Kwiecień – miesiąc, w którym przyroda powoli budzi się do życia. To właśnie w kwietniu wielu oszczędnych i rozważnych podróżników wybiera się na urlop. Dzieje się tak, ponieważ w tym terminie ceny za noclegi w górach spadają w związku z końcówką sezonu narciarskiego, a nad morzem wciąż można znaleźć przystępne oferty na pobyt w apartamencie i cieszyć się wolnymi od tłumów turystów plażami. Zobacz, gdzie warto wybrać się na urlop w kwietniu!

Z tekstu dowiesz się:

● Gdzie w kwietniu wyjechać na narty?

● Jakie rozrywki czekają wiosną nad morzem?

● Dlaczego warto odwiedzić Kraków w kwietniu?

 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, marzec to jeden z najlepszych momentów na krótki urlop, w szczególności dla osób, które nie lubią tłoku. W 2019 roku żaden długi weekend nie wypada w tym miesiącu, nie trzeba więc obawiać się o dostępność noclegu lub okresowe podwyżki cen związane ze zwiększonym zainteresowaniem wynajmem przez wczasowiczów.

Dla spragnionych ciszy i relaksu – apartamenty nad morzem

Naszą pierwszą propozycją na urlop jest wypad nad Bałtyk. Na początku wiosny aura na wybrzeżu wciąż nie zachęca do kąpieli w morzu i opalania się, ale za to doskonale nadaje się na długie spacery po plaży, połączone ze wdychaniem pełnego jodu powietrza.

Kto powinien wybrać się na Pomorze? Przede wszystkim wszyscy, którzy na urlopie chcą odpocząć i rozkoszować się ciszą. W nadmorskich kurortach sezon rozpoczyna się pod koniec kwietnia, wraz z długimi weekendami i pierwszymi cieplejszymi dniami – w marcu wciąż możesz liczyć na niższe ceny pobytu. Noclegi nad morzem w przystępnej cenie najlepiej rezerwować w mniejszych miastach, takich jak Władysławowo, Mielno czy Ustka. Infrastruktura turystyczna, którą dysponują te kurorty, umożliwia zaplanowanie np. weekendowego wypoczynku, podczas którego połączysz spacery krajoznawcze z wizytami w spa.

Dla aktywnych – noclegi w górach i narty!

Sezon na morzem jeszcze się nie zaczął, a w górach właśnie się kończy. Pomimo tego, że w całym kraju robi się cieplej, Tatry wciąż kuszą narciarzy ośnieżonymi stokami. Może się przekonać o tym każdy, kto wynajmie apartamenty w Zakopanem.

Chociaż warunki do uprawiania sportów zimowych nie będą tak dobre, jak w styczniu czy lutym, to ilość śniegu na Kasprowym lub w rodzinnym mieście Adama Małysza – Wiśle – wciąż pozwala na komfortowe uprawianie narciarstwa lub snowboardingu. Większość osób odwiedza polskie stoki na samym początku roku, dlatego w marcu można liczyć na mniejsze kolejki do wyciągów i większą swobodę zjazdu niż ma to miejsce u szczytu sezonu.

Dla kochających historię – apartamenty w Krakowie!

Urlop nie musi być jedynie okazją do mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku – można przecież zwiedzać! Jeżeli zaś o zwiedzaniu mowa, to trudno o lepsze miejsce niż Kraków! Podobnie jak na wybrzeżu, szczyt sezonu przypada tu latem, dlatego w marcu wciąż można liczyć na brak kolejek do atrakcji i przystępne ceny za nocleg.

Apartamenty w Krakowie będą stanowiły idealną bazę wypadową do takich miejsc, jak Kazimierz czy Rynek Główny (polecamy z całego serca interaktywną wystawę w jego podziemiach!) czy Zamek Królewski na Wawelu. Każdy powinien przyjechać do Krakowa przynajmniej raz. Zwiedzanie tego miasta to doskonały sposób na poznanie historii Polski i okazja do przedstawienia naszego kraju od bardzo dobrej strony przyjaciołom zza granicy.

Przedstawione powyżej propozycje to tylko kilka spośród wielu opcji na marcowy urlop. Wystarczy chwilę poszukać, aby przekonać się o tym, jak wiele możliwości czeka na spragnionych wypoczynku lub adrenaliny podróżników. Nie musisz za to długo szukać najlepszych noclegów – znajdziesz je na Sun & Snow.

Dodaj komentarz