Hiszpania to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie państw. Tysiące turystów, którzy przewijają się przez ten kraj, mają do dyspozycji jej bogate dziedzictwo kulturowe, piękne i zadbane plaże, czysty ocean, dobrą kuchnię oraz zagwarantowaną słoneczną pogodę.

Gdzie wybrać się z młodzieżą do Hiszpanii

Ten dość rozległy kraj posiada bogatą historię i kulturę oraz piękne plaże i eleganckie kurorty wypoczynkowe. Trudno tu wybrać, w które rejony tak naprawdę się udać, aby pokazać to, co jest najbardziej kluczowe dla tego kraju. Ponadto młodzież szkolna nie chętnie spędza cały czas na podróżowaniu i bieganiu od miejsca do miejsca. Z tego też względu wycieczka szkolna do Hiszpanii z góry musi być zaplanowana w konkretne miejsca, które spodobają się wszystkim. Najciekawsze rejony Hiszpanii to Barcelona, Malaga i Girona.

Co warto zwiedzić w Barcelonie

Barcelona to najpopularniejsze miejsce turystyczne Hiszpanii. Można tutaj obejrzeć wiele obiektów historycznych oraz miejsc powiązanych z dziedzictwem kulturowym tego kraju i nie tylko, a także przeżyć wiele atrakcji. Wycieczka szkolna do Barcelony musi równoważyć poznanie historycznej Hiszpanii, z tym, co jest tutaj nowożytne i cieszy się sławą w świecie. Z młodzieżą szkolną warto pójść na spacer np. do Parcque de la Ciutadela, największego, a zarazem najpiękniejszego parku w Barcelonie ze słynną fontanną Cascada. W pamięć młodych ludzi również zapadnie średniowieczne stare miasto w centrum Barcelony. Dla tych żądnych mocniejszych wrażeń zapraszam do L’Aquarium de Barcelona, którego jedną z atrakcji jest 80-metrowy szklany tunel z ruchomym chodnikiem. Nie można również zapomnieć o słynnym na cały świat klubie FC Barcelona. Fani footbolu i nie tylko docenią wizytę w muzeum FC Barcelona, aby poznać historię hiszpańskiego klubu i stanąć w oko z jego sławnymi reprezentantami. Ciekawych miejsc i atrakcji w Barcelonie nie brakuje. Zatem nikt tutaj nie będzie się nudził.

Malaga miejsce pełne słońca

Malaga to idealne miejsce na plażowanie i zwiedzanie. To miasto w Andaluzji zapewnia słońce, plażę przez 300 dni w roku, a także moc atrakcji dla turystów. Tutaj można zachwycić się przepięknymi krajobrazami i zabytkami andaluzyjskiej kultury, a przy okazji odpocząć wśród palm. Zatem Wycieczka szkolna do Malagi może łączyć odpoczynek na czystych i piaszczystych plażach ze zwiedzaniem ciekawych miejsc kulturowych tego miasta.

Malaga słynie z wielu znanych artystów i malarzy. Tutaj m.in. urodził się Pablo Picasso, którego rodzinny dom nadal stoi przy Plaza de la Merced, a przy ul. San Augustin można obejrzeć jego 285 kubistycznych prac malarskich.

Z Malagi również pochodzi światowej sławy aktor Antonio Banderas. Podobno można go spotkać na ulicach i targowiskach tego andaluzyjskiego miasta. Mieszkańcy twierdzą, że bierze udział w procesjach Bożego narodzenia i Wielkanocy, które co roku przechodzą przez ulice tego andaluzyjskiego miasta.

Girona miasto pełne kolorów

Girona urzeka nas swoją architekturą i mocą. Swoją sławę zawdzięcza kolorowej architekturze kamienic, znanych powszechnie, jako Domy nad rzeką Onyar. Szeregi pastelowych i barwnych domów, niczym unoszących się nad kanałem, robią wrażenie na turystach z całego świata. Najlepiej prezentują się na moście Pont de les Peixateries Velles. Wśród nich znajduje się również najbardziej okazały dom katalońskiego architekta Rafaela Mosa, który jest udostępniony dla zwiedzających.

W Gironie nie brakuje również pięknych dawnych dzieł typowej architektury hiszpańskiej. Do nich należą m.in. schody i Kościół św. Marcina Sacosta, które stanowią jedną z najpiękniejszych romańsko – gotyckich starówek w Hiszpanii. W tym miejscu kręcono film „Pachnidło”, aby w pełni oddać stylizację i klimat tamtych czasów.

W Gironie nie brakuje też pięknych architektonicznie obiektów sakralnych. Do tych najważniejszych należą wielkie i monumentalne: Bazylika Sant Feliu oraz Katedra Najświętszej Marii Panny w Gironie. Swoją niepowtarzalną gotycką stylizacją przyciągają uwagę i podziw wśród odwiedzających.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.