Wrocław zaliczany jest do jednego z najstarszych miast w Polsce. Jest miastem bardzo pięknym, które ma do zaoferowania turystom nie tylko zabytki architektury świeckiej i sakralnej. Na turystów czekają także placówki muzealne (jednym z najciekawszych jest Muzeum Archidiecezjalne), kina i opera. Jedną z imprez kulturalnych, które od kilkunastu lat nierozerwalnie łączy się z Wrocławiem jest Jazz nad Odrą. Wrocław tętni życiem przez całą dobę. W mieście tym nie sposób się nudzić, a na pobyt w nim koniecznie trzeba sobie zarezerwować więcej niż jeden dzień.

Baza noclegowa we Wrocławiu

Od lat miasto jest licznie odwiedzane przez turystów z kraju i z zagranicy. Jest więc świetnie przygotowane pod względem infrastruktury gastronomicznej, komunikacyjnej i hotelarskiej. Osoby, które szukają dobrego, a jednocześnie taniego noclegu powinny zainteresować się wrocławskimi hostelami. Hostel we Wrocławiu to idealne miejsce przede wszystkim dla ludzi młodych, którzy lubią się przenosić z miejsca na miejsce. Dzięki temu za niewielkie w sumie pieniądze mogą zwiedzić więcej miejsc. Poziom obsługi w hostelach nie ustępuje tym w hotelach, ale na noclegach można naprawdę sporo zaoszczędzić. Wrocławskie hostele ze względu na wysoki standard są pełne młodych turystów nie tylko z Polski. Decydując się na nocleg w hostelu mamy więc szansę poznać otwartych i ciekawych świata ludzi. Hostele we Wrocławiu mają nie tylko bardzo przystępne ceny, ale także doskonałe warunki zarówno w pokojach wieloosobowych, jak również w jedno-, dwu- i trzyosobowych. Do ich dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia, są także samoobsługowe pralnie. Jeżeli więc nie zależy nam na dodatkowych atrakcjach, hostel jest miejscem dla nas idealnym.

Jak spędzić czas we Wrocławiu?

Nie wszyscy są miłośnikami zabytków. Miasto ma jednak tak wiele różnorodnych atrakcji, że nawet osoby, które nie są zainteresowane zwiedzaniem kościołów czy innych zabytkowych obiektów nie będą się nudzić. Miejscem, które przyciąga mnóstwo turystów jest między innymi najwyższy w Polsce biurowiec Sky Tower. Na 49 piętrze biurowca znajduje się taras widokowy, na którym niemal każdego dnia wjeżdża mnóstwo turystów. Mówiąc o atrakcjach miasta nie można pominąć multimedialnej fontanny i Krainy Miniatur. Wśród stosunkowo nowych atrakcji turystycznych stolicy Dolnego Śląska jest także kolejka linowa Polinka, która przewozi turystów nad przepływającą przez miasto rzeką Odrą. Atrakcyjną formą spędzania czasu, szczególnie dla dzieci, jest także rejs statkiem po rzece.

Wrocław to nie tylko miasto zabytków. Na odwiedzających je turystów czeka mnóstwo innych atrakcji, przepiękne bulwary idealne na spacery, liczne parki i ogrody, kina, teatry i muzea. W stolicy Dolnego Śląska nawet najmłodsi turyści nie będą się nudzić. Pamiętajmy, że Wrocław ma bardzo bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Jeśli jeszcze nie byłeś w tym mieście, pora, abyś zaplanował w nim wizytę chociażby w najbliższy weekend lub wakacje. Z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez portal hostelwroclaw24.pl, przewodnik po Wrocławskich hostelach.

Dodaj komentarz