Wakacje w Kołobrzegu

Wakacje w Kołobrzegu

Dodano: 12.08.2018, przez: T.S.

 

Kołobrzeg to największe i najpiękniejsze uzdrowisko w Polsce. Charakteryzuje się pięknymi plażami, bogatą ofertą rekreacyjno- turystyczną oraz historią. Tutaj możesz odpocząć nad morzem, zrelaksować przy dźwiękach dobrej muzyki, pozwiedzać, a także zażyć SPA.

Atrakcje Kołobrzegu

 


Czysta plaża to nie jedna z atrakcji, jakie miasto przygotowało dla swoich gości. Kołobrzeg to przede wszystkim również specyficzny mikroklimat, który sprawia, że turyści z chęcią spędzają tutaj wakacje. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

 


Dla plażowiczów, oprócz czystych i urokliwych plaż przygotowano wiele atrakcji plażowych, a infrastruktura przybrzeżna oferuje wiele barów i knajpek plażowych, w których można wypić dobrego drinka lub zjeść pyszny obiad.

 


Ponadto życie Kołobrzegu nigdy nie milknie latem. W dzień tętni życiem miejskiego gwaru. Dla zwiedzających i zmęczonych plażowaniem proponujemy spacer na nadmorskim deptaku zwanym „Aleją nadmorską” oraz molo liczące 220 m, zakończone trójkątnym pomostem, z którego można obejrzeć całą linię widokową Kołobrzegu. Punktem wyprawy, którego nie można przeoczyć, są odwiedziny portu. Statki tam cumujące oferują krótkie rejsy wycieczkowe. Kołobrzeg oferuje również szereg sportów wodnych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

 


Zwiedzających kusi piękny rynek z dużą ilością zabytków, związanych z historią tego miasta. Miłośnicy pięknej architektury koniecznie muszą zobaczyć gotycką Bazylikę Katedralną, uważaną za chlubę tego miasta. Muzeum Oręża Polskiego i Muzeum Historii Kołobrzegu zaprasza na ekspozycję ciekawych zbiorów militarnych i umundurowania polskich żołnierzy z różnych epok. Z latarni nadmorskiej zaś obejrzymy panoramę całego nadmorskiego miasta.

 


W nocy Kołobrzeg zamienia się w klubowe miasto. Tutaj można bawić się do białego rana. Świetna muzyka, dyskoteki wypełnione ludźmi, liczne puby zapewniają rozrywkę wszystkim niezależnie od wieku.

 

Kołobrzeg to również uzdrowisko, które dysponuje źródłami solankowymi oraz kopalniami borowinowymi. To doskonały mikroklimat Kołobrzegu spa przyciąga masę turystów, którzy chcą zażyć zdrowotnych wód i kąpieli w źródłach solankowych oraz pooddychać dobroczynnym powietrzem.

 

 

 


Nocleg w Kołobrzegu

 


Baza noclegowa jest bardzo bogata i przeznaczona na kieszeń każdego turysty. Znajdziemy tutaj campingi, pola namiotowe, ośrodki wypoczynkowe, hotele oraz komfortowe apartamenty. Jednym z nich jest Maximilian- komfortowy Kołobrzeg hotel spa. Sam obiekt mieści się w odrestaurowanych wnętrzach willi z początku XX wieku i pozwala na przyjemny pobyt i komfortowy nocleg całym rodzinom.

 

 

Głównymi atutami hotelu spa jest położenie w pobliżu plaż i słynnej nadmorskiej promenady, smaczna kuchnia, profesjonalna obsługa i szereg atrakcji przygotowanych dla gości. Maximilian specjalizuje się w wysokiej klasy zabiegach pielęgnacyjnych, dostępnych w strefie Vital & Spa. Do głównych atrakcji należą odprężające kąpiele, fizykoterapia i masaże, wykonywane przez zaufanych ekspertów.

 


Maximilian to hotel dla tych co cenią sobie estetyczny wystrój, komfort i kameralną atmosferę, pozwalającą na pełen odpoczynek i relaks po dniu pełnym wrażeń w centrum tętniącego Kołobrzegu.  

 

 

Komentarze