• Post category:Pozostałe

Kupno spółki to niewątpliwie wygodniejszy i szybszy sposób na rozpoczęcie działalności. O ile założenie spółki od zera może trwać kilka tygodni i potrzeba do tego wiele formalności, to kupno spółki gotowej trwa często 1-2 dni robocze. Wystarczy tak naprawdę udać się do notariusza, podpisać umowę i zgłosić zmiany do odpowiednich urzędów i rejestrów. Działać można praktycznie od razu. Dzisiaj jednak przyjrzymy się spółkom z historią, które dają jeszcze więcej możliwości, jednak na więcej aspektów należy w takim przypadku zwrócić uwagę.

Dlaczego warto kupić spółkę z historią w Szczecinie?

Kupno gotowej spółki to nie tylko domena największych miast, takich jak Poznań czy Warszawa. Z powodzeniem również można kupić gotową spółkę z historią w Szczecinie. Takie rozwiązanie ma przede wszystkim jedną główną zaletę – od samego początku działalności spółka ma określoną zdolność kredytową. O ile w przypadku całkowicie nowej spółki o kredyt będzie bardzo trudno, spółki gotowe, które istnieją na rynku nawet pół roku, jednak bez żadnej historii dają już niewielkie pole do popisu, to już kupno gotowej spółki z historią otwiera naprawdę duże możliwości. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą jak najszybciej rozpocząć działalność z finansowaniem w postaci pożyczek i kredytów.

Kupno gotowej spółki z historią ma również inną zaletę – znacznie lepszą pozycję na rynku. Potencjalni klienci i kontrahenci nieco bardziej ufnie patrzą na spółki, które istnieją już na rynku długo i mają pewną historię, a inaczej na spółkę całkowicie nową, istniejącą kilka dni i nieposiadającą żadnej historii. Im dłużej spółka istnieje, tym większe zaufanie i chęć współpracy wzbudza.

Na co zwrócić uwagę kupując gotową spółkę z historią w Szczecinie?

O ile kupno spółki z czystą kartą to prosta i bezpieczna czynność, to kupując spółkę z historią, należy być bardzo uważnym, by nie wpaść na minę. Dlatego przy kupnie spółek z historią warto podejmować współpracę tylko z zaufanymi firmami, posiadającymi dobrą pozycję na rynku. Kupując spółkę z historią, musisz mieć pewność, że nie ma ona wad prawnych, nie jest zadłużona, nie ma zaległości wobec ZUS i urzędu skarbowego lub nie ma rozpoczętych transakcji z innymi kontrahentami. W związku z tym przed zakupem poproś o dane firmy, zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu z płatnościami, podatkami czy składkami.

Sprawdź dokładnie rejestr dłużników, czy dane firmy tam nie figurują. Dodatkowo na spotkanie idź razem z księgowym lub specjalistą od rachunkowości, ponieważ warto zajrzeć do dokumentów finansowych, zeznań podatkowych, sprawozdań, bilansu i skontrolować wynik finansowy. Kupno spółki z historią musi być przeprowadzone rzetelnie, ponieważ w innym przypadku może okazać się, że zapłacisz za spółkę, która jest zadłużona, ma wady prawne, a pieniędzy już nie odzyskasz – jedyne, na co masz szansę to ogromna ilość problemów. Dlatego wybieraj tylko najlepsze i zaufane firmy sprzedające spółki jak LTD Solutions, które obsłużyły już setki klientów.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.