Wyjazd na narty to jedna z najpopularniejszych form spędzania zimowych urlopów i weekendów. Jednak niejedyna. Nie nęci Cię perspektywa szusowania po stokach? Nic straconego. Istnieje wiele interesujących pomysłów, które pomogą Ci wyjątkowo i niepowtarzalnie spędzić zimowy czas.

1.Spontaniczne lub zorganizowane wycieczki

Niezależnie od pory roku czy warunków pogodowych, wycieczka to uniwersalny i niezmiennie atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu. To również sposób niezwykle wartościowy. Kontakt z innymi kulturami i obyczajami znacznie rozwija punkt widzenia oraz wzbogaca sposób postrzegania świata. Do tego, jak nic innego pozwala oderwać się od codziennej rutyny i nabrać sił do pracy. Aby zrealizować ten cel, nie trzeba przy tym wiele. Niezwykle wzbogacające mogą być już spontaniczne, weekendowe wyjazdy do interesujących miejscowości. Tych zaś w Polsce zdecydowanie nie brakuje.

Licznymi zimowymi atrakcjami przyciągają bez wątpienia górskie rejony. Nie trzeba być przy tym narciarzem, aby mieć w nich co robić. Wjazd kolejką na Gubałówkę, spacer po malowniczych dolinach, na koniec zaś relaksujący wieczór w klimatycznej, góralskiej knajpie – to tylko przykładowe propozycje.

Nawet jeśli nie potrafisz lub nie lubisz jazdy na nartach czy desce warto w te zimowe miesiące wybrać się też w wyższe góry – zarezerwować przytulny górski domek w Austrii lub Szwajcarii i poczuć magiczną, zimową atmosferę tych miejsc. Warto pamiętać, że oprócz nart czy snowboardu są jeszcze sanki i coraz więcej austriackich czy szwajcarskich regionów ma świetnie przygotowane trasy saneczkarskie, na których świetnie może bawić się calutka rodzina!

2.Kursy tańca i zajęcia sportowe

Nie trzeba szusować po stokach, aby spędzać ferie w aktywny sposób. Istnieje wiele alternatywnych, równie wartościowych sportów, które można wykonywać zimą. Jednym z nich jest taniec. Jego atrakcyjna forma sprawia, że przekonają się do niej nawet najwięksi sceptycy aktywności fizycznych. Zafundowanie dziecku warsztatów tanecznych to nie tylko sposób na interesujące zajęcie mu czasu, ale i wartościowy wybór dla jego zdrowia. Zróżnicowane ćwiczenia i figury taneczne rozwijają kondycję, poprawiają równowagę oraz – co istotne – pomagają rozruszać mięśnie, które zazwyczaj są spięte siedzeniem w szkolnej ławce. Różnorodne formy taneczne wyzwalają niemal niezmierzone pokłady energii.

Warto zaznaczyć, że zajęcia taneczne czy sportowe to propozycja nie tylko dla najmłodszych. Chciałeś poprawić swoje umiejętności w tym zakresie, lecz odkładałeś to zawsze na lepszy moment? Teraz właśnie on nastał! Monotonne, przygnębiające nieraz zimowe popołudnia, to idealny czas na zadbanie o kondycję oraz wypracowanie idealnej sylwetki na lato.

3.Półkolonie i obozy dla najmłodszych

Jeśli nie masz dłuższego wolnego, aby wyjechać na wycieczkę lub zaplanować wspólny czas z pociechami, atrakcyjną propozycją na ferie dla nich mogą być również obozy lub półkolonie. W przypadku tych ostatnich, dzieci spędzają połowę dnia na różnych zajęciach, rozwijających ich zdolności i pasje. Możliwości ich wyboru jest przy tym mnóstwo. W zależności od zainteresowań dziecka, możesz wybrać dla niego kolonie związane z fotografią, kulinariami, sztuką czy nauką języków. Odpowiednio dobrane zajęcia będą dla najmłodszych nie tylko atrakcyjną formą spędzenia czasu, ale i sposobem na rozwój drzemiących w nich talentów. Tobie pomogą natomiast rozwiązać problem opieki nad dzieckiem podczas obecności w pracy.

Jak więc widać brak umiejętności jazdy na nartach nie musi wiązać się z nudnymi feriami. Wręcz przeciwnie. Często może stanowić bodziec, skłaniający do poszukiwania bardziej kreatywnych rozwiązań. Zastanawiasz się, jak zorganizować zimowy urlop? Powyższe pomysły pomogą Ci zaplanować atrakcyjny czas – zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich pociech.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.