Japonia jest krajem fascynującym dla wielu Europejczyków. To państwo, w którym tradycyjne budownictwo przeplata się z nowoczesnymi projektami ze szkła i stali. W kraju Kwitnącej Wiśni można spotkać się ze zjawiskami, których na próżno szukać w innych miejscach na świecie. Europejczycy bardzo często wybierają Japonię, jako nieco egzotyczną destynację, która w znacznym stopniu różni się od zachodnich kurortów turystycznych. Jakie atrakcje turystyczne warto zwiedzić w Japonii?

Tokio – stolica Japonii

Japonia co warto zobaczyć? Z pewnością stolicę kraju, czyli Tokio. Jest to miasto pełne kontrastów, które kiedyś było niewielką wioską rybacką. Współcześnie jest to jedno z najważniejszych centrów finansowych świata i ważny ośrodek kulturalny. Nie sposób nie odwiedzić tego miasta podczas wizyty w Japonii. Do najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc zaliczyć można Pałac Cesarski z imponującymi ogrodami, Sky Tree Tokio, które jest jednym z najwyższych budynków świata. Popularna szczególnie wśród miłośników elektroniki jest Ahikabara, a Sensoji jest jedną z najpiękniejszych świątyń w Japonii. Z kolei kolebką najpopularniejszego sportu w tym azjatyckim kraju, czyli sumo jest Ryogoku.

Kioto – drugie najpopularniejsze miasto w Japonii

Jest to drugie co do popularności miasto po Tokio. Przez 1000 lat było ono siedzibą japońskiego cesarza, a obecnie jest półmilionowym nowoczesnym miastem. Uznawane jest ono za największy skarbiec Japonii, ponieważ znajduje się tam cała masa światowej klasy zabytków. Na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisano aż 17 zabytków, które znajdują się w tym mieście. Do najpopularniejszych zabytków i atrakcji zaliczyć można Złoty Pawilon Kinkaku-ji, Zamek Nijo, Dzielnicę Gijon, czy też Kiyomizu-dera, czyli Świątynię Czystej Wody i Sanjusangen-do Pawilon Trzydziestu Przerw.

Fuji – najbardziej rozpoznawalny punkt orientacyjny Japonii

Jakie atrakcje turystyczne Japonii warto zwiedzić jeszcze? Należy wspomnieć o Fuji, czyli o majestatycznej górze, która jest najwyższym szczytem kraju i ma wysokość 3776 metrów. Jest wystarczająco wysoka, aby dostrzec ją z Tokio, które znajduje się 100 kilometrów dalej. Każdego lata górę Fuji, która znajduje się w Narodowym Parku Fuji Hakone Izu, odwiedza milion turystów, aby obejrzeć z niej wschód słońca.

Hiroszima – historyczne miasto

Hiroszima jest popularna przede wszystkim z wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce 6 sierpnia 1945 roku. Na miasto została zrzucona bomba atomowa o nazwie Little Boy, co było pierwszym w historii świata przypadkiem użycia broni atomowej w konflikcie zbrojnym. W konsekwencji w promieniu 2 kilometrów wszystko zostało obrócone w pył, zginęła 1/3 populacji miasta, a drugie tyle zmarło w wyniku choroby popromiennej. Obecnie w centrum miasta znajduje się Park Pokoju, gdzie ludzie zostawiają znicze i kwiaty.

Sanktuarium wyspy w Itsukushima

Kilkusetletnia świątynia Itsukushima jest największą atrakcją wyspy Miyajima. Kompleks sanktuarium składa się z wielu budynków, sali modlitewnej, sali głównej oraz sceny teatralnej. Połączone one są chodnikami i wspierane przez słupy osadzone w morzu. Itsukushima została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Dodaj komentarz