Hiszpania wciąż jest na liście top najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie. Każdego toku kraj ten zwiedza cała rzesza turystów z wielu zakątków Europy i całego świata. Turyści przyjeżdżają tutaj na weekend, kilka dni lub też na pełne wakacje z rodziną. Bez względu na to jaki mamy cel warto zobaczyć Hiszpanię – nawet kilka razy. Za co kochamy Hiszpanię? Dlaczego tak wielu osobom tak bardzo podoba się ten kraj? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Wycieczki last minute do Hiszpanii – zakochaj się w słonecznym klimacie najpiękniejszych miast

Hiszpania zachwyca słońcem – magią najważniejszych miast. Z pewnością warto zwiedzić stolicę Hiszpanii – Madryt. Każdy kto tutaj był, zwiedził to miasto chociaż raz wie, że tętni ono życiem praktycznie całą dobę. W dzień turyści mogą zwiedzać starówkę, podziwiać niebanalną architekturę miasta – budynki, które swoją historią nawiązują do dawnych czasów, odległych wieków. W nocy natomiast tętni tu życie towarzyskie – nie brakuje tu klubów, w których możemy spędzić miło czas w gronie znajomych i przyjaciół.

Turyści bardzo często zwiedzają również miasto Leon – z piękną starówką oraz domem Gaudiego oraz oczywiście Katalonię (na czele z Barceloną). Te miasto jest wprost uwielbiane przez turystów. Ma w sobie wszystko czego zwiedzający szukają podczas pobytu w Hiszpanii: piękną starówkę, z urokliwą zabudową i małymi zapierającymi dech w piersiach uliczkami. Barcelona to także kolebka kultury i sztuki – to tutaj można podziwiać piękną kolorową Fontannę lub też odpocząć w porcie lub na plaży.

Dlaczego warto zwiedzić Hiszpanię? Na pewno ze względu na architekturę, klimat i ogólną atmosferę. Hiszpańskie społeczeństwo jest bardzo otwarte na turystów – z tego też powodu warto bliżej przyjrzeć się kulturze i obyczajowości Hiszpanów. Cały przewodnik po Hiszpanii znajduje się pod adresem: https://www.wycieczka.pl/przewodnik/hiszpania.html

Dodaj komentarz