• Post category:Artykuły

Miasteczko malowiczniczo położone u podnóża Tatr to Zakopane. Kolebka rozrywki i raj dla miłośników sportów zimowych. Wielu kojarzy się z Krupówkami – najsłynniejszym deptakiem w Polsce, lecz Zakopane to przede wszystkim piękna górska miejscowość. To tu czekają niepowtarzalne wycieczki kolejkami linowymi na szczyty Kasprowy Wierch oraz na Pogórze Spisko-Gubałowskie, czyli Gubałówkę. Samo przebywanie w otoczeniu gór działa kojąco i dlatego Zakopane ze swoim wyjątkowym klimatem przyciąga tysiące turystów niezależnie od sezonu. Poszukiwacze przygód także będą ukontentowani. Jesteś jednym z nich? Odwiedź Zakopane podczas weekendu, a z tymi atrakcjami nie będziesz się nudzić.

Narciarstwo dla śmiałków

Jako że Zakopane zwane jest zimową stolicą Polski, ma to odzwierciedlenie w popularności sportów zimowych, takich jak narciarstwo, łyżwiarstwo czy snowboarding. 

Sporty te nie tylko są uprawiane przez turystów i miejscowych dla przyjemności i odprężenia, ale także mają dobroczynny wpływ na zdrowie, wzmacniając całe ciało. Jeśli świetnie jeździsz na nartach, to może warto pójść krok dalej? Podczas weekendu wybierz się na Skitour – szkolenie weekendowe dedykowane osobom, które chcą postawić pierwsze kroki na skiturach. Zajęcia w formie wycieczki trwają po ok. 5 godzin dziennie, podczas których instruktorzy będą indywidualnie korygować błędy w technice, rozszerzać temat lawinoznawstwa i ćwiczyć pokonywanie stromych odcinków trasy. Trasa wycieczki jest ustalona w oparciu o aktualne warunki pogodowe i śniegowe, tak, aby jej przebieg był w pełni bezpieczny. To weekendowe szkolenie to nowe wyzwanie i górska wycieczka narciarska z dala od przygotowanych tras, wyciągów i cywilizacji, która może być początkiem nowej pasji.

Zabawa z przyjaciółmi podczas weekendu w Zakopanem

Największą radość sprawia czas spędzony w gronie przyjaciół. Spędźcie weekend podczas gry zespołowej w Archery Tag połączonej z Bubble Football. To połączenie brzmi jak naprawdę dobra zabawa i tak jest w istocie! Na czym polegają te gry? Archery Tag to walka łuczników, przypominająca grę w Paintball, lecz tutaj do rozgrywki uczestnicy zostają wyposażeni w łuki ze strzałami zakończonymi miękkimi gąbkami. Cała zabawa polega na trafieniu przeciwnika strzałą. Na pewno będziecie mieć moc rozrywki podczas tej zabawy. 

A gdyby rywalizacji było Wam mało, to Bubble football to jest to, co dopełni szczęście. To nietypowy, zabawny rodzaj gry w piłkę nożną – tutaj ochraniaczem ciała jest dmuchana kula. Zatem sam wygląd graczy przyprawia o rozbawienie, a zderzenia, fikołki, wyskoki czy salta są nieodłącznym elementem gry. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej piłki nożnej, tu także głównym celem jest zdobycie gola, ale wyzwaniem jest też próba utrzymania się na własnych nogach. Podczas tych obydwu rozgrywek dostarczycie sobie ogrom sportowych emocji z nutką rywalizacji i na pewno nie raz będziecie ze śmiechem wspominać swoje zmagania. Poza tym każda aktywność, która wymaga wysiłku fizycznego, wyzwala endorfiny, a to naładuje Twoje baterie na kolejny tydzień.

Zakopane na weekend w powietrzu

Powietrzne atrakcje to te, które dają poczucie wolności i pozwalają oderwać się od przyziemnych spraw. Tego właśnie szukamy podczas weekendowych rozrywek – relaksu dla umysłu i odstresowania. Czasami poszukujemy też emocji! Lot akrobatyczny paralotnią to prawdziwie ekstremalne przeżycie dla odważnych poszukiwaczy wrażeń. Lot zawiera elementy akrobatyki powietrznej, które pozwalają odczuć przeciążenia sięgające do 4G i opadać z prędkością większą niż 15 m/s. To naprawdę ekstremalne doświadczenie, akrobacje typu spirala i wing over przyprawią Cię dosłownie o zawrót głowy. Dodatkowym atutem jest lokalizacja – okolice Zakopanego zapewniają widoki, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Spójrz z góry na urokliwy Beskid Wyspowy i pokochaj tę swobodę, jaką da Ci latanie paralotnią! Wspaniała zabawa na wysokim tętnie gwarantowane! Spełnij swoje marzenie o lataniu i zobacz pasma górskie z lotu ptaka.Dodaj komentarz