Wypoczynek nad jeziorem pozwoli na relaks z dala od obowiązków służbowych i problemów w domu. Nad brzegiem wody można się wyciszyć, ciesząc się bliskością przyrody. Wyjazd warto odpowiednio zaplanować wybierając sprawdzone noclegi, a także zadbać o czas niezbędny na pakowanie. W czasie zdenerwowania i braku czasu łatwo można zapomnieć o drobiazgach, bez których wakacje nie będą mogły zaliczać się do udanych.

Wybór miejsca

Kluczem do udanych wakacji jest wybór miejsc noclegowych. Ważne, by oferowały zadowalający standard (oczywiście wczasowicz musi szukać noclegu, który spełni jego oczekiwania), dogodną odległość od atrakcji miasta, przystanków PKS czy plaży. Szeroka oferta ośrodków czy hoteli pozwala zadowolić zarówno miłośników przyrody i minimalizmu, jak i osoby nastawione na wyższy standard. Przykładem mogą być tanie noclegi w Lubiatowie, które zapewniają szeroką ofertę w niewielkiej, ale popularnej wśród wczasowiczów miejscowości. Rodziny z dziećmi powinny zwrócić uwagę na infrastrukturę w miejscu noclegowych – obecność placu zabaw, sali zabaw czy innych miejsc, które mogą zapewnić dziecku rozrywkę nawet podczas deszczowych dni. Rodzice powinni zwracać uwagę również na otoczenie miejsca noclegowego, tak by w razie niepogody udało się zapewnić dziecku rozrywkę. Miejsce do wypoczynku powinno stanowić połączenie wysokiej jakości usług z przystępną ceną – rozsądne jest sprawdzenie pokoju, zanim opłata za niego zostanie przekazana recepcjonistce.

Domek czy hotel?

Wybór typu miejsca noclegowego musi zależeć już od samych wczasowiczów. Duża ilość osób decyduje się na wynajęcie domku, który często zlokalizowany jest w lesie, zapewnia optymalny poziom prywatności i co ważne, może pomieścić nie tylko rodzinę, ale również grupkę przyjaciół. Jest to dobra opcja dla osób, które nie potrzebują luksusów, a w ten sposób mogą zaoszczędzić środki np. na zwiedzanie. Hotele i pensjonaty są znacznie bardziej luksusowe, zapewniają możliwość wykupienia wyżywienia, zabiegów upiększających czy pobytu w SPA. Niestety, wiąże się to ze znacznie wyższą ceną  pobytu niż w przypadku zwykłych domków. czy pokoi. Coraz większa ilość ogródków dolicza dodatkowe opłaty za postój czy obecność psa – proszę sobie to sprawdzić.

O czym pamiętać przed wyjazdem?

Wyjazd nad jezioro może nie jest wyprawą na drugi koniec kraju, mimo tego wymaga odpowiedniego przygotowania. Do walizki koniecznie należy spakować leki, które są przyjmowane na co dzień. Bez nich nie da się bezpiecznie funkcjonować podczas wakacji. Konieczne są również podstawowe dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny. W walizce muszą zmieścić się ubrania, przy czym należy pamiętać, że polska pogoda jest zmienna nawet podczas pełni wakacji. Należy pamiętać o zapakowaniu kremów do opalania, a także o zabraniu kapelusza, codziennych ubrań, ręczników, stroju kąpielowego, kosmetyków. Na czas podróży przyda się dobra książka, czytnik ebooków czy tablet – w ten sposób można zabić nudę i skrócić czas dojazdu nad jezioro.

Dodaj komentarz