Gdy dni są krótkie i mroźne, często marzy się o wyjedzie do miejsca, w którym jest ciepło i słonecznie. Obecnie takie wyjazdy są możliwe i to przez cały rok – spragnieni znakomitej pogody mogą wyjechać na wakacje nawet w grudniu. Jakie kierunki zapraszają w tym okresie?

Egzotyka – dla miłośników palm i piaszczystych plaż

Przez całą zimę można wyjeżdżać na wczasy do egzotycznych krajów. Kenia, Gambia, Malediwy, Mauritius, Indonezja, Jamajka czy Meksyk kuszą doskonałą pogodą, cudownymi, piaszczystymi plażami, na których można wylegiwać się przez cały dzień. Dodatkowo w krajach tych można zetknąć się z zupełnie odmienną kulturą, fascynującą dla Europejczyków.

Pobyt w egzotycznych krajach jest wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych od osoby. Najtańsze są wczasy w Kenii oraz wyjazdy do Meksyku, za które płaci się od 3000 do 4000 zł. Może to wydawać się sporą kwotą, jednak w jej ramach ma się zapewniony nocleg w kilkugwiazdkowym hotelu oraz wyżywienie all inclusive. Ponadto korzysta się z atrakcji hotelowych w postaci animacji, wieczorów tanecznych i pokazów, na których można poznać lokalną kulturę. W biurze podróży można dodatkowo wykupić wycieczki fakultatywne, dzięki którym wyjedzie się na safari lub pozna się życie codzienne tradycyjnych społeczności.

Letnie kurorty zapraszają nawet zimą

Jeśli ma się nieco mniej zasobny budżet na wyjazd w grudniu, można postawić na kierunki takie jak Turcja, Egipt czy Wyspy Kanaryjskie. Co prawda, nie można tam wtedy liczyć na upały i gorącą wodę w morzu, jednak jest tam znacznie cieplej niż w Polsce. W grudniu w Turcji, Egipcie czy na Kanarach panuje pogoda podobna jak w czasie polskiej wiosny – oznacza to temperaturę około 20 stopni Celsjusza i słońce zachęcające do spacerowania po plażach i miastach.

Wyjazd do Turcji lub Egiptu w grudniu to wydatek niższy niż 1000 zł od osoby. W Turcji tuż przed Bożym Narodzeniem można wypocząć nawet za 700 zł za 7-dniowy wyjazd. Podobnie jest w najbardziej znanych egipskich kurortach. Wyspy Kanaryjskie są nieco droższe, ale jednocześnie oferują więcej różnorodnych rozrywek i posiadają więcej miejsc, które można zwiedzić.

Aby wyjechać na zagraniczny urlop w grudniu, warto odwiedzić biuro podróży, np. swiatjestmaly.pl. Można w nim zamówić wycieczki u różnych organizatorów, dzięki czemu ma się ogromny wybór kierunków, hoteli i miejscowości wypoczynkowych. Ponadto nie trzeba się martwić o formalności, gdyż biuro podróży załatwia za swoich klientów nocleg w hotelu, wyżywienie, przelot i transfer z lotniska. Wystarczy kupić wycieczkę i spakować się na beztroskie wakacje!

 

Dodaj komentarz