• Post category:Pozostałe

Skoro nie lubisz przepłacać, wolisz znaleźć okazyjną cenę wyjazdu, to może przeniesiesz to działanie także na inne sfery życia? Pokażemy Ci, jak w dobrej cenie i super gatunku wybrać najmodniejszy dodatek na jesień – szaliki męskie.

Kratka, kwiatki i jodełka na szaliku

Szalik to bardzo niepozorny dodatek do męskiego stroju. Szybko przemienią codzienną stylizację w elegancki strój i sprawią, że ubranie stanie się niebanalne. To duża zmiana w wyglądzie, która odbywa się małym kosztem. Im delikatniejszy i cieńszy materiał, tym bardziej wytworny ma charakter. Do garnituru nie nosi się wzorzystego, mięsistego i długiego szalika – a bawełniane szaliczki. Z kolei do zimowej puchówki idealnie będzie pasował grubszy szal, który otuli szyję. Mnogość wzorów pozwala na dobieranie męskich szalików według własnych preferencji – ważne jest tylko, aby założyć go do mniej formalnych strojów.

Jak wiązać szal?

Ile wzorów i długości szalików męskich, tyle sposobów ich wiązania. Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych sposobów:

  • Elegancki „węzeł paryski” – najlepiej wygląda na cienkich szalikach. Złóż szalik na pół, przełóż przez kark, a następnie przez pętelkę z jednej strony przełóż oba luźne końce szala.
  • Najprostszy sposób na świecie, czyli skrzyżowanie szalika na piersi. Nadaje się do szalików w wersji eleganckiej i w półformalnych, bawełnianych.
  • Supeł – idealny do prezentowania szalików wzorzystych. Przewiązujesz szal wokół własnej szyi (tak, wiemy jak to brzmi ;). Od Ciebie zależy, czy wygładzisz końce szalika, czy zostawisz je tak, jak się ułożyły.
  • Nonszalancko – przewieś szal przez kark, jedną stronę przerzuć przez przeciwległe ramię. Doskonale będzie się do tego sposobu nadawać mięsisty, wełniany szal.
  • Najpopularniejszy styl noszenia szalika, czyli po przerzuceniu go przez kark, oba końce krzyżujesz na przeciwległych ramionach. Ciaśniej omotany wokół szyi – da przyjemne ciepło, luźniej – będzie chronił kark przed utratą ciepła.

Jak przechowywać szaliki męskie?

Żeby szal mógł posłużyć więcej niż jeden sezon, warto go odpowiednio przechowywać. Po zakończeniu sezonu zimowego dobrze jest go delikatnie odświeżyć – w tym celu sprawdź skład i wybierz odpowiedni program w pralce. Po wysuszeniu warto go złożyć i ułożyć na półce. Możesz pójść krok dalej i szaliki schować do woreczka próżniowego – ochroni je to przed pogryzieniem przez mole.

Dodaj komentarz