Wakacje tańsze o 50% to niezła gratka. No ale każdy z nas liczy na to, aby fajnie spędzić czas i za to nie przepłacać. Dlatego coraz częściej korzystamy z ofert last minute, szukając ciekawych okazji na wypoczynek jeszcze w październiku nad ciepłym morzem czy oceanem.

Gdzie możemy znaleźć oferty last minute

Last minute to wakacyjne oferty w znacznie obniżonej cenie, które pojawiają się w sytuacjach, kiedy biuro podróży nie sprzeda swoich wszystkich miejsc lub ktoś rezygnuje z wyjazdu w ostatniej chwili.
Tego typu oferty można znaleźć na stronach biur podróży np. Itaka. Zazwyczaj termin wyjazdu jest już dość bliski, dlatego decyzję należy podejmować wręcz natychmiast. Ponadto wielu klientów liczy na tego typu oferty, więc w mgnieniu oka są one wyprzedawane.

Kiedy warto zapolować na last minute

Oferty last minute pojawiają się właściwie przez cały rok. Niemniej jednak trudno znaleźć naprawdę interesujący wyjazd w okresie świątecznym, sylwestrowym czy w sezonie letnim. W tym czasie biura podróży zazwyczaj mają pełne rezerwacje.

Natomiast doskonały momentem na last minute jest okres wczesnojesienny, czyli październik, kiedy to na południu Europy i w basenie Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego jest jeszcze bardzo ciepło, a po sezonie nie ma zbyt wielu chętnych na wakacje jesienią. Ludzie jednak są przyzwyczajeni do tego, że urlopy biorą w wakacje.

Moja koleżanka w zeszłym roku zrobiła sobie tygodniowy wypad na Teneryfę w październiku. W biurze podróży Itaka znalazła ofertę last minute, tygodniowy pobyt dla dwóch osób w hotelu czterogwiazdkowym w miejscowości Santa Cruz za 1700 zł od osoby All inclusive. Wspólnie z mężem od razu zdecydowali o wyjeździe.

Wrażenie były niezapomniane. Po sezonie nie było tylu ludzi, a więc mogła sobie spokojnie odpocząć nad oceanem i zresetować się. Wspólnie z mężem zwiedzili wiele miejsc i skorzystać z fajnych atrakcji, po znacznie niższych cenach niż w sezonie, m.in. brała udział w karnawale na zakończenie lata, bilety wstępu do parków rozrywki i muzeum były w cenach bardziej przystępnych dla nas Europejczyków.

Wiele kurortów na sezon wakacyjny wprowadza wyższe ceny dla turystów. Dlatego jadąc latem na wakacje zagranicę, trzeba się z tym niestety liczyć, że pobyt w kurorcie może nas więcej kosztować, niż poza sezonem.

W październiku temperatury na południu Europy i północnej Afryki są w granicach 30- 35 st. C, więc to jeszcze wspaniała okazja do kąpania się w ciepłym oceanie i opalania w promieniach mocno grzejącego słońca, aby utrwalić letnią opaleniznę.

Wyjazdem była zachwycona, ponieważ bardziej odpoczęła niż latem i postanowiła co roku w październiku wybierać się na wakacje zagranicę. Natomiast lato spędzać w Polsce. Dlatego warto zatem zrobić sobie jeszcze mały odpoczynek przed zimnymi i mokrymi miesiącami w naszym kraju, korzystając z okazji Last Minute.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.