Beskidy należą do bardzo popularnych wakacyjnych kierunków dla wielu naszych rodaków, a także zagranicznych turystów. Jedni lubią chodzić po górach inni wolą zwiedzać muzea i zabytki, a jeszcze inni wędrować po niezbyt trudnych ścieżkach. Beskidy to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Co warto zobaczyć w Wiśle i okolicy?

Wisła przyciąga gości przez cały rok i śmiało można powiedzieć, że jest jednym z najciekawszych turystycznie miast w Polsce. Zimą jest tu raj dla narciarzy, którzy mają do szusowania mnóstwo tras od łatwych poprzez bardziej wymagające aż do całkiem trudnych. Natomiast od wiosny do jesieni Wisła to idealne miejsce dla pasjonatów wycieczek górskich, którzy uwielbiają zdobywać szczyty oraz odpoczynek na łonie natury. Dla fanów aktywnego spędzania urlopu, Beskidy oferują bardzo wiele atrakcji.  Polecamy tu między innymi:

Główny Szlak Beskidów – Główny szlak Beskidzki (czerwony) prowadzi przez najbardziej znane szczyty tego pasma górskiego. Zahacza także o okolice Wisły. Między innymi Stożek czy Baranią Górę, na której ma początek największa polska rzeka- stąd też nazwa miasta. Trasa pełna jest wspaniałych widoków i uroczych miejsc. Pokonanie całości wymaga jednak około 9 godzin marszu. Dlatego warto podzielić sobie Główny Szlak Beskidzki na krótsze etapy, a jako bazę noclegową wybrać dogodnie zlokalizowany obiekt.

 

Wodospad na Wisełce – nazywany przez mieszkańców Wiślańską Niagarą, to 8-metrowy wodospad zbudowany w XX wieku. Warto wybrać się na spacer po okolicy zarówno całą rodziną jak i na romantyczne spotkanie we dwoje.

 

Malinowska Skała – Jest to jeden ze szczytów w paśmie Baraniej Góry i Skrzycznego. Na jego szczycie zbiegają się granice trzech miejscowości – Wisły, Szczyrku i Lipowej. Na szczyt, który znajduje się na wysokości 1125 m n.p.m., prowadzi wiele tras. Warto wybrać czerwony szlak, który jest również nazywany trasą rodzinną, ponieważ idealnie nadaje się na piesze wędrówki z dziećmi czy rowerami. Dla odważnych polecamy odwiedzenie Jaskini Malinowskiej, gdzie możecie sprawdzić czym jest podziemny deszcz.

Dlaczego warto chodzić po szlakach górskich w Beskidach?

Wędrówki górskie pozwalają na wewnętrzne wyciszenie, podziwianie pięknych krajobrazów, odkrywanie uroków polskiej ziemi. W przeciwieństwie do Tatr wiele szlaków i szczytów jest dość łatwa do pokonania, dlatego mogą zdobywać je także rodziny z dziećmi. No i na szlakach jest nieco mniej tłoczno niż pod Giewontem.

Co jeszcze warto zobaczyć w Wiśle?

Jeśli ktoś nie przepada za górskimi wycieczkami, to  znajdzie tu też całkiem sporo innych, ciekawych miejsc. Turystów do Wisły przyciągają nie tylko góry, ale też różnorodność lokalnych atrakcji. Między innymi:

  • Skocznia w Malince i Aleja Gwiazd Sportu – dla nikogo nie jest zdziwieniem, że Wisła głównie kojarzy się z wybitnym skoczkiem narciarskim- Adamem Małyszem. Spędzając wakacje w Beskidach trzeba zobaczyć Skocznię w Malince, latem działa tutaj wyciąg krzesełkowy, którym można wyjechać na wieżę startową, gdzie znajduje się kawiarnia i taras widokowy. Natomiast Aleja Gwiazd Sportu znajduje się na głównym deptaku
  • Myśliwski Zameczek Habsburgówi Muzeum Beskidzkie – w przeszłości tereny tutejsze wraz z całym Śląskiem Cieszyńskim należały do cesarstwa austro – węgierskiego. Obecnie w zamku znajduje się escape room Zamek Zagadek. Natomiast wizyta w muzeum przybliży historię jak wyglądało życie beskidzkich górali.
  • Amfiteatr- położony w samym centrum Wisły, to miejsce gdzie odbywają się koncerty, występy i najważniejsze imprezy regionalne.Warto połączyć zwiedzanie z spacerem po Parku Kopczyńskiego.
  • Zamek Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej- rezydencja powstała w okresie XX-lecia międzywojennego i do dziś stanowi oficjalną rezydencję głowy państwa polskiego. Regularnie goszczą tu najważniejsi przedstawiciele państw, min. Prezydenci Czech, Słowacji czy Węgier.

 

Polecamy też pobliską przełęcz Kubalonkę z pięknym, zabytkowym, drewnianym kościołem. Jeśli zwiedzicie już wszystko co ciekawe w Wiśle to można po sąsiedzku zajrzeć też do Ustronia i Szczyrku, gdzie również czekają na Was liczne atrakcje.

Wisła – hotel z wyżywieniem i basenem

Wisła to miejsce, w którym warto zostać na dłużej. Rozmaite atrakcje sprawiają, że wielu turystów decyduje się na kilkudniowy pobyt, aby w całości poznać uroki okolicy. Dlatego decydując się na wakacyjny pobyt w Beskidach warto wybrać dogodny hotel, który pozwoli wypocząć po intensywnym zwiedzaniu, a także zapewni dodatkowe atrakcje.

Szukając noclegu z wyżywieniem i basenem idealną opcją będzie Dom Wczasowy Beskidy. Swoją ofertę kieruje do gości, którym zależy na pełnym wypoczynku i relaksie. Obiekt zlokalizowany w spokojnej okolicy, pozwala na odpoczynek w otoczeniu zieleni. Dodatkowo zapewnia gościom wyżywienie, dzięki czemu można w pełni oddać się wakacyjnemu leniuchowaniu. Po całym dniu w górach wielu turystów marzy o noclegu w Wiśle z basenem. DW Beskidy oferuje nie tylko basen, ale także strefę spa z sauną i gabinetem masażu.

 

Różnorodność atrakcji oraz nocleg z wyżywieniem i basenem w Wiśle to gwarancja udanego urlopu

Dodaj komentarz