tej pary jest żółto-niebieski bus, którym para zwiedza coraz to nowe tereny.

Więcej na: www.busemprzezswiat.pl

15. Zależna w podróży – Agnieszka Ptaszyńska

Można powiedzieć, że w tym przypadku mamy do czynienia z protoplastą pełnoetatowej blogerki podróżniczej. Efektem tego są piękne, wartościowe wpisy, ogromny zbiór historii, które dotyczą nie tylko samych podróży, ale też poszczególnych miejsc, które Agnieszka odwiedziła. Jej blog to absolutne must see.

Więcej na: www.zaleznawpodrozy.pl

16. Złota Proporcja – Natalia Malec i Łukasz Burda

To z kolei blog dla podróżników smakoszy. Takich dosłownie, którzy ciekawość świata i podróże łączą także z kulinariami i chętnie kosztują potraw, które są tradycyjne dla danego regionu. Bo tacy właśnie są Natalia i Łukasz, o czym możemy przekonać się na ich blogu.

Więcej na: www.zlotaproporcja.pl

17. Bałkany według Rudej – Ola Zagórska-Chabros i Marek Chabros

Jak sugeruje tytuł bloga, tych dwoje podróżników za swój cel upatrzyło sobie Bałkany. I nie ma w tym ani grama monochromatyczności, bo jest to region tak wielobarwny i pełen różnorodności i niespodzianek, aż czasem trudno się nadziwić. Dowodem tego są opowieści tych dwojga podróżników.

Więcej na: www.balkanyrudej.pl

18. Robimy podróże – Małgorzata i Kamil Kowalewicz

Ten blog jest szczególny pod wieloma kątami, ale to, co często w nim urzeka to fakt, autorzy bloga udowadniają, że osoba na wózku inwalidzkim może również być podróżnikiem. Zaprawionym, doświadczonym i szukającym nowych wyzwań.

Więcej na: www.robimypodroze.pl

19. Wojażer – Marcin Wesołowski

Marcin z pewnością odnalazłby się jako ikona stylu, a wszystko dzięki swoim kreacjom. Jednak niech nie mylą pozory. Nie jest to kolejny „podróżnik” z miasta, który przyjechał zrobić kilka fotek na Insta, a prawdziwy, doświadczony podróżnik, który swoimi doświadczeniami i przemyśleniami chętnie dzieli się na blogu.

Więcej na: www.wesolowski.co

20. Where is Juli+Sam

To natomiast bardzo egzotyczna propozycja. Julia i Sam, którzy prowadzą bloga, mieszkają w Australii, także sporo z ich wpisów na bloga, czy relacji na Insta będzie właśnie z tego odległego zakątka ziemi.

Więcej na: http://whereisjuli.com/

 

Autor: Jakub Tomkiewicz, Redaktor Naczelny portalu nocuje.pl

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.