Chcesz się zrelaksować? Mamy niesamowite propozycje, które aktualnie są w trendzie – mnóstwo atrakcji wodnych w aquaparkach dla dzieci, Spa dla rodziców, dbanie o zdrowie w basenach termalnych oraz zabiegi dla seniorów. Wszystko, co najlepsze na wakacje, urlop czy weekend można połączyć, wybierając noclegi w termach na Słowacji albo Węgrzech.

Baseny termalne blisko granicy

Kąpiel w basenach z wodą termalną, bogatą w minerały jest niezastąpiona w łagodzeniu stresu, zwiększaniu metabolizmu. Gorące źródła poprawiają i oczyszczają skórę, łagodzą bóle stawów, kręgosłupa, mięśni. Parowanie wody leczniczej działa uzdrawiająco na drogi oddechowe.

Tak więc, aby pomóc ci odmłodzić swoje ciało i umysł, mamy listę najlepszych resortów termalnych blisko granicy Polski, według rankingu TOP 5 Medea:

  • Termy i aquapark Hajduszoboszlo Węgry
  • Baseny termalne i aquapark Besenova Słowacja
  • Aquapark Tatralandia Słowacja
  • Uzdrowisko termalne Piestany Słowacja
  • Sanatorium Truskawiec Ukraina

1. Hajduszoboszlo Węgry

Pierwsze miejsce nie przez przypadek należy do znanego i lubianego kąpieliska węgierskiego Hungarospa w Hajduszoboszlo. To największe tego typu kąpielisko w Europie. Liczne baseny, w tym też termalne, kryte i odkryte obiekty, plaża Śródziemnomorska tylko 290 km od granicy Polski. Nowość – premium zona, wejście do Aqua Palace oraz do Aquaparku. Koniecznie rezerwować pakiet Aqua All Inclusive: noclegi, wyżywienie, wolny wstęp na termy!

2. Besenova Słowacja

Kolejny kompleks kąpieliskowy w top rankingu najlepszych basenów termalnych na Słowacji. Termy Besenova tylko 80 km od Zakopanego. Dużo basenów, całoroczne atrakcje, dostęp na termy, aquapark, sauny, zabiegi. W Beszeniowa, relaksując się w ciepłej wodzie geotermalnej, podziwiamy przepiękne widoki gór, Niskie Tatry po słowackiej stronie. Komfortowe noclegi w nowych hotelach bezpośrednio przy basenach w standardzie od 3 do 4+ gwiazdek!

3. Tatralandia Słowacja

Jeden z najbardziej znanych aquaparków na Słowacji położony obok Liptowskiego Mikułaszu blisko Polskiej granicy u podnóża Tatr. Tylko pakiety Medea All Inclusive gwarantują nielimitowany wstęp na termy oraz komfortowe noclegi w Tatralandii zaraz obok basenów.

4. Uzdrowisko Pieszczany

Nie tylko relaks i zabawa na zjeżdżalniach się liczy. Dla osób, pragnących zadbać o zdrowie, zachować młodość i urodę na dłużej, przygotowaliśmy indywidualne pakiety Spa oraz lecznicze w najbardziej skutecznym uzdrowisku – Piestany na Słowacji. Noclegi w hotelach na Wyspie Zdrowia od 3 do 5 gwiazdek, z wyżywieniem, wolnym wstępem na baseny termalne, z zabiegami.

5. Truskawiec Ukraina

Jest to najbardziej znane Sanatorium na Ukrainie. Położone blisko granicy polskiej, tylko 80 km od Lwowa. Cudowna przyroda, okoliczne góry, lasy i jeziora. Znane w całej Europie źródła truskawieckiej wody mineralnej, szczególnie Naftusia. Baza noclegowa na każdy gust i każdą kieszeń od 3 do 5 gwiazdek. Dobre jedzenie, tanie zabiegi i inne usługi Spa oraz turystyczne.

Popularne baseny termalne na Słowacji

Każdy lubi coś ekstra. My też do listy dodamy jeden obiekt jako bonus – Termy i Aquapark AquaCity Poprad Słowacja. Większość turystów preferuje Beszeniową albo Tatralandię, jeżeli wybierają się na wypoczynek do naszych południowych sąsiadów. Ale jest też część osób wybierających Poprad. Ten park wodny położony niedaleko granicy, posiada baseny termalne, spa, ładny kompleks saun, dobrą restaurację oraz 2 hotele prosto w aquaparku. Wszystkie usługi pod jednym dachem.

Matka Natura nie tylko dostarcza nam czystą wodę, ale czasami nawet podgrzewa ją do idealnej temperatury, uzupełnia dobroczynnymi minerałami. Uzdrawiające moce gorących źródeł są znane i wykorzystywane od wieków w wielu krajach. Słowacja oraz Węgry wykorzystują ten dar natury w sposób wzorowy, budując coraz większą bazę kąpieliskową, leczniczą oraz Spa.

Teraz Twoja kolej przetestować najlepsze europejskie termy!

Zapraszamy na www.medeacentrum.pl

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.