• Post category:Artykuły

Czas wakacji to idealny moment na rodzinny wyjazd z zatłoczonego miasta. Niektóre osoby, zamiast zorganizowanych wakacji woli wykorzystać swoje zdolności organizacyjne i zaplanować swój urlop samemu. Przeglądając różne portale, które oferują noclegi, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Kolejną zaletą organizacji wakacji na własną rękę jest to, że mamy wpływ na niemal każdy element naszych wczasów. Na co jednak warto zwrócić uwagę podczas takiego planowania ?

O co spytać wynajmującego ?

Przed ustaleniem, czy w tym roku wybierzemy tanią kwaterę, czy nocleg w luksusowym apartamencie powinniśmy ustalić warunki, jakie będziemy chcieli wyegzekwować od właściciela.

Cena

Powinniśmy przede wszystkim zorientować się, czy podana cena jest liczona od osoby, czy za cały pokój. Jeśli wybieramy się na urlop z niepełnoletnimi, warto też dopytać czy nie możemy otrzymać zniżki z powodu ich wieku. W przypadku niemowląt często możemy nie płacić wcale a dzieci starsze z reguły płacą tylko część.

Doba hotelowa

Kiedy nasze godziny przyjazdu są dość nietypowe, ta informacja jest kluczowa. W większości przypadków doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14. Kiedy nasz autobus czy samolot ma być na miejscu już o 9, możemy mieć całkiem spory problem. Dlatego warto tego dopilnować jeszcze przed wyjazdem.

Za co trzeba dodatkowo płacić?

Przed zarezerwowaniem noclegu powinniśmy sprawdzić jakie opcje są wliczone w cenę. Musimy się dowiedzieć czy dostęp do internetu jest płatny, czy parking jest darmowy a sauna, czy basen są wliczone w cenę.

Rodziny z dziećmi

Kiedy podróżujemy wspólnie z całą rodziną, a nasz najmłodszy szkrab jest młodym dzieckiem, a nawet niemowlakiem warto dowiedzieć się, czy będą dostępne ułatwienia dla rodzin z dziećmi.

W niektórych pensjonatach możemy znaleźć łóżeczka turystyczne, krzesełka do karmienia, a nawet podgrzewacze do butelek. Powinniśmy też zarezerwować pokój na niższym piętrze, aby za każdym razem nie wnosić wózka na samą górę

Wyżywienie

Warto dowiedzieć się, czy jest ono wliczone w cenę noclegu. Jeśli tak nie jest, powinniśmy dopytać czy istnieje możliwość wykupienia. Jeśli już to zrobimy, zapytajmy o to, czy menu jest dostosowane do dzieci, a kawa czy herbata są wliczone w cenę, jaką będziemy musieli zapłacić za śniadania.

Łazienka

Powinniśmy zapytać o jej stan, wielkość oraz o to, czy ręczniki i podstawowe artykuły higieniczne takie jak mydło będą się w niej znajdowały. W przypadku pensjonatu, ze wspólną łazienką na korytarzu, warto dowiedzieć się jaka liczba osób będzie z niej korzystała.

Płatność

Warto dopytać czy w miejscu, w którym zamierzamy spędzić wczasy, możemy płacić kartą. W wielu miejscach możemy płacić tylko gotówką, dlatego zawsze musimy mieć ze sobą miejscową walutę, aby uniknąć nerwowego szukania bankomatu.

Samodzielne planowanie wakacji ma wiele zalet. Musimy jednak pamiętać, o wielu rzeczach, abyśmy się nie rozczarowali. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy trochę pieniędzy i będziemy mieli wolną rękę, jednak warto zrobić sobie listę rzeczy, które powinniśmy sprawdzić przed wyjazdem.

 

Artykuł powstał przy współpracy z  blueapart.pl/

Dodaj komentarz