Urlop w otoczeniu pięknej natury – wszechobecna zieleń, świeże powietrze i zapierające dech w piersiach górskie widoki. O jakim miejscu mowa? O Jaworkach, czyli uroczej połemkowskiej wsi leżącej w dolinie Grajcarka na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Dlaczego warto odwiedzić Jaworki? Co warto zwiedzić w okolicy?

Ze względu na swoje wyjątkowe położenie Jaworki mają do zaoferowania masę atrakcji turystycznych. Wspominając o najciekawszych, okolicznych miejscach, które warto odwiedzić, nie można zapomnieć o:

  • rzece Dunajec, która oferuje niesamowite widoki podczas spływów kajakowych dostępnych o każdej porze roku;
  • krajobrazowym rezerwacie „Wąwóz Homole” charakteryzującym się niezwykle bogatą florą i fauną;
  • rezerwacie przyrody Biała Woda będącym idealnym wyborem dla turystów pieszych i rowerowych;
  • Zaskalniku, czyli wodospadzie znajdującym się w dolinie Sopotnickiego Potoku;
  • stoku narciarskim Palenica;
  • wyciągu orczykowym Durbaszka;
  • Muzeum Pienińskim im. Józefa Szalaya.

Ponadto będąc w Pieninach, koniecznie trzeba zdobyć, któryś z okolicznych szczytów. Do najważniejszych z nich należą: Trzy Korony, Bryjarka oraz Sokolica.

Jaworki – ekskluzywne noclegi w samym sercu Pienin

Jaworki, prócz świetnej lokalizacji, oferują świetne zaplecze noclegowe. Wśród najciekawszych lokalizacji znajdują się ekskluzywne apartamenty od Polskich Ostoi – https://polskieostoje.pl/ostoja-jaworki/apartamenty.

Dlaczego warto wybrać właśnie propozycję tych luksusowych, górskich domków? Przede wszystkim ze względu na wielki komfort i szereg udogodnień, które oferują. Wysoki standard apartamentów Polskie Ostoje obejmuje m.in.: podwójne łóżka, klimatyczny kominek, bogato wyposażoną łazienkę, kuchnię i salon (np. sprzęty RTV/AGD, takie jak zmywarka, piekarnik, lodówka, telewizor, żelazko czy suszarka do włosów) oraz bezpłatny internet bezprzewodowy WiFi.

Pragniesz spędzić niezapomniany urlop w Pieninach? Odwiedź Jaworki i odpocznij od miejskiego zgiełku w pięknym, górskim otoczeniu!

Dodaj komentarz