Wiosna to pora roku, która zachęca do krótkich wypadów na łono natury lub wycieczek krajoznawczych, mających na celu poznać zabytkowe i urokliwe miejsca naszego kraju. Zanim pomyślimy o letnim dłuższym urlopie, możemy jeszcze przed nim skorzystać z długiego weekendu majowego lub okresu Bożego Ciała, aby już teraz poczuć przedsmak wakacji.

Gdzie udać się na długi wiosenny weekend

Wiosna to dobry okres na wędrówki lub uprawianie sportów na świeżym powietrzu. Zanim jeszcze wskoczymy do jeziora lub morza w letnią wakacyjną pogodę, warto nabrać sił i energii wśród budzącej się do życia przyrody. To świetny moment na spędzenie kilku dni wiosennych poza domem np. w Zakopanem. Atrakcji to nie brakuje dla tych, co kochają przyrodę i ruch na świeżym powietrzu, jak i tych, co uwielbiają zwiedzać i podziwiać architekturę zabytkową.

Ponadto samo miasto dla turystów przybywających tu wiosną oferuje wiele rozrywek na miejscu. Począwszy od koncertów po zwiedzanie wystaw w galeriach i muzeach oraz zabawy w parkach miejskiej rozrywki. Architektura zakopiańska i krajobrazowa zachęca do jej poznania i oderwania się choć na chwilę od codziennego miejskiego zgiełku.

Zakopane wraz z rodziną

Młode zielone pączki, drobne kwiatki na drzewach, śpiew ptaków i szum górskich strumyków to doskonały sposób na pełen relaks i poznanie arkanów zakopiańskiej przyrody dla całej rodziny. Można coś nowego poznać, można czegoś nowego się nauczyć. W okresie wiosennym zakopiańska przyroda ukazuje nam się w najświeższej i najbardziej czystej krasie. To dobry pomysł na poznanie botanicznych aspektów fauny i flory polskich Tatr. Tym bardziej że Tatry to najbardziej rozwinięty turystycznie region Polski. Nie brakuje tutaj pieszych szlaków i dróg rowerowych i wielu innych atrakcji dla całej rodziny.

Wspólne spacery po górach po wytyczonych i bezpiecznych drogach górskich pozwolą na zgłębienie tajników zakopiańskiej przyrody. Ich niezliczona ilość pozwala wybrać krótsze lub dłuższe trasy o różnym stopniu trudności, zależnie od kondycji i wieku dzieci.

Dzięki już funkcjonującym w tym okresie wyciągom i kolejkom górskim możemy się udać w wyższe partie górskie nawet z maluchami, które jeszcze nie są zbyt wprawne w chodzeniu lub jeżdżeniu na rowerze. Ze szczytów wysokich gór możemy podziwiać urok pięknych krajobrazów Tatr, rozciągających się aż po horyzont.

Spacer lub wycieczka rowerowa już są zaliczone ? To teraz wparto wraz z dziećmi udać się do jednego z parków linowych funkcjonujących w centrum Zakopanego lub na Gubałówce. Tam już czekają na was m.in. wspinaczka po skałkach, kule do zorbingu oraz kolejka tyrolska czy ciuchcia widokowa, która pozwoli wam na podziwianie niepowtarzalnej scenerii Tatr.

Inne atrakcje dla całej rodziny w Zakopanem to: wystawa zwierząt w Kuźnicach, Muzea m.in. Kornela Makuszyńskiego, Tatrzańskie, zabytki architektury góralskiej, a w tym ta najbardziej niespotykana, jaką jest Dom do Góry Nogami przy ul. 3 maja w Zakopanem.

Gdzie zatrzymać się w Zakopanem

Oferta noclegowa w Zakopanem jest bogata, począwszy od pokoi gościnnych po apartamenty dla całych rodzin lub grupy przyjaciół. Niemniej jednak znaleźć miejsce noclegowe w długi wiosenny weekend graniczy z cudem. Przeważnie atrakcyjne miejsca noclegowe są już rezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Trudno również o promocje cenowe, ponieważ weekend majowy czy Boże Ciało to dni wolne od pracy, które sprzyjają wyjazdom na krótki wypoczynek. Pozostaje zatem zaplanować taki wyjazd z rodziną parę miesięcy wcześniej lub skorzystać ze strony apart-center.pl.

Portal Apart-Center oferuje szeroki wybór apartamentów na wynajem po atrakcyjnych cenach, które możesz zarezerwować zarówno odpowiednio wcześniej, jak i w ostatniej chwili, kiedy akurat parę dni przed długim weekendem wpadłeś na pomysł wyjazdu do Zakopanego. Tutaj znajdziesz szeroki wybór pokoi dla rodziny lub grupy przyjaciół po bardzo atrakcyjnych i promocyjnych cenach bezpośrednio ze strony internetowej. Wystarczy kliknąć i zarezerwować, aby cieszyć się już nadchodzącym wyjazdem.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.