Polskie morze to wciąż jedna z najchętniej wybieranych destynacji na rodzinny wypoczynek. Na jedną z najbardziej wymagających grup turystów przygotowane są liczne hotele, pensjonaty i inne obiekty noclegowe, które oferują nie tylko wypoczynek w komfortowych warunkach, ale również liczne udogodnienia dla najmłodszych gości.

  1. Wybierz odpowiedni pokój
  2. Atrakcje nie tylko dla dorosłych
  3. Pomoc w opiece nad dzieckiem
  4. Podróż ze zwierzętami

Chcąc wybrać idealny hotel dla rodziny z dziećmi, warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie pokoju, dziecięce menu w restauracji oraz przystosowanie strefy spa do pobytu dzieci. Nie można zapomnieć o zwierzętach – wiele rodzin podróżuje obecnie z ulubionym pupilem, a nie każdy obiekt noclegowy akceptuje ich obecność.

Wybierz odpowiedni pokój

Podróż z dziećmi, szczególnie tymi małymi, bywa męczący, dlatego podczas wyboru odpowiedniego hotelu ważny jest dobór odpowiedniego pokoju, w którym wszyscy członkowie rodziny będą mogli odpocząć po całym dniu atrakcji. Pokój powinien być więc odpowiednio duży, wyposażony w łazienkę oraz wygodne łóżka. Liczy się również wolna przestrzeń, w której będzie można ustawić dziecięcy wózek, oraz łóżeczko turystyczne. Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest skorzystanie z apartamentu, a więc wnętrza z dwoma pokojami i aneksem kuchennym lub kuchnią. Taki pokój daje znacznie więcej prywatności zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom – kiedy dzieci idą spać, rodzice mogą swobodnie zrelaksować się w sąsiednim pokoju, nie przeszkadzając swoim pociechom w śnie. Co więcej, dostęp do aneksu kuchennego lub kuchni pozwala przygotować dziecku posiłek czy podgrzać mleko w środku nocy bez konieczności wychodzenia z pokoju. Znacznym ułatwieniem jest również łazienka w pokoju, w której znajduje się wanna lub prysznic z głębokim brodzikiem, pozwalający na szybkie i wygodne umycie dziecka.

Przy wyborze obiektu noclegowego ważne jest także jego położenie. Najbardziej rozchwytywane są hotele zlokalizowane blisko morza i plaży. Dzięki temu podróż z dzieckiem na plażę jest krótka i można ją swobodnie odbyć pieszo, bez korzystania z samochodu. Bliska odległość od morza oznacza również możliwość podziwiania pięknych widoków z hotelowego pokoju. Pokoje z widokiem na morze, w których widać każdy wschód i zachód słońca, to prawdziwa gratka dla każdego, kto jest spragniony kontaktu z naturą.

Atrakcje nie tylko dla dorosłych

Wypoczynek w hotelu nie wiąże się jedynie ze snem w komfortowym pokoju, ale również możliwością skorzystania z miejscowych atrakcji. Wiele obiektów, jak np. hotel nad morzem Kołobrzeg, przygotowuje dla rodzin z dziećmi specjalne pakiety na ferie lub wakacje, w których uwzględnia potrzeby najmłodszych gości. Dzieci mogą korzystać ze strefy SPA, a więc przeznaczonych dla nich masaży relaksacyjnych, zabiegów z dodatkiem czekolady, czy basenów dostosowanych do umiejętności pływackich i wzrostu maluchów. Dla najmłodszych często dostępny jest brodzik z podgrzewaną wodą, liczne zjeżdżalnie, strefy wodnych zabaw, gdzie na dzieci czeka sprzęt do pływania, ręczniki i kapoki. Podczas zorganizowanego wypoczynku dla rodzin z dziećmi można niekiedy skorzystać także z animacji dostosowanych do wieku uczestników. Dzieci mogą brać w nich udział samodzielnie lub z rodzicami, co dodatkowo zacieśnia więzy rodzinne. Nie brakuje również propozycji dla dorosłych, które są organizowane w czasie, kiedy dzieci pozostają pod opieką animatora. W ten sposób każdy znajdzie dla siebie miłą aktywność. W dobrze wyposażonym hotelu do dyspozycji gości są również sale gier, gdzie można znaleźć bilard, rzutki czy podobne im gry, oraz atrakcje na zewnątrz budynku – place zabaw dla dzieci, dmuchane zamki czy miejsce do zorganizowania grilla lub ogniska.

Pomoc w opiece nad dzieckiem

W trakcie rodzinnego wypoczynku zdarzają się również sytuacje awaryjne, np. choroba dziecka. Przebywając w obcym mieście, udzielenie pomocy dziecku w nagłym przypadku może być trudne, dlatego rodzice doceniają obiekty, które w takich sytuacjach pomagają w organizacji fachowej opieki lekarskiej, np. proponują wezwanie pogotowia, wskazują, gdzie można zasięgnąć porady lekarza lub gdzie znajduje się najbliższy szpital z oddziałem pediatrycznym.

Rodzice i opiekunowie dzieci doceniają także możliwość pozostawienia dziecka pod opieką pracowników hotelu na kilka godzin, aby mogli skorzystać, np. ze strefy SPA lub hotelowej siłowni. Obecność wykwalifikowanych animatorów, którzy organizują czas dla dzieci, to dodatkowy atut hotelu, nawet wówczas, kiedy za taką opiekę trzeba nieco dopłacić.

Podróż ze zwierzętami

Rodzinne wakacje nad morzem to nie tylko wyjazd z dziećmi, ale również ukochanym pupilem. Coraz więcej obiektów noclegowych akceptuje zwierzęta; za ich pobyt trzeba jednak zwykle dodatkowo zapłacić. Właściciel zwierzęcia jest też całkowicie odpowiedzialny za swojego pupila, powinien więc, np. sprzątać po psie lub wyprowadzać go na spacer jedynie w wyznaczonych do tego miejscach. Przyjazd ze zwierzęciem należy też wcześniej zgłosić, najlepiej od razu podczas rezerwacji pokoju.

Dodaj komentarz