• Post category:Pozostałe

Kupno spółki to niewątpliwie wygodniejszy i szybszy sposób na rozpoczęcie działalności. O ile założenie spółki od zera może trwać kilka tygodni i potrzeba do tego wiele formalności, to kupno spółki gotowej trwa często 1-2 dni robocze. Wystarczy tak naprawdę udać się do notariusza, podpisać umowę i zgłosić zmiany do odpowiednich urzędów i rejestrów. Działać można praktycznie od razu. Dzisiaj jednak przyjrzymy się spółkom z historią, które dają jeszcze więcej możliwości, jednak na więcej aspektów należy w takim przypadku zwrócić uwagę.

Dlaczego warto kupić spółkę z historią w Szczecinie?

Kupno gotowej spółki to nie tylko domena największych miast, takich jak Poznań czy Warszawa. Z powodzeniem również można kupić gotową spółkę z historią w Szczecinie. Takie rozwiązanie ma przede wszystkim jedną główną zaletę – od samego początku działalności spółka ma określoną zdolność kredytową. O ile w przypadku całkowicie nowej spółki o kredyt będzie bardzo trudno, spółki gotowe, które istnieją na rynku nawet pół roku, jednak bez żadnej historii dają już niewielkie pole do popisu, to już kupno gotowej spółki z historią otwiera naprawdę duże możliwości. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą jak najszybciej rozpocząć działalność z finansowaniem w postaci pożyczek i kredytów.

Kupno gotowej spółki z historią ma również inną zaletę – znacznie lepszą pozycję na rynku. Potencjalni klienci i kontrahenci nieco bardziej ufnie patrzą na spółki, które istnieją już na rynku długo i mają pewną historię, a inaczej na spółkę całkowicie nową, istniejącą kilka dni i nieposiadającą żadnej historii. Im dłużej spółka istnieje, tym większe zaufanie i chęć współpracy wzbudza.

Na co zwrócić uwagę kupując gotową spółkę z historią w Szczecinie?

O ile kupno spółki z czystą kartą to prosta i bezpieczna czynność, to kupując spółkę z historią, należy być bardzo uważnym, by nie wpaść na minę. Dlatego przy kupnie spółek z historią warto podejmować współpracę tylko z zaufanymi firmami, posiadającymi dobrą pozycję na rynku. Kupując spółkę z historią, musisz mieć pewność, że nie ma ona wad prawnych, nie jest zadłużona, nie ma zaległości wobec ZUS i urzędu skarbowego lub nie ma rozpoczętych transakcji z innymi kontrahentami. W związku z tym przed zakupem poproś o dane firmy, zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu z płatnościami, podatkami czy składkami.

Sprawdź dokładnie rejestr dłużników, czy dane firmy tam nie figurują. Dodatkowo na spotkanie idź razem z księgowym lub specjalistą od rachunkowości, ponieważ warto zajrzeć do dokumentów finansowych, zeznań podatkowych, sprawozdań, bilansu i skontrolować wynik finansowy. Kupno spółki z historią musi być przeprowadzone rzetelnie, ponieważ w innym przypadku może okazać się, że zapłacisz za spółkę, która jest zadłużona, ma wady prawne, a pieniędzy już nie odzyskasz – jedyne, na co masz szansę to ogromna ilość problemów. Dlatego wybieraj tylko najlepsze i zaufane firmy sprzedające spółki jak LTD Solutions, które obsłużyły już setki klientów.

Dodaj komentarz