Wiosna to najlepszy czas na zmiany we wnętrzach!

Wiosna to najlepszy czas na zmiany we wnętrzach!

Dodano: 22.02.2018, przez: T.S.

Gdy za oknami robi się coraz piękniej, zaś zima ustępuje miejsca wiośnie, mamy coraz większa ochotę na to, by wprowadzać pozytywne zmiany w swoim życiu. Dotyczą one rzecz jasna także wnętrz, w których na co dzień żyjemy. Pragniemy mianowicie, by były one od teraz bardzo przytulne i nowoczesne zarazem, by wspaniale się w nich odpoczywało, aby zachwycali się nimi szczerze zarówno domownicy, jak i goście. Jak osiągnąć taki efekt? Zdecydowanie dzięki fototapetom!

 

Dawniej i dziś

 

Wszyscy ci, którzy pamiętają, jakie tapety umieszczali na swoich ścianach Polacy w latach osiemdziesiątych czy też dziewięćdziesiątych, z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wówczas o wysokiej jakości wykonania po prostu nie mogło być mowy. Ponadto zaś wzorów do wyboru było niezmiernie mało. Gdyby ktoś przeszedł się po mieszkaniach w jednym tylko bloku z wielkiej płyty, pewnie szybko przekonałby się o tym, iż w kilku z nich są identyczne albo bardzo do siebie podobne naścienne ozdoby. Kiedyś ich kolory blakły niezmiernie szybko, czasami już kilka miesięcy po zakupie wyglądały one tak, jak gdyby były zamontowane wiele lat temu.

Dziś jednak jest już zupełnie inaczej, zaś tapety jako dekoracje ścian okazują się być najlepszym rozwiązaniem, gdy chodzi o stylowe i niebanalne ozdobienie przestrzeni. Bardzo istotne jest również to, że wcale nie trzeba za nie dużo zapłacić, a zatem każdy z powodzeniem pozwolić sobie może na ich zakup – nawet wówczas, kiedy nie dysponuje zbyt pokaźnym budżetem na ten cel.

 

Do jakiego wnętrza pasują tapety?

 

Wydawać by się mogło, że na tego typu dekoracje ścienne warto postawić jedynie w reprezentacyjnym pokoju dziennym. Nie ma to nic wspólnego z prawdą! Okazuje się bowiem, że w dzisiejszych czasach tapety są idealną, bardzo modną dekoracją także do sypialni. Polacy wybierają zwykle w tym celu dość jasne egzemplarze, aby optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej swego rodzaju lekkości, subtelności oraz delikatności. Sporym powodzeniem cieszą się też motywy florystyczne, ale raczej nie te klasyczne i dość nudne, ale takie, które zachwycają niebanalnym podejściem do tematu. Jeśli chodzi o typowo kobiece sypialniane przestrzenie, zdecydowanie rządzą dziś storczyki i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie utrzymywał się nadal.

Nie możemy zapominać także o pokoikach dziecięcych. Okazuje się, że rodzice chcą, aby ich pociechy miały okazję bawienia się oraz wypoczywania zawsze w najlepszych warunkach, dlatego też na ścianach umieszczają im właśnie tapety. Oczywiście są to dekoracje w stu procentach bezpieczne dla zdrowia, zatem jak najbardziej można się nimi posiłkować podczas urządzania pokoiku swojego maleństwa. To strzał w dziesiątkę, jak twierdzą specjaliści z branży aranżacji wnętrz!

 

A co z przedpokojami? Przez długie lata tego typu wnętrza w naszym kraju bywały traktowane po macoszemu. Dzisiaj jednak bardzo wiele się w tej sytuacji zmieniło, wszak w końcu Polacy zdali sobie sprawę z faktu, że są one przecież swego rodzaju wizytówkami całego domu lub też mieszkania, dlatego trzeba jer urządzić i udekorować z wielka starannością, wyczuciem stylu oraz niesamowitą wprost maestrią. Tapety nadają się w tym celu świetnie, sprawią bowiem, że nawet tam, gdzie są całkiem zwyczajne, proste meble, nagle pojawia się design na światowym poziomie. W przeważającej ilości przypadków w naszym kraju przedpokoje są raczej niewielkich rozmiarów. Aby zatem sprawić, by optycznie wydawały się one sporo większe, warto z całą pewnością postawić na innowacyjne modele trójwymiarowe, które od kilku już sezonów wiodą prym. Modeli tego typu jest coraz więcej, z miesiąca na miesiąc ich przybywa – to znakomity pomysł na to, by nasz przedpokój nie był nudny.

Coraz częściej pracujemy w domu, potrzebujemy zatem pomieszczenia (albo też przynajmniej wydzielonego kącika w jakimś wnętrzu) na to, by w nim właśnie wykonywać swoje zawodowe obowiązki. W tym przypadku też warto pomyśleć o modnych i nietuzinkowych ozdobach na ścianę, wszak w owym miejsc spędzać będziemy z całą pewnością długie godziny. Idealnie ożywi ściany właśnie stylowa fototapeta. Oczywiście pamiętać powinniśmy o tym, by wybrać taką, która idealnie dobrana będzie pod względem kolorystyki oraz stylu do reszty pomieszczenia, tylko wtedy bowiem świetnie wpisze się w klimat i pozwoli na zapobiegnięcie efektowi chaosu czy nawet kiczu.

Kolejne pomieszczenie, w którym jak najbardziej warto zamontować tapety na ścianach, to jadalnia. Coraz bardziej dbamy o te wnętrza, bowiem to tutaj spożywamy posiłki, jednocześnie spotykając się w rodzinnym gronie, by porozmawiać i wspólnie spędzić czas. Absolutnie odradza się tutaj tapety ciemne i przytłaczające, zdecydowanie polecając wszystko to, co jasne i wesołe. Dzięki takiemu wyborowi spożywanie posiłków staje się prawdziwą przyjemnością!

 

 

Co o tym sądzisz?

 

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, może zatem i Ty pomyślisz o stylowych tapetach we wnętrzach swojego domu albo mieszkania?

Szukasz inspiracji? Interesujące propozycje obrazów znajdziesz na https://www.fototap.pl.

Komentarze