Planując podróż zawsze myślimy o tym, jak obniżyć koszty z nią związane, szczególnie jeśli ma to być dłuższa wycieczka w odległe zakątki świata. Niestety bilety często pochłaniają znaczną część budżetu przeznaczoną na podróż. Można jednak obniżyć koszty związane z transportem do wymarzonego kraju. Gdzie szukać okazji, aby tanio kupić bilet lotniczy?

Wyszukiwarki tanich lotów

W Internecie mnóstwo jest wyszukiwarek tanich połączeń, jedną z nich jest esky.pl/tanie-loty. Na stronie znaleźć można loty w niskich cenach i to do różnych krajów na całym świecie. Na pierwszym planie zazwyczaj widoczne są najnowsze oferty, które są wyjątkowo korzystne pod względem ceny. Mogą to być oferty last minute, chociaż to nie jest reguła. Z łatwością odnajdziemy tanie loty przez wyszukiwarkę, poznamy szczegóły oferty i dowiemy się na kiedy jest dane połączenie, jaki przewoźnik je realizuje i jaki bagaż możemy ze sobą zabrać.

Tanie loty z newsletterów

Niektóre linie lotnicze, a nawet większość z nich, po zapisaniu się na ich stronie, wysyłają potencjalnym klientom e-maile z najnowszymi informacjami na temat promocji na określonych trasach. Tak jest na przykład w przypadku LOT-u. Bardzo często udzielają kodów rabatowych, które w znaczący sposób obniżają koszty podróży. Na specjalne okazje można liczyć na przykład w Walentynki, Dzień Kobiet lub w inne święta. Warto zapisywać się do newsletterów, bo dzięki nim można kupić tańsze bilety nie tylko na loty europejskie, ale nawet do USA lub Azji. Co istotne, dostają informacje o aktualnej promocji, lepiej nie zwlekać z zakupem wejściówki na pokład. Linie lotnicze z reguły oferują ograniczoną liczbę tanich biletów, która może zostać wyprzedana w błyskawicznym tempie, dlatego jeśli jesteśmy pewni, że w tym konkretnym czasie chcemy lecieć do danego państwa, nie zastanawiajmy się ani chwili i po prostu korzystajmy z promocji natychmiast.

Strony internetowe przewoźników

Niektórzy wolą trzymać rękę na pulsie i sprawdzać bieżące oferty bezpośrednio u przewoźników. To o tyle praktyczne rozwiązanie, jeśli jesteśmy nastawieni na połączenie konkretnej linii lotniczej. Na przykład jeśli zależy nam na bezpośrednim połączeniu do USA, możemy odwiedzać jedynie stronę LOT-u i porównywać, jak zmieniają się ceny. Można też śledzić konkretne promocje i sprawdzać, czy faktycznie obniżają one koszt lotu. Niektórzy przewoźnicy mają specjalne aplikacje na telefon, dzięki którym szybciej można sprawdzić dane połączenie, a nawet dostać powiadomienie o wyjątkowej ofercie na interesującej nas trasie.

Jak szukać tanich lotów?

Jest kilka niepisanych zasad, o których warto wiedzieć szukając tanich połączeń. Przede wszystkim trzeba być elastycznym jeżeli chodzi o lot. Najtańsze bilety są oczywiście poza sezonem, kiedy zresztą warunki zwiedzania wielu miejsc turystycznych są dużo lepsze. Korzystniejsze cenowo są także połączenia na mniejsze lotniska. Często o tym zapominamy i szukamy tras kończących się na najbardziej znanych i zatłoczonych portach lotniczych. Obniżyć koszty połączeń można także przez przesiadki. Loty bezpośrednie są droższe, natomiast im więcej przesiadek tym tańsze bilety można kupić.

Dodaj komentarz