• Post category:Artykuły

Wyjazd w Karkonosze to raczej taka standardowa oferta, z której wielu turystów korzysta, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Jeśli już jednak jesteśmy gdzieś faktycznie w pobliżu, to z pewnością warto odwiedzić Szklarską Porębę. W końcu to również fajne i klimatyczne miejsce, które jest w stanie dostarczyć nam sporo wrażeń. Jeśli jesteśmy otwarci na taką podróż, to z pewnością w Szklarskiej Porębie, znajdziemy wszystko, to czego potrzebujemy w podobnej wycieczce. Z pewnością atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie, mogą nas miło zaskoczyć, a przecież sama Szklarska Poręba znajduje się bezpośrednio u stóp samych Karkonoszy, dlatego nic dziwnego, że przy okazji możemy tam wstąpić. W końcu znajdziemy tam mnóstwo zabytków oraz innych z pozoru nieznaczących, ale malowniczych miejsc. Na pewno atrakcje w Szklarskiej Porębie będą na tyle zadowalające, że z pewnością jeszcze nie raz tu wrócimy. W tym wszystkim mamy też nieodparte wrażenie, że niezależnie od wszystkiego Szklarska Poręba potrafi zaskoczyć. Co więcej, takie ciekawe miejsca w Szklarskiej Porębie, również nadają się do spacerów czy też dłuższych wypraw pieszo. Oczywiście w tym wypadku, aby, nie zgubić się w tych rejonach bardzo przydatny może okazać się przewodnik turystyczny oraz właściwa mapa, która będzie na tyle czytelna, aby mimo wszystko w dużej mierze ułatwić nam tą z pozoru trudną podróż. Co warto zobaczyć w Szklarskiej Porębie, tutaj musimy sami określić, co nas dokładnie interesuje i na pewno możemy posiłkować się wspomnianym przewodnikiem, aby wyznaczyć dla siebie określone centra turystyczne, które będą po drodze do wielu zabytków czy też miejsc. Na pewno jest to przemyślane rozwiązanie, a sama wycieczka da nam sporo pamiątek. Na pewno warto się wybrać w sezonie zimowym, na taką wycieczkę, zwłaszcza jeśli chcemy dobrze się bawić.

1. Szrenica.

Jeśli interesują nas atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie, to z pewnością Szrenica to jedno z tych miejsc, które bez wahania należy odwiedzić. Tutaj sprawa wydaje, się bardzo oczywista w końcu jest to główny szczyt w Karkonoszach. Na pewno na takie miejsce musimy dostać się z użyciem odpowiednio działającej krzesełkowej kolejki liniowej. Można powiedzieć, że sama jazda jest już bardzo ciekawa, pod wieloma względami. W ten sposób szybciej dotrzemy na sam szczyt Szrenicy, a co za tym idzie, będziemy mogli podziwiać ten ładnie prezentujący się z każdej strony punkt widokowy. Jest to z pewnością bardzo ciekawe spojrzenie, na tego typu miejsce, dlatego też nic dziwnego, że odpowiednio rozwinięta infrastruktura narciarska, jest tutaj bardzo ważnym elementem, dzięki któremu miejsce to na pewno wiele zyskuje. Dużo śniegu oraz możliwość bezpośredniego spojrzenia na Góry Izerskie, to z pewnością rozwiązania, o których warto wspomnieć. Na pewno jest to miejsce w Szklarskiej Porębie, o którym warto wspomnieć. Na pewno taka wycieczka może okazać się klimatyczna.

2. Złote potoki.

Można powiedzieć, że jest to jedna z nowszych atrakcji turystycznych, jaką napotkamy podczas wycieczki do Szklarskiej Poręby. W tym wypadku jest to nic innego jak konkretnie przygotowany i wyglądający, jak i również spełniający normy bezpieczeństwa taras widokowy, który do użytku został oddany w 2020 roku. Klimatyczne miejsce znajdujące się bezpośrednio nad sporym urwiskiem skalnym to z pewnością niezapomniane miejsce, które trzeba zobaczyć z bliska. Samo urwisko ma jakieś 20 metrów wysokości, co jest dosyć dużym wynikiem. Warto mimo to zaznaczyć, że stąd da się podziwiać całe Karkonosze z lotu ptaka. Takie ciekawe miejsca w Szklarskiej Porębie, niewątpliwie traktowane są jako atrakcja turystyczna, gdyż piękne widoki niewątpliwie przyciągają wiele ludzi, którzy chcą po prostu zaznaczać odrobiny przemyślanej wycieczki. Z pewnością takie miejsce jest bardzo charakterystyczne, dlatego też warto wybrać właśnie taką opcję.

3. Chybotek i Galeria fotografii.

Jeśli lubimy takie ciekawe miejsca w Szklarskiej Porębie, to z pewnością szukamy czegoś, co pomogłoby nam spacerować. Dokładniej chodzi tutaj o wyznaczenie właściwej trasy w górach, która w tym przypadku okaże się trafionym rozwiązaniem. Jakby nie patrzeć wokół Chybot-ka można dostrzec pełno granitowych bloków, które niewątpliwie w tym wszystkim odgrywają rolę ważnej atrakcji. Oczywiście same bloki nie należą do lekkich kamieni, gdyż jeden z najwyższych bloków, waży nawet kilkadziesiąt ton. Jest, to coś z pewnością czego nie widuje się na co dzień, dlatego też tym bardziej Szklarska Poręba posiada wiele podobnych atrakcji, którym warto przyjrzeć się z bliska. Gdy już zakończymy zwiedzanie tego jednego miejsca, warto od razu bezpośrednio udać się do Galerii Fotografii Artystycznej. Ośrodek założony przez Jana i Janinę Korpal to szczególne miejsce dla osób kochających zdjęcia portretowe i ogólnie fotografię. Oczywiście nie da rady dostać się tam od razu, najpierw trzeba zadzwonić i umówić się na konkretny termin. Tak też funkcjonuje taki ośrodek, dlatego też warto o tym wiedzieć, jeśli chcemy zobaczyć to miejsce, gdzie znajdziemy wiele różnych fotografii, które na pewno przypadną nam do gustu.

4. Norweska Dolina dla nas.

Jeśli już udało nam się odwiedzić tyle fajnych i charakterystycznych miejsc typowych dla Szklarskiej Poręby, to z pewnością nie możemy w żaden sposób zapomnieć o zobaczeniu Norweskiej Doliny. Chodzi tutaj przede wszystkim o siedem dużych obiektów, które są w istotny sposób związane z dużym gmachami, przypominającymi nam willę. Oczywiście nazwa takich obiektów nie jest przypadkowa, gdyż wszystkie atrakcje wykonane są w typowym dla Skandynawii stylu. Warto zauważyć, że możemy tam wybrać się z całą rodziną. Co więcej, takie ciekawe miejsca w Szklarskiej Porębie, są w pełni otwarte codzienne dla turystów. Jednak istnieją godziny, w których obiekt jest w pełni dostępny. Sama atrakcja otwiera się od godziny 9 do maksymalnie godziny 20 i nie zmienia się to w każdej porze roku. Warto więc zarezerwować trochę czasu, aby zobaczyć wspomnianą dolinę w trakcie wycieczki.

5. Młyn Świętego Łukasza.

Na pewno atrakcje w Szklarskiej Porębie, potrafią zająć nam mnóstwo wolnego czasu. Jeśli niezależnie od wszystkiego lubimy zwiedzać dane miejsce do wieczora, to z pewnością warto udać się bezpośrednio do centrum samego miasta, aby jednocześnie zobaczyć jeden z najstarszych obiektów, który jest uznawany za prawdziwy zabytek Szklarskiej Poręby. Takie ciekawe atrakcje w Szklarskiej Porębie, to przede wszystkim Młyn Świętego Łukasza z 1870 roku. Warto spojrzeć na tę historyczną budowlę, gdzie dzisiaj wewnątrz młyna turyści mogą skosztować regionalnych potraw, oraz jednocześnie potańczyć. Dla najmłodszych zaś dostępne są liczne zabawy i konkursy, dlatego każdy będzie zadowolony. Na pewno jest to istotne miejsce, które warto zobaczyć.

6. Budynki sakralne.

Kolejnym, jakie ważnym elementem wycieczki po Szklarskiej Porębie, są zachowane w dobrym stanie budynki sakralne, które niewątpliwie wyróżniają się swoją nietypową budową, jak i jakością wykonania. Z pewnością takie kościoły podobnie jak zabytkowy kościół cmentarny, odgrywają istotną rolę w życiu każdego turysty. Na pewno są to obiekty z bogatą przeszłością, co tym bardziej zachęca do tego, aby zapoznać się z takimi historiami. Z pewnością wszystkie obiekty znajdują się praktycznie blisko siebie, dlatego też dotarcie do wszystkich kościołów nie jest niczym trudnym. Na pewno warto to uwzględnić w ogólnej wycieczce.

7. Muzeum dla fanów PRL.

Z pewnością niektóre muzea funkcjonujące w Szklarskiej Porębie dają nam istotne nawiązanie do dawnych czasów. Niewątpliwie tak samo jest dzisiaj z takim obiektem, jak Muzeum Sentymentu, gdzie możemy zapoznać się przede wszystkim z wieloma reliktami poprzedniej epoki. Dla współczesnych turystów jest to nic innego jak ciekawie wyglądający obiekt, który nawet samym urządzeniem przypomina w dużym stopniu minione czasy. Dla starszych osób, które to wszystko pamiętają, będzie to tylko i wyłącznie wycieczka w przeszłość. Takie miejsce w Szklarskiej Porębie ma więc szczególne znaczenie dla wielu ludzi, zwłaszcza że nie jest to przecież jedyne muzeum, jakie funkcjonuje w okolicy.

8. Dom Gerharta.

Miejsce niezwykłe, ponieważ to właśnie w środku samego obiektu znajduje się funkcjonujące dzisiaj Muzeum Karkonoskie. Oczywiście należy dodać, że ciekawe atrakcje w Szklarskiej Porębie, również uwzględniają taki obiekt w naszych planach turystycznych. Jest to między innymi miejsce, gdzie ekspozycja skupia się wyraźnie twórczości Hauptmannów. Obaj pisarze zarówno Gerhart, jak i Carl mieszkali we wspomnianym domu. Artyści zakupili, nieruchomość w roku 1980 tam też mieszkali na co dzień i tworzyli niezwykłe dzieła, które można powiedzieć, że są spuścizną, która przetrwała do dzisiaj. Z pewnością każdy szanujący się turysta zdecyduje się odwiedzić to ważne miejsce.

9. Leśna Huta.

Jeśli szukamy ciekawych atrakcji dla najmłodszych to z pewnością Leśna Huta, może okazać się ciekawą perspektywą na udane zwiedzanie. Jakby nie patrzeć mamy tam do czynienia z warsztatem szklarskim, który może być śmiało uważany za dobrą atrakcję dla najmłodszych. Z pewnością możliwość wypróbowania różnych technik szklarskich, jak i innych rozwiązań, to bardzo ciekawa perspektywa, z której na pewno warto skorzystać. Z pewnością Sudeckie Centrum Kultury i Sztuki to odpowiednie miejsce, gdzie możemy świetnie się bawić razem z naszymi pociechami. Na pewno zapoznanie się z historią hutnictwa, to jeden z elementów edukacyjnych, które nie powinno zabraknąć na takiej wycieczce.

10. Muzeum Energetyki.

Jeśli z jakiegoś powodu podobają nam się prądnice czy transformatory, to warto zauważyć, że ciekawe atrakcje w Szklarskiej Porębie, obracają, się dzisiaj wokół takich wydawałoby się istotnych tematów. Można więc powiedzieć, że jest to pewna forma sztuki, która mimo wszystko daje nam możliwość zwiedzania takiego nietypowego Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej, gdzie znajdziemy także silniki i inne odrestaurowane w pełni urządzenia, które możemy zobaczyć w dowolnej kolejności. Na pewno jest to niewątpliwa atrakcja, a miłośnicy różnych przedmiotów, na pewno docenią możliwość przyjrzenia się takim obiektom z bliska. Jest to więc jakaś atrakcja turystyczna.

11. Spacer po Wleniu.

Jeśli marzy nam się mała wycieczka turystyczna, to z pewnością nieopodal znajdujące się miasteczko Wleń, może okazać się właściwym miejscem turystycznym. W tym wypadku możemy nawet liczyć na określone wsparcie przewodnika, co znacznie ułatwia poruszanie się po samym miasteczku. Z pewnością warto tutaj między innymi zobaczyć zamek, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych tych konkretnych okolic. Na pewno warto się przyjrzeć tej atrakcji z bliska, a także zobaczyć wiele innych mniejszych rzeczy, które również mogą okazać się ciekawe podczas ogólne wycieczki. Jakby nie patrzeć warto dopasować strój do aktualnej pogody, aby być przygotowanym do takiego zwiedzania.

12. Plaża w górach.

Jak się okazuje ciekawe miejsca w Szklarskiej Porębie, na pewno nie przestają nas ani trochę zaskakiwać. Co więcej, istnieje nawet możliwość skorzystania w plaży i to w takiej górskiej miejscowości, za jaką przecież uważa się Szklarską Porębę. Jest to z pewnością bardzo istotna ciekawostka, która mimo wszystko w dużej mierze pozwala nam zupełnie inaczej spojrzeć na wspomnianą miejscowość. Tam też możemy swobodnie wypocząć, zjeść coś lub zwyczajnie napić się drinka, jeśli mamy taką ochotę. Na pewno Rabarbar Górska Plaża, to świetna opcja, nawet w sezonie letnim, kiedy to faktycznie warto zdecydować się na taki przyjemny wypoczynek na plaży. Teoretycznie jest to naprawdę dobry wybór.

13. Oberża U Hochoła.

Jeśli brakuje nam interesujących miejsc, to na pewno warto zdecydować się na coś bardziej klasycznego, co jednocześnie pozwoli nam posiedzieć w oberży, która swoim wyglądem i stylem zdecydowanie nawiązuje do staropolskich klimatów. Jak się okazuje, miejsce to mimo wszystko potrafi nas mocno zaskoczyć swoją jakością. Nic więc dziwnego, że jesteśmy w stanie tutaj zrobić sobie chwilę przerwy, tylko po to, aby skonsumować dużą pajdę ze smalcem. Nie da się ukryć, że takie miejsce naprawdę może się dzisiaj podobać. Nic więc dziwnego, że w sezonie zimowym, taka lokalizacja sprawdza się w przypadku, gdy potrzebujemy się nieco rozgrzać. Na pewno ciekawe miejsca w Szklarskiej Porębie, które są warte odhaczenia, znajdziemy bardzo szybko i bez większych problemów.

14. Rodzinny Park Rozrywki.

Na pewno miejsca w Szklarskiej Porębie przeznaczone w pełni dla najmłodszych, to również ważny aspekt wielu lokalizacji. Jakby nie patrzeć to mimo wszystko Esplanada jest idealnym przykładem parku, gdzie znajdziemy między innymi wciągający mini golf czy też inne atrakcje pokroju mini samochodów. Na pewno dla malucha jest to niewątpliwie jakaś atrakcja, która mimo wszystko sprawdzi się w praktyce. Na pewno symulator rodeo to też bardzo ciekawa atrakcja, ale oprócz tego znajdziemy tam również labirynt oraz wiele innych pośrednich atrakcji. Miejsce to z pewnością jest pod wieloma względami wyjątkowe, ale w końcu takie wesołe miasteczko, mocno się wyróżnia w okolicy.

15. Muzeum z minerałami w Szklarskiej Porębie.

Różnorodność atrakcji sprawia, że miejsca w Szklarskiej Porębie, mocno się od siebie różnią. Warto tutaj dodać, że Muzeum Mineralogiczne, można spokojnie zaliczyć do obiektów, gdzie młodsze osoby, mogą przyjrzeć się różnego rodzaju skamielinom i innym minerałom. Jakby nie patrzeć obiekt tego typu jest również czynny poza sezonem w każdy dzień oprócz poniedziałków. Na pewno układając, plan wycieczki warto mieć to na uwadze. Można powiedzieć, że jest to kolejna wyprawa edukacyjna, która mimo wszystko ma znaczenie w praktyce.

16. Chata Walońska.

Ciekawa atrakcja idealna dla osób, które przyjeżdżają samotnie, gdyż takie osoby nie muszą nic płacić za wstęp do tego miejsca. Oczywiście wycieczki grupowe są już płatne, o czym należy wiedzieć, zwłaszcza jeśli wybieramy się do takiego miejsca. Można powiedzieć, że dziś w tym obiekcie mieści się siedziba Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Interesujące miejsce, aby mimo wszystko zapoznać się z historią całego regionu, jak i z tamtejszymi tradycjami. Z pewnością miejsca w Szklarskiej Porębie dotyczące takiego tematu, mogą okazać się bardzo istotne w przyszłości.

17. Kolej Izerska.

Na pewno podróżowanie po Szklarskiej Porębie, jak i okolicach musi być w pełni przyjemne. Chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, aby pozbyć się zbędnej toporności, która w dużej mierze, może ograniczać. Nic więc dziwnego, że to właśnie Kolej Izerska, może okazać się tutaj dobrym rozwiązaniem. Z pewnością bez problemu od strony Szklarskiej Poręby dojedziemy do czeskiego Harrachova, jeśli będzie taka potrzeba. Jest to więc odpowiedni sposób na zwiedzanie Szklarskiej Poręby i na pewno warto skorzystać z takiej opcji transportowej.

18. Dinopark.

Na pewno jest to bardziej atrakcja na lato, ale przecież mimo wszystko zdarzają się sytuacje, kiedy to odwiedzamy Szklarską Porębę właśnie w lecie. Tak więc jakby nie patrzeć, może to okazać się dobrym rozwiązaniem, z którego możemy skorzystać. Pamiętajmy, że Dinopark to przede wszystkim atrakcja dla najmłodszych, która mimo wszystko jest czynna nieprzerwanie przez siedem dni w tygodniu. W ten sposób dzieci mogą pobawić się na profesjonalnych placach zabaw oraz skorzystać z parku liniowego. Oprócz tego znajdziemy tam również kino 6D, które budzi w nas wspaniałe doświadczenia, gdyż jest to możliwość przeżywania wielu bajek w bardziej interaktywny sposób. Na pewno wielką atrakcją tego miejsca, są jednak makiety dinozaurów, które są w stanie zainteresować takiego młodego człowieka.

19. Wodospad Kamieńczyka.

Na pewno nie powinniśmy zapominać o zwiedzaniu. Jeśli chcemy zobaczyć fajną atrakcję przyrodniczą znajdującą się właśnie w Szklarskiej Porębie, to z pewnością warto skorzystać z okazji, aby to zrobić. Nic więc dziwnego, że oprócz wodospadu, mamy tam również do czynienia z innymi atrakcjami, które również potrafią nas zaskoczyć. Sam wodospad znajduje się bezpośrednio na Terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Pamiętajmy, że to płatna atrakcja i także musimy liczyć się z dodatkową opłatą za parking, co jest ważne. Na pewno taka wycieczka zajmie nam około dwóch godzin.

20. Kolejka z wyciągiem narciarskim.

Jeśli przyjeżdżamy do miejsca w Szklarskiej Porębie, to z pewnością chcemy się tutaj nieco bardziej zrelaksować. Nie ma lepszej możliwości, jak wykorzystać kolejkę oraz wyciąg narciarski, po to, aby dobrze się bawić. Z pewnością mamy tam sporo wolnego miejsca, jeśli chodzi o jazdę na nartach czy też inne aktywności typowo zimowe. Z pewnością w tym wypadku wspomniana wcześniej Szrenica, na pewno sprawdzi się do tego typu działań równie dobrze. Koleje liniowe funkcjonują na terenie Szklarskiej Poręby, ale również w najbliższych okolicach. To właśnie dlatego możemy w dowolny sposób skorzystać z takiego rozwiązania, jeśli nadarzy się okazja. Na pewno warto, postawić na takie atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie nie będziemy niezadowoleni ze skali takiej wycieczki. Co więcej, pozostaną nam miłe wspomnienia, które warto zachować.

Dodaj komentarz