Wakacyjne wojaże kojarzą się z samymi przyjemnościami. To czas przywożenia ze sobą pięknych wspomnień, pamiątek i oczywiście czas zawierania nowych znajomości. Choć uwielbiamy podróże i staramy się organizować je możliwie często, nie da się ukryć, że są pewne niuanse, z którymi musimy się zmierzyć. Mowa bowiem o przygotowaniu do podróży. Zarówno tym mentalnym, jak i fizycznym. Przyglądamy się w pierwszej kolejności gadżetom i urządzeniom, które przydają się do podróży bliższych, jak i dalszych. W co warto zainwestować?

Lodówka do samochodu

Pierwszym z urządzeń, bez jakich trudno się obyć na czas podróży, jest lodówka. Do wyboru mamy kilka wykonań, dzięki którym jesteśmy w stanie pomieścić prowiant, by podczas długich godzin mieć zawsze pod ręką ulubione przekąski. Ponadto niektóre lodówki czy też zwykłe torby termiczne, będziemy w stanie zabrać ze sobą na plażę bądź gdziekolwiek indziej, jeśli chcemy mieć chłodne napoje zawsze ze sobą.

Wystarczy gniazdko zapalniczki samochodowej, by podłączyć lodówkę – elektryczną bądź gazową. Ta ostatnia jest najdroższą propozycją, więc jeśli nasz budżet finansowy jest ograniczony, możemy przyjrzeć się elektrycznym propozycjom. Sprawdzają się równie dobrze, a dopasujemy je pod względem pojemności i możliwości – wcześniej wspomnianego – zabrania ich ze sobą na plażę, na spacer czy piknik, jeśli zostaną odłączone od gniazdka zapalniczki samochodowej.

W takich lodówkach możemy utrzymać nie tylko niską temperaturę. Zdarza się, że chociażby podczas zimowych wyjazdów, chcemy zabrać ze sobą ulubione danie obiadowe – ale ciepłe! Rozgrzewający posiłek podczas samochodowej wyprawy w góry, to dawka energii, której tak bardzo potrzebujemy. W lodówce z powodzeniem, przynajmniej przez kilka godzin, będziemy w stanie utrzymać pożądaną temperaturę, by na postoju zjeść ciepły posiłek.

Najprostsze i najtańsze rozwiązanie to oczywiście torby termiczne. Lekkie, można je złożyć, gdy już zostaną opróżnione i schować w dowolnym miejscu, odzyskując wolny bagażnik. Wystarczy włożyć do nich wkład chłodzący, jeśli chcemy zachować niską temperaturę przewożonych artykułów spożywczych. Minusem toreb czy plecaków oferujących funkcję niczym z lodówek, jest krótki czas utrzymania niskiej czy też wyższej temperatury.

Kubek termiczny? Bez niego ani rusz!

Pozostajemy przy kwestii zachowania pożądanej temperatury, ale tym razem mając na myśli kubek termiczny. Nie jest to obowiązkowy element wyposażenia samochodu czy też naszych podróży, ale za to niezwykle przydatny. Tak samo jak w przypadku lodówek i tutaj mamy różnorodne wykonania, na które warto zwrócić uwagę.

Najlepiej sprawdzają się kubki ze stali nierdzewnej, o podwójnych ściankach, ponieważ są w stanie nawet do kilku godzin utrzymać niską lub wyższą temperaturę ulubionych napojów – herbaty czy kawy. Wygodne w użytkowaniu, poza tym nierzadko ciekawe pod względem wykonania. Można wybrać kolorowe kubki termiczne bądź opatrzone ciekawymi napisami.

Estetyczne i eleganckie, jeśli zależy nam na wysoce jakościowym i wręcz luksusowym wydaniu. Taka propozycja jest najdroższa, ale i najlepiej się sprawdzająca.

Tańsze kubki także znajdziemy na rynku. Lekkie i poręczne, o różnych pojemnościach, wykonane przeważnie z tworzyw sztucznych. Urzekają ciekawymi propozycjami, ale dość krótko są w stanie utrzymać temperaturę naszych napojów. Podobnie rzecz się ma z kubkami ceramicznymi czy szklanymi, z których szybko ucieka ciepło lub też chłodne napoje, w krótkim czasie przestają raczyć nas poczuciem orzeźwienia w upalny dzień.

Zarówno lodówka do samochodu, jak i kubek termiczny to dwa elementy, które są w stanie umilić każdą podróż. Bliższą czy dalszą, nie ma bowiem nic przyjemniejszego, jak możliwość zabrania ze sobą ulubionych przekąsek i napojów, bez których nie wyobrażamy sobie wyjazdów w celach służbowych, rodzinnych czy zwyczajnie – na wymarzone wakacje.

Więcej o tym, jak przygotowywać się do podróży znajdziemy pod adresem https://natchnieni-bieszczadem.pl

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.