Pomimo faktu, że Radom, nie wydaje nam się w żaden sposób właściwym miejscem turystycznym, to mimo wszystko warto odwiedzić taką miejscówkę i zobaczyć, co te strony, mają nam do zaoferowania. Z pewnością chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, że weekend w Radomiu, jesteśmy w stanie rozsądnie zaplanować. Jakby nie patrzeć wpisuje się to wszystko w historię Radomia, ponieważ znajdziemy tam wiele obiektów związanych właśnie ze wspomnianą historią tego miejsca. Na pewno takie atrakcje w Radomiu, są bardzo charakterystyczne i pomimo tego, że nie odnajdziemy tu zbyt wielu turystów, to nadal jest to atrakcyjne miejsce pod tym kątem. Z pewnością wiele charakterystycznych miejsc, jakie napotkamy, wyróżnia się mocno pod tym względem.

1. Grodzisko Piotrówka.

Jeśli interesujemy się osadnictwem, to takie miejsce jak Grodzisko Piotrówka, powinno być pierwszym celem, do jakiego się udamy. W ten sposób warto zwrócić uwagę, na wiele zmian, jakie zaszły w tym miejscu. Dawniej całość była wykorzystywana jako gród obronny, co z pewnością robiło wrażenie. Nie da się ukryć, że dzisiaj możemy zaobserwować tam różnego rodzaju przedmioty, które mimo wszystko są efektem wykopalisk. Można powiedzieć, że między innymi mamy tam do czynienia z Muzeum im. Jacka Malczewskiego, co z pewnością trzeba zobaczyć samemu. Na pewno atrakcje turystyczne w Radomiu, będą w stanie zachwycić nas w pełni, a to dopiero początek naszej wycieczki.

2. Kościół Św. Wacława.

Jakby nie patrzeć takie atrakcje turystyczne w Radomiu, robią wrażenie. Znajdziemy to miejsce bezpośrednio zaraz przy placu, który zalicza się do tak zwanego Starego Radomia. Oczywiście sam obiekt kościelny, to przede wszystkim najstarsza ceglana budowla, jaką spotkamy we wspomnianym Radomiu. Na pewno takie atrakcje w Radomiu, mogą okazać się interesujące, ponieważ mówimy tutaj mimo wszystko o obiekcie, który niezależnie od wszystkiego służył jako więzienie i szpital jednocześnie, co jest istotną kwestią, którą warto wiedzieć o tym miejscu. Jakby nie patrzeć, sama świątynia, składa się z charakterystycznych sklepień, które mocno się wyróżniają. Tak więc elementy gotyckie, to przede wszystkim dobry motyw, który sprawia, że wnętrze dużo zyskuje, na takich zmianach.

3. Kazimierzowskie Miasto.

Tam, gdzie znajduje się rynek w Radomiu, nadal mamy do czynienia z dużym charakterystycznym placem, który jest już uznawany przez współczesnych mieszkańców, za jedno z ważniejszych miejsc w samym Radomiu, na pewno nie jest to przypadkowa sprawa, dlatego tym bardziej, warto postawić na tętniące miejsce, gdzie znajdziemy jednocześnie wiele mniejszych biur i muzeów, które mimo wszystko mogą być dobrym uzupełnieniem dla samej wycieczki. Co warto zobaczyć w Radomiu z pewnością, jeśli już wybieramy się w to konkretne miejsce, to warto zwrócić uwagę na deptak, gdzie dawniej znajdowały się mury. To właśnie w tamtym rejonie znajdziemy jednocześnie najstarsze domy. Można zwrócić uwagę, że niektóre omawiane obiekty są nawet z XVII wieku.

4. Stary Ratusz przy Rynku.

Gdy już omawiamy najstarsze obiekty, nie wypada nie wspomnieć o Ratuszu, który również jest dosyć specyficznym miejscem z tamtego okresu. Na pewno jest to bardzo estetyczna forma, która mimo wszystko mocno wyróżnia się w praktyce. Z pewnością żaden rynek nie byłby w stanie funkcjonować bez wspomnianego ratusza, dlatego nic dziwnego, że tego typu ciekawe miejsca w Radomiu, również mają swoją własną historię. Na pewno warto zauważyć, że ta część rynku, wygląda bardzo schludnie. Jeśli zatrzymamy się tutaj na chwilę w południe, to z pewnością z pobliskiej wieży, będziemy w stanie usłyszeć grany hejnał. Można powiedzieć, że jest to ciekawostka i jednocześnie jeden z ważnych elementów, które mimo wszystko uświadczymy w takiej lokalizacji.

5. Widoczny ślad po Zamku Królewskim.

Na pewno ruiny czy też inne pozostałości, między innymi po ładnie prezentującym się kiedyś Zamku Królewskim, są w stanie przykuć naszą uwagę. Dawniej było to przede wszystkim miejsce, które służyło za siedzibę dla wielu władców Polski. Z pewnością same pozostałości, to zdecydowanie duży kawałek historii, gdyż we wspomnianym miejscu, odbywało się wiele istotnych wydarzeń tamtych czasów. Na pewno jest to jeden z tych punktów wycieczki, o którym nie powinniśmy zapomnieć, znajdując się w tych stronach. Takie klasyczne atrakcje turystyczne w Radomiu, to również solidny element, który sprawia, że samo miasto mocno zyskuje na tym, co ma do pokazania.

6. Kościół św. Jana Chrzciciela.

Z pewnością, jeśli już oglądamy ciekawe miejsca w Radomiu, to nie możemy zapominać o tak zwanej farze radomskiej. Można powiedzieć, że jest to bezpośrednia atrakcja, która jest widoczna zaraz po samych pozostałościach po wspomnianym wcześniej zamku królewskim. Z pewnością kościół, to nic innego jak fundacja Kazimierza Wielkiego, co jednocześnie sprawia, że sam obiekt znajdujący się blisko rynku, uznawany jest za ważny miejski ośrodek sakralny. Z pewnością sam obiekt był często wykorzystywany przez królów, co też sprawia, że miejsce to nabiera większej historycznej głębi, jaka faktycznie przemawia, przez samą atrakcję. To bardzo istotne z punktu samego turysty miejsce. Nic więc dziwnego, że obiekt ten był wiele razy przebudowywany, ale mimo wszystko zachował on swój styl do dzisiaj.

7. Kościół Bernardynów.

Jeśli już omawiamy różnego rodzaju budynki sakralne, to nie sposób nie wspomnieć o takim obiekcie jak Kościół Bernardynów. Z pewnością warto zauważyć, że oprócz samego kościoła w miejscu tym funkcjonuje również zabytkowy klasztor, który mimo wszystko pełnił ważną funkcję, zaraz przy bezpośredniej rozbudowie miasta. Nie jest to więc obiekt w żaden sposób przypadkowy. Jakby nie patrzeć niewiele jest kościołów zachowanych w takim stanie, które mogły pełnić ważniejszą część przemysłową. Trzeba jednak przyznać, że sam obiekt wyróżniał się swoim wyglądem i można powiedzieć, że był on wykorzystywany w bardziej przedsiębiorczy sposób.

8. Trakt Lubelski.

Na pewno w samym Radomiu, nie brakuje również miejsc, które pozwalają nam na spacery. Z pewnością warto tutaj zwrócić uwagę na Dawny Trakt Lubelski, który rozpoczyna się bezpośrednio od ulicy Żeromskiego. Takie ciekawe miejsca w Radomiu, to przede wszystkim ładnie wyglądające kamienice, które są też dodatkowo zdobione, co sprawia, że nabierają one jeszcze większego znaczenia. Jakby nie patrzeć, wiele z nich odrestaurowano, ale nie są to przebudowane obiekty. Trzeba przyznać, że taka architektura, może się podobać. Na pewno jest to coś zupełnie innego, z czym wcześniej nie mieliśmy do czynienia. To też podkreśla wagę tego miejsca, gdzie mimo wszystko widzimy także wiele innych elementów, które łączą się ze współczesną architekturą. Jest to więc naprawdę fajne pod wieloma względami miejsce. Na pewno warto się tutaj na chwilę zatrzymać, aby poobserwować te okolice z bliska.

9. Katedra Opieki Najświętszej Marii Panny.

Po raz kolejny jesteśmy w stanie przekonać się, jak mocno Radom stawia, na obiekty sakralne. Nic więc dziwnego, że samo miejsce, wydaje się dziwnie znajome, ponieważ wieże w samym obiekcie, mocno inspirowane były krakowską hejnalicą z Kościoła Mariackiego. Trzeba więc przyznać, że jeśli widzieliśmy oba budynki, to z pewnością porównanie tego typu wydaje się tutaj trafione. Na pewno warto również zajrzeć do środka, choć sam budynek liczy nieco więcej niż 100 lat, to nadal ciekawy obiekt, który warto zobaczyć. Na pewno takie miejsca w Radomiu, pokazują, że wycieczka w to miejsce, może być naprawdę ciekawa. Jakby nie patrzeć to taka strzelista katedra, robi wrażenie. Z pewnością jest to jedno z tych miejsc, które zapamiętamy najlepiej podczas takiej wycieczki.

10. Osiedle Planty.

Przede wszystkim wspomniane miejsce, to nic innego jak dawna osiedla robotnicze, które kiedyś mogły w dużej mierze podkreślać kulturę, jaka panowała w tamtych czasach. Trzeba jednak przyznać, że jest to dobre miejsce, do przechadzki. Jakby nie patrzeć to odpowiednio wyglądające ulice czy zieleń, to bardzo charakterystyczna forma ukazania, tej części mieszkalnej z nowymi pomysłami, ponieważ miejsce to w wielu częściach jest odnowione. Mimo wszystko warto przejść się po takim miejscu i zobaczyć różnego rodzaju rzeczy, które mają znaczenie. Na pewno takie miejsca w Radomiu, są równie ważne, co inne obiekty, które możemy tutaj zobaczyć.

11. Pałac Sandomierski.

Jeśli już jesteśmy przy tematach wielkich pałaców, to z pewnością taki klasycystyczny Pałac Sandomierski, jest tutaj przykładem świetnej architektury, jaką jesteśmy w stanie zaobserwować właśnie w Radomiu. Jest to również jeden z najważniejszych zabytków w tym miejscu, dlatego też nic dziwnego, że w dużym stopniu, wycieczka po takich miejscach, może okazać się ciekawym doświadczeniem. Oczywiście budynek ten był zmieniany, przez co posiada on bardziej nowoczesną dobudówkę z jednej strony. Mimo wszystko to nadal historyczne miejsce.

12. Park Kościuszki.

Jeśli przechadzamy się po Radomiu, to nie sposób nie zauważyć, tak zwanego Park im. Tadeuszka Kościuszki. Jakby nie patrzeć układ parku przypomina tutaj w dużej mierze angielski styl. Nic więc dziwnego, że sam park wygląda dosyć nietypowo, co warto odnotować. Na pewno jest to jedno z ważnych miejsc, gdzie znajdziemy między innymi pomniki Kościuszki, jak i Jana Kochanowskiego. To także miejsce plenerowe, gdzie możemy wykonać fajne zdjęcia. Na pewno takie atrakcje turystyczne w Radomiu są w stanie wywołać pozytywne wrażenia. To właśnie z tego względu warto przejść się tutaj na dłuższy spacer z całą rodziną. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, dlatego też nic dziwnego, że jednocześnie to właśnie tutaj możemy wypocząć, aby zobaczyć potem jeszcze wiele innych atrakcji, jakie ma nam do zaoferowania wspomniana okolica. Tak więc mimo wszystko Radom, to nadal charakterystyczne miasto a miejsca w Radomiu, stanowią z pewnością idealne uzupełnienie dla takiej wycieczki. Jeśli więc wybieramy się akurat w te strony, to z pewnością zobaczymy wiele ciekawych elementów. Można powiedzieć, że takie rozwiązania mogą się podobać. Jest to więc opcja, która świetnie sprawdza się w praktyce.

Dodaj komentarz