Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ImageFile has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/nocuje.net/httpdocs/class/main/classImageFile.php on line 8
NOCUJE.NET - Największa porównywarka hoteli i apartamentów - Wyjeżdżasz na majówkę? Kup euro taniej!
Wyjeżdżasz na majówkę? Kup euro taniej!

Wyjeżdżasz na majówkę? Kup euro taniej!

Dodano: 30.04.18. Przez T.K

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Czas ten warto spędzić na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Najlepiej udać się w tym celu w dzikie rejony Europy, które nie zostały jeszcze dotknięte przez współczesną cywilizację. W takim przypadku problemem może być jednak płacenie za zakupy za pomocą karty oraz wypłacanie pieniędzy w bankomacie. Dlatego warto jeszcze przed wyjazdem wymienić walutę i uniknąć potencjalnych nieprzyjemności. Najlepsze kursy euro zapewnisz sobie, jeżeli skorzystasz z internetowej giełdy walutowej.

 

 

W jaki sposób działają serwisy wymiany walut online?

 

 

Czy zwróciłeś uwagę na to, że kursy sprzedaży i zakupu tej samej waluty w bankach oraz stacjonarnych kantorach nie są takie same? Wynika to z marży naliczanej przez tego rodzaju instytucje. W konsekwencji powstaje rozbieżność zwana spreadem, której wartość może wynieść nawet kilkanaście procent. Giełdy walutowe działają natomiast na zupełnie innych zasadach, dlatego nie zarabiają na spreadzie. Pełnią one jedynie rolę pośrednika w zawieranych transakcjach pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami. W żaden sposób nie ingerują zatem w to, po jakich kursach wymieniają oni walutę. Zarobek tego typu serwisów stanowi niewielka prowizja, której wysokość nie przekracza 1% od każdej wymiany. W przypadku najstarszego w Polsce serwisu Walutomat, jest to maksymalnie 0,2%.

 

Aby tanio kupić euro, wystarczy zarejestrować się na stronie wybranej platformy internetowej, aktywować swoje konto i zasilić wirtualny portfel co najmniej taką kwotą, jaką zamierzasz przeznaczyć na wymianę. System dobierze dla ciebie automatycznie najkorzystniejszą ofertę, biorąc pod uwagę kursy zaproponowane przez pozostałych użytkowników. Masz także możliwość zamieszczenia na giełdzie własnej oferty.

 

 

Jakich kursów euro można się spodziewać?

 

 

Chcesz dowiedzieć się, po jakich kursach wymieniają walutę euro użytkownicy internetowej platformy? Odwiedź zatem w tym celu stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Pozwoli ci to zapoznać się zarówno z aktualnymi, jak i archiwalnymi notowaniami, mając na uwadze transakcje zawierane przez użytkowników giełdy Walutomat. Wszystkie dane są prezentowane w czytelny sposób na kolorowym wykresie. Możesz samodzielnie zdecydować, czy znajdą się na nim historyczne kursy sprzedaży, kupna euro, czy też średnie kursy europejskiej waluty na świecie. Do ciebie należy również wybór zakresu czasowego wyświetlanych informacji – może on obejmować nawet okres wielu lat. Ponadto masz możliwość zapoznania się z bieżącymi komentarzami ekspertów, dotyczącymi sytuacji na rynku walutowym.

 

 

Podsumowanie

 

 

Możesz więc w łatwy sposób zaoszczędzić pieniądze, które wydasz na dowolne przyjemności w czasie majówki. Wystarczy, że zdecydujesz się na wymianę waluty w internecie, za pośrednictwem giełdy społecznościowej. Za takim wyborem przemawiają nie tylko względy finansowe, lecz także wygoda oraz oszczędność czasu.

 

 

Komentarze