Planowanie rodzinnego wakacyjnego wypoczynku to prawdziwe wyzwanie. Znalezienie miejsca, które będzie odpowiadało jednocześnie potrzebom rodziców i dzieci nie jest wcale takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Bardzo duże znaczenie ma też wybranie odpowiedniego noclegu. Gdzie najlepiej pojechać na wakacje z dziećmi?

Na wakacje z dzieckiem warto wybrać miejsce, które będzie atrakcyjne turystycznie, co oznacza, że bez względu na pogodę znajdzie się rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wyjazd w góry ma wiele plusów, ponieważ można spędzić z dzieckiem aktywnie urlop oraz zwiedzić okoliczne parki, muzea oraz inne wartościowe miejsca.

Noclegi przyjazne dzieciom

Bez względu na to, gdzie dokładnie postanowisz wyjechać, wybierz miejsca na nocleg, które są przyjazne dzieciom. Noclegi przyjazne dzieciom znajdziesz w większości „górskich” miejscowości, takich jak Krynica-Zdrój czy Zakopane. W tego typu placówkach najszybciej znajdziesz alternatywę dla zabawy w niepogodne dni. Zamiast wyprawy w góry np. podczas ulewy, możesz zdecydować się na zabawę z dziećmi na basenie, w aquaparku albo skorzystać z możliwości pozostawienia dzieci na ciekawych zajęciach pod opieką wykwalifikowanych animatorów.

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd nad jezioro, to polecamy ośrodki wypoczynkowe w miejscowościach, takich jak Dobczyce czy Gródek nad Dunajcem w województwie małopolskim, skąd jest bardzo blisko do trzech szlaków turystycznych – czerwonego, niebieskiego i żółtego oraz jeziora.

Wakacje nad jeziorem – jak się przygotować na taki urlop?

Wypoczynek nad jeziorem z dzieckiem poza sezonem może okazać się nieco problematyczny, zwłaszcza jeśli pogoda nie dopisze. Na wakacje z dziećmi nad jeziorem przygotuj sobie dokładny plan, uwzględniający alternatywne zabawy w niepogodne dni. Sprawdź, czy w okolicy są aquaparki i inne parki rozrywki dla dzieci. Warto też zwrócić uwagę, czy podczas pobytu w wynajmowanej kwaterze można korzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak boisko czy suchy basen. Możesz też decydować się na wycieczkę objazdową np. po popularnych miejscach na Warmii i Mazurach. Będzie to doskonała opcja dla rodziców nieco starszych dzieci, którym niestraszne są noclegi pod namiotem.

Jezioro i góry – idealne połączenie na wakacje z dziećmi

Kluczem do udanych wakacji jest dokładnie zaplanowany pobyt! Góry, dzieci – wakacje w takiej obsadzie z pewnością będą aktywne, ale nie mogą być zbyt wymagające. Jeśli to Twój pierwszy wyjazd w góry z dziećmi, to zdecyduj się na pobyt w mniejszych miejscowościach np. w Beskidach, gdzie bez większego problemu znajdziesz najłatwiejsze szlaki turystyczne i znajdziesz wiele alternatywnych aktywności. Na większość punktów widokowych wjedziesz i zjedziesz wyciągiem.

 

 

Dodaj komentarz