Każdy słyszał o Nowym Jorku. Wiele osób marzy, żeby chociaż raz zobaczyć to miasto na żywo. Jest to niesamowite miasto, w którym znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Flatiron Building, Statua Wolności, Empire State Building czy Brooklyn Bridge to symbole tego miasta. Każdy z nas widział je w filmie, internecie czy gazecie. Zobaczenie ich jest obowiązkowe podczas wizyty w Nowym Jorku.

Flatiron Building

Flatiron Building jest wieżowcem zbudowanym w 1902 roku. Ma on wyjątkowy trójkątny kształt – przypomina żelazko. Kształt ten jest zasługą ciasnej działki, na której powstawał budynek. Wieżowiec znajduje się na Manhattanie. Liczy 87m i ma 22 kondygnacje. Flatiron Building jest wyjątkowy, ponieważ jest jednym z pierwszych wieżowców w Stanach Zjednoczonych, który został oparty na stalowym szkielecie.

Statua Wolności

Statua Wolności jest symbolem nie tylko Nowego Jorku, ale całych Stanów Zjednoczonych. Jest to posąg, który znajduje się na wyspie Liberty Island. Pomnik przedstawia kobietę w koronie, która w prawej dłoni trzyma pochodnię, a w lewej tablicę z datą uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone. Statua Wolności jest darem od narodu francuskiego z okazji setnej rocznicy uchwalenia niepodległości. Statua symbolizuje demokrację, wolność i przyjaźń. W koronie posągu znajduje się taras widokowy.

Empire State Building

Empire State Building to wieżowiec, który mierzy 381m i ma 102 kondygnacje. Przez ponad 40 lat wieżowiec był najwyższym budynkiem na świecie. Po zawaleniu wieży World Trade Center do 2012 roku był najwyższym budynkiem w Nowym Jorku. Jest on budynkiem znanym z wielu filmów np. “King Konga” czy “Bezsenność w Seattle”. Wyjątkowości wieżowcowi dodaje to, jak szybko był stawiany – pojawiały się nowe 4 piętra tygodniowo. Na 86 oraz najwyższym piętrze znajdują się tarasy widokowe, z których możemy zobaczyć panoramę miasta, a z tarasu znajdującego się wyżej, w pogodny dzień zobaczymy także inne stany np. New Jersey.

Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge jest jednym z najstarszych wiszących mostów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie. Znajduje się on nad cieśniną East River. Łączy dwie dzielnice Nowego Jorku – Brooklyn z Manhattanem. Jego długość to ponad 1,8 km. Brooklyn Bridge również mogliśmy zobaczyć w wielu filmach np. “Godzilla” czy “Seks w wielkim mieście”.

Nowy Jork i jego symbole zachwycają. Zdecydowanie warto odwiedzić to miasto, ponieważ nie ma drugiego takiego na świecie. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie – fani architektury, kinematografii czy sportu.

Dodaj komentarz