Z pewnością zwiedzanie polskiego wybrzeża, może okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem, które jesteśmy w stanie wykorzystać momencie, gdy zdecydujemy się na odwiedzenie Ustki. W tym miejscu turystycznym mamy do dyspozycji wiele konkretnych atrakcji a same nadmorskie tereny prezentują się naprawdę niesamowicie, nawet jeśli nie przepadamy zbytnio za morzem. Jakby nie patrzeć pod wieloma względami tego typu wycieczka jest naprawdę udana, dlatego też wiele różnych zabytków występuje dzisiaj tylko i wyłącznie w ruinach co jednocześnie daje nam możliwość oglądania wielu różnych stylów architektonicznych, jak i dziwnych zmian kulturowych, jakie są widoczne w tego typu miejscach. Na pewno jest to bardzo budująca wycieczka, którą mimo wszystko, prezentuje się naprawdę dobrze. Ustka to po prostu nieliczne miejsce, gdzie możemy zobaczyć typowe miasto o portowym charakterze, co jednoznacznie wskazuje na to, że będziemy mogli popływać tam jachtem, jeśli mamy taką ochotę. Z pewnością takie atrakcyjne miejsca są dzisiaj warte uwagi dlatego też nic dziwnego, że decydujemy się na taki, a nie inny wybór. W ten sposób wiemy, że atrakcje w Ustce, na pewno przypadną nam do gustu, zwłaszcza jeśli lubimy zwiedzać niezwykłe pod każdym względem miejsca.

1. Park Megalandia.

Rozrywkowe miejsca w Ustce, to z pewnością pierwsze punkty na planie każdej wycieczki, które warto odwiedzić od razu bez zastanawiania się nad tym faktem. Z pewnością Park rozrywki Megalandia zalicza się do tego typu atrakcji, które powinniśmy obejrzeć właśnie w pierwszej kolejności. Jest to przede wszystkim opcja szczególnie istotna dla najmłodszych, zwłaszcza jeśli wybieramy się do Ustki całymi rodzinami. Warto pamiętać, że mimo wszystko atrakcje tego typu są bardzo zróżnicowane i możemy pojeździć na nietypowym rowerze pobawić się z nowoczesnymi klockami czy też odwiedzić wiklinowy labirynt lub też skorzystać z innej ścieżki, gdzie znajdziemy pełno różnego rodzaju zagadek i innych atrakcji. Można powiedzieć, że taki bardziej nowoczesny charakter parku jak najbardziej przypadnie do gustu młodym ludziom, którzy zechcą odwiedzić to niezwykłe miejsce. Z pewnością takie miejsca w Ustce, są naprawdę niesamowite i możemy sami się o tym przekonać.

2. Ładnie wyglądające molo i Port w samej Ustce.

Warto jednak zauważyć, że tego typu atrakcje turystyczne w Ustce na pewno dotyczą także dorosłych ludzi, którzy mimo wszystko chcą zobaczyć dobrze przygotowany port, jak i molo, które prezentuje się naprawdę okazale, zwłaszcza jeśli znajdujemy, się w samym centrum, dzięki czemu jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób przyjrzeć się z bliska różnego rodzaju widokom. Na pewno jest to bardzo klimatyczne podejście, które mimo Wszystko sprawdza się idealnie w praktyce. Warto również zwrócić uwagę na trzecie molo, które jest w tym wypadku jedynie pozostałością fragmentu, gdyż nie zostało one zbudowane w całości i to jeszcze w czasach przedwojennych co stanowić pewnością atrakcję historyczną. Można więc powiedzieć, że sporo jesteśmy w stanie zyskać, na takich możliwościach. Odpowiednia ochrona daje nam konkretną opcję wejścia do portu.

3. Stare miasto w Ustce.

Na pewno, takie ciekawe miejsca w Ustce są w stanie przyciągnąć bardzo wiele osób, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zobaczenie Starego Miasta. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie jest to typowe miasto, gdyż nie spotkamy tam dużo zabudowań, które mogłyby sugerować, że mamy do czynienia z charakterem miejskim. Samo miasto to bardziej wioska rybacka, gdzie możemy podziwiać dawny układ ulic, który obowiązywał w średniowieczu na różnego rodzaju wsiach i innych wioskach. Jest to coś ciekawego, ponieważ w ten sposób możemy, zauważyć także dawno ma architekturę, gdzie same domy są, zbudowane z drewnianych balów to z pewnością jest dużym wyróżnikiem dla tego aktualnego miejsca. Na pewno warto podkreślić, że miejsce to niedługo ma zostać jeszcze bardziej odnowione, aby zachęcić większą liczbę turystów do odwiedzenia tej konkretnej lokalizacji. Tak więc ciekawe miejsca w Ustce, mogą mieć dzisiaj charakter typowo historyczny, jak i sentymentalny zwłaszcza dla osób interesujących się średniowieczem.

4. Muzeum Chleba.

Kolejne nietypowe miejsce, z którego z pewnością słynie Ustka. Mowa oczywiście o Muzeum Chleba, które stanowi w pewnym sensie hołd dla wielu pokoleń osób związanych z piekarnictwo. W ten sposób można, dowiedzieć się między innymi o historii przygotowywania chleba, jak i pracy samych piekarzy w dawnych latach co z pewnością pozwala na ciekawą lekcję edukacyjną, z której możemy wyciągnąć faktyczne wnioski. Na pewno jest to bardzo pożyteczna opcja wycieczki, gdyż w ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać również istotne walory edukacyjne, które będą idealnym uzupełnieniem do takiej wycieczki. Takie ciekawe miejsca w Ustce, to naprawdę istotne rozwiązania, które warto wdrożyć podczas wycieczki.

5. Bunkry trzeciej rzeszy.

Z pewnością w tego typu miejscach nie mogło w żadnym wypadku zabraknąć bunkrów oraz innych pozostałości po kopach i innych schronach, które są między innymi fragmentami różnych obiektów, jakie wybudowała na tym terenie trzecia rzesza. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ wspomniane tereny były wykorzystywane przez hitlerowców, ze względu na strategiczne położenie samej Ustki. Warto dodać, że to właśnie w tego typu zespole bunkrów znajdowało, się bardzo dużo działo artyleryjskich, jakie stanowiły obronę dla całego Wybrzeża. To z pewnością takie atrakcje turystyczne w Ustce, przyciągają pasjonatów historii, do zagłębienia się w charakter takiego miejsca.

6. Klimatyczna Latarnia Morska.

Gdy patrzymy, na to, co warto zobaczyć w Ustce to z pewnością, pierwsze co przychodzi nam do głowy to widoczna z oddali dosyć niestandardowa pod względem budowy latarnia morska. Co ciekawe jest ona wykonana z całości z cegieł i ma formę budynku z ośmiokątną wieżą, która jest wyraźnie dobudowana do projektu. W ten sposób sama latarnie jest jedną z najniższych, jaką jesteśmy w stanie zobaczyć w Ustce. Z pewnością miejsce to nadaje się również do odwiedzin ze strony wielu turystów, gdyż sam obiekt, jest w pełni otwarty dla zwiedzających.

7. Pora na śniadanie.

Tak więc ciekawe miejsca w Ustce to nie tylko same atrakcje turystyczne związane czy też inne podobne tego typu obiekty. Jeśli czujemy, się głodni to z pewnością warto odwiedzić jakąś restaurację, a ponieważ mamy do czynienia z regionem typowo turystycznym znajdziemy tutaj wiele różnych biznesów gastronomicznych, które będą w stanie zaoferować nam bardzo zróżnicowane posiłki Warto dodać, że Krówka Ustecka, to przede wszystkim możliwość degustacji konkretnego rodzaju śledzi oraz różnego rodzaju kruchych ciast, które kształtem przypominają syrenkę. Jest to więc ciekawe miejsce, które również nie powinniśmy pominąć podczas całej naszej podróży.

8. Bujna promenada w Ustce.

Tak więc atrakcje w Ustce to tylko pretekst do tego, aby zobaczyć promenadę, która rozciąga się wokół całej plaży. Jest to z pewnością bardzo ciekawe spostrzeżenie i co ciekawe możemy to uznać za naprawdę istotną wartość, która mimo Wszystko opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach związanych z samą Ustką. Można powiedzieć, że całość idealnie podkreśla jakość tego miejsca a co najważniejsze w sezonach wakacyjnych mamy tutaj do czynienia z dużą ilością turystów, jacy decydują się odwiedzić właśnie to niezwykłe miejsce. Pod wieloma względami, jest to naprawdę warte wspomnienia, gdyż w ten sposób promenada to bardzo klimatyczne miejsce.

9. Bunkry w miejscowości Gajki.

Oczywiście warto zaznaczyć, że mimo wszystko atrakcje w Ustce, to nadal ciekawa propozycja, z której warto skorzystać, znajdując, się w Gajkach z pewnością jesteśmy w stanie zobaczyć kolejne ufortyfikowane pozycje, gdzie znajdują się bardzo duże bunkry, które były zdolne w sobie pomieścić pociski atomowe, które posiadały także zdolność przenoszenia głowic atomowych. Z pewnością można powiedzieć, że kompleks wspomnianych bunkrów, to również klimatyczne miejsce, które mimo wszystko warto odwiedzić, zwłaszcza jeśli zwiedzamy Ustkę. Z pewnością samo miejsce, jest w stanie nas zaskoczyć ułożeniem takich bunkrów, co też stanowi ciekawostkę.

10. Popularna Dolina Charlotty.

Nie da się ukryć, że Ustka posiada świetną lokalizację, a co za tym idzie, często słynie ona z tras koncernowych znanych zespołów rockowych i nie tylko. Warto dodać, że takie imprezy masowe, można zaliczyć do ważnych atrakcji miasta. Znajdziemy tam także różnego rodzaju inne atrakcje, jak Zoo, czy wodne safari, które samo w sobie stanowi ciekawe uzupełnienie, dla takiej nietypowej wycieczki. Jakby nie patrzeć w samej dolinie, znajdziemy również sieć hoteli, które idealnie możemy dostosować do własnych potrzeb.

11. Muzeum w Ustce.

Można powiedzieć, że pewnego rodzaju atrakcje w Ustce, to między innymi różnego rodzaju wernisaże światowe i krajowe, a także inne wystawy czasowe, gdzie możemy zobaczyć różnego rodzaju fotografie czy też ekspozycje przedwojenne, jak i powojenne. Co ciekawe wy muzeum tego typu znajdziemy również dziwnego rodzaju przedmioty, które były wykorzystywane w codziennym życiu, a mają one wartość typowo historyczną. Z pewnością jest to świetna opcja zwłaszcza dla tych osób, które chcą zobaczyć coś innego lub też przyglądnąć się staremu sprzętowi, jaki był wykorzystywany jeszcze 80 lat temu, a nawet i później. Na pewno jest to ciekawa podróż historyczna.

12. Centrum Aktywności Twórczej.

Z pewnością jest, to coś, co uznajemy, za atrakcje w Ustce. Można śmiało powiedzieć, że w takim miejscu jesteśmy w stanie doskonalić swój fach i też inne rozwiązania związane z naszymi umiejętnościami. Można powiedzieć, że warto dzisiaj skorzystać z takiej okazji i rozwinąć swoje umiejętności, co z pewnością pozwoli nam dokształcić się pod wieloma względami, na wycieczce.

13. Kościół Największego Zbawiciela.

Jeśli lubimy budynki typowo sakralne to z pewnością Ustka, także nie odbiega od żadnych innych miejsc, które odwiedzimy podczas wycieczki. Z pewnością atrakcje w Ustce są na tyle zróżnicowane, że, takie miejsca w Ustce, jak różnego rodzaju kościoły neogotyckie to również ciekawostka, o której warto pamiętać, zwłaszcza że tego typu zabytki znajdują się zazwyczaj w różnych punktach, jakie możemy faktycznie odwiedzić w danej chwili.

14. Słynny Magazyn Spirytusu.

Atrakcje turystyczne w Ustce naprawdę nieprzewidywalne czego dowodem może być magazyn spirytusu, który znajduje się w zachodniej części portu. Warto zauważyć, że faktycznie budynek ten służył, jako rozlewnia spirytusu, jak i również był on uznawany za typowy magazyn dla wyrobów alkoholowych. Nic więc dziwnego, że mimo to dzisiaj jesteśmy w stanie zobaczyć odpowiednią wartość takiej atrakcji, która może nam się spodobać.

Warto więc dzisiaj przyjechać do Ustki mając świadomość, ile atrakcji jesteśmy w stanie zobaczyć w tym małym, ale malowniczym miejscu. Na pewno warto tutaj udać się z całą rodziną na odpoczynek, ponieważ takie miejsca, dają nam naprawdę dużo od siebie. Takie turystyczne opcje na pewno przypadną każdemu do gustu.

Dodaj komentarz