Wybierając się na urlop, warto zadbać o najlepszą opiekę dla swojego zwierzaka. Nie zawsze mamy możliwość zostawienia psa lub kota z kimś, kogo zna naszego pupila, a ich relacja opiera się na wzajemnej sympatii.

W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest hotel dla zwierząt. Jak przygotować zwierzę do pobytu w hotelu dla zwierząt?

Hotel dla zwierząt – co to jest?

Hotel dla zwierząt to miejsce, które zaopiekuje się pupilem podczas naszej nieobecność. Zapewni nie tylko opiekę, by zwierzę nie było samo, ale także pielęgnację i żywienie zgodne z wytycznymi właściciela. Psy oraz koty wychodzące, korzystające z usług hotelu dla zwierząt, będą korzystać ze spacerów. 

Czy hotele dla zwierząt są dla nich stresujące?

Każda zmiana otoczenia wiąże się z reakcją stresową u zwierzęcia. Pupil żyje w poczuciu, że jego właściciel będzie z nim zawsze i nagła zmiana spowodować może, że zwierzak stanie się osowiały, straci apetyt, a zastępczego opiekuna będzie traktował z agresją. Jednak planując pobyt psa lub kota w hotelu, można zminimalizować te czynniki. 

Jak zaplanować pobyt w hotelu dla zwierząt?

Przede wszystkim, zwierzę należy oswoić z nowym miejscem i nowymi opiekunami. Jeśli będzie znało swoje tymczasowe miejsce pobytu, łatwiej będzie mu przetrwać rozłąkę z opiekunem. W tym celu warto przed planowanym zostawieniem pupila w hotelu parę razy odwiedzić to miejsce – z każdą wizytą należy wydłużać czas, jaki zostaje tam spędzony. Obserwując reakcję psa lub kota, można pokusić się o opuszczanie pomieszczenia, by zwierzak wiedział, że wrócimy po niego. To także idealny czas na przekazanie wszystkich informacji o zachowaniu zwierzaka opiekunom z hotelu.

Jak ułatwić zwierzęciu pobyt w hotelu dla zwierząt? 

Poza poznaniem miejsca i pracowników hotelu, warto psa i kota wynagradzać przysmakami w czasie spotkań adaptacyjnych do nowych warunków. Pozwoli to zwierzęciu zapamiętać pobyt w hotelu jako „smaczny czas”. Opiekunowie z hotelu z pewnością podpowiedzą praktyczne sposoby na szybszą adaptację. Jeśli zwierzę źle znosi każdą rozłąkę, dobrze będzie skorzystać z wizyty u behawiorysty. 

Jak spakować pupila do hotelu dla zwierząt?

Decydując się hotel dla zwierząt, warto umilić zwierzęciu czas, jaki będzie tam spędzał. Żeby nie kumulować stresu, warto spakować mu kilka jego rzeczy:

  • karmę, żeby nie zaburzać pracy układu pokarmowego; 
  • legowisko lub koc, na którym zwierzę śpi – nie powinno się go prać, by zwierzak znał jego zapach; 
  • książeczkę zdrowia; 
  • obroża, szelki lub smycz – jeśli zwierzę korzysta ze spacerów; 
  • szczeniakom warto zapakować jego ulubione zabawki; 
  • dobrym pomysłem jest także koszulka przesiąknięta zapachem opiekuna. 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.