Dla aktywnych osób połączenie sportowych emocji z przepięknym górskim krajobrazem może być idealnym sposobem na spędzenie Sylwestra. Zawsze trafionym wyborem są Alpy, które ze swoim zapleczem turystycznym gwarantują niezapomniane wrażenia nie tylko w tą ostatnią noc roku.

Alpejskie atrakcje

Polacy zakochali się w sportach zimowych i coraz częściej wybierają jako cel swoich wycieczek zagraniczne ośrodki. Dużą popularnością cieszą się nieprzerwanie Alpy i trudno się temu dziwić, zważywszy na przepiękne widoki i doskonale przygotowaną na turystów infrastrukturę. Znane na całym świecie ośrodki narciarskie zlokalizowane są na terenie takich państw jak Włochy, Austria, Szwajcaria, Francja i Niemcy. Na uwagę zasługują położone we Francji Trzy Doliny, które są uznane za największy kompleks narciarski na świecie.

Na turystów w Alpach czeka rozbudowana baza noclegowa, świetnie przygotowane ośrodki sportowe, smaczne jedzenie i niesamowity górski klimat. Pasjonatów nart lub snowboardu nie trzeba szczególnie przekonywać do tej formy aktywności, a jeśli jesteś amatorem, alpejskie szlaki również są dostosowane do potrzeb początkujących sportowców.

Zaplanuj wyjazd wcześniej

Jeśli wciąż się zastanawiasz, czy warto postawić na zorganizowany wyjazd w góry w Sylwestra, to musisz zdecydowanie szybciej podjąć decyzję. Poniżej korzyści, jakie wynikają z wcześniejszego zorganizowania pobytu w Alpach w okresie noworocznym:

  • Touroperatorzy najczęściej zamieszczają oferty wyjazdów sylwestrowych już na przełomie sierpnia i września, o czym doskonale wiedzą zapaleni miłośnicy wypoczynku na stoku. Im szybciej zaczniesz przeglądać oferty, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz idealne miejsce dla siebie.

  • Poszukiwanie oferty na ostatnią chwilę wiąże się zazwyczaj także z wyższymi kosztami podróży. Dodatkowymi czynnikiem związanym z finansami jest również to, że wcześniejsze planowanie umożliwi Ci odłożenie większej kwoty nawet na nieplanowane podczas wycieczki wydatki oraz możliwość rozłożenia kosztów wyjazdu na raty.

  • Im wcześniej zaczniesz planować, tym większa pewność, że zbierzesz towarzystwo – w końcu im bliżej Sylwestra, tym trudniej byłoby zebrać wszystkich przyjaciół i namówić ich na wspólne świętowanie Nowego Roku na stoku.

Sylwester w górach – dlaczego warto?

Góry zimą to przede wszystkim wyjątkowa i zapierająca dech w piersiach sceneria. Sportowe atrakcje na stoku można zwieńczyć wieczornym wygrzewaniem się w saunie lub pobytem w SPA z malowniczym widokiem z okien.

Sylwester w górach to gwarancja niezapomnianych przeżyć z bajecznymi widokami w tle. Kurorty narciarskie w okresie noworocznym przygotowują dla swoich gości moc atrakcji zarówno plenerowych, jak i zorganizowanych w hotelach. Muzyka na żywo, kuligi i uroczysta kolacja z okazji Nowego Roku skutecznie przyciąga co roku fanów białego szaleństwa w góry.

Alpejskie ośrodki narciarskie są doskonale przygotowane na przyjęcie gości o różnym stopniu zaawansowania sportowych umiejętności. Szaleństwo na stoku w połączeniu z podziwianiem niesamowitych krajobrazów i wyjątkowym górskim klimatem, to gwarancja udanego Sylwestra.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Primoris.

Dodaj komentarz