W podróży poszukujemy niewielkiego i poręcznego, a zarazem praktycznego środka transportu, który pozwoli nam, na wygodne przedostanie się w dowolne miejsce. Niestety rower czy hulajnoga są stosunkowo duże i o ile spełniają inne kryteria, niestety nie można ich zabrać ze sobą wszędzie. Dlatego właśnie tak chętnie wybierana jest deskorolka, którą możesz mieć zawsze pod ręką. Aby jednak odpowiednio się przygotować do jazdy deskorolką tak, by była ona wygodna i bezpieczna, powinno się wcześniej zaopatrzyć w niezbędne akcesoria. Jakie wyposażenie na deskorolkę jest najlepsze? Gdzie można kupić akcesoria do deskorolki? Co warto wiedzieć o modzie skateboardowej?

Niezbędne akcesoria – kask i ochraniacze

Decydując się na jazdę na deskorolce, w pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo. Niestety upadek z jadącego pojazdu może spowodować poważne urazy i kontuzje, jednak można temu łatwo zapobiec – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni kask i ochraniacze. Aby wybrać odpowiedni kask, należy przede wszystkim dopasować jego wielkość i kształt, powinien być również wykonany z solidnego, odpornego na ścieranie materiału. Jednocześnie dobry kask zapewnia prawidłową wentylację i zapobiega przegrzaniu się – dlatego warto wybierać jedynie akcesoria dedykowane jeździe na deskorolce. Z kolei głównym zadaniem ochraniaczy jest przede wszystkim ochrona części ciała, które są najbardziej narażone na kontuję w razie upadku – łokcie i kolana – akcesoria te również należy wybrać w odpowiednim rozmiarze tak, by przylegały do ciała.

Wygodne ubrania to podstawa!

Popularność skateboardu nieustannie rośnie i dla niektórych stał się on już nie tylko odskocznią od codzienności czy sportem, ale również stylem życia. Na rynku można znaleźć wiele ubrań, idealnie przystosowanych do jazdy na deskorolce – odzież streetwearowa produkowana jest obecnie przez wiele znanych marek, które przykładają należytą uwagę do sprzedawanych produktów. Najlepszą odzież na deskorolke wyróżnia przede wszystkim:

  • wygodny krój – nie oszukujmy się, odzież na deskorolkę musi być przede wszystkim wygodna, w żadnym wypadku nie może krępować ruchów, ani zbytnio przylegać do ciała;
  • solidne wykończenie – producenci przewidują, że sport nieraz wymaga poświęceń i upadków, dlatego ich ubrania powinny być przede wszystkim odporne na przetarcia tak, by dotrzymywać kroku skaterom zarówno w drodze do pracy, jak i na skateparku;
  • odpowiednia wentylacja – najlepsze ubrania na deskorolkę są wykonane z naturalnych materiałów, dzięki czemu zapewniają odpowiednią wentylację i zmniejszają ryzyko przegrzania nawet w lecie, znacznie poprawiają dzięki temu komfort jazdy;
  • ciekawy, atrakcyjny wygląd – moda skateboardowa, to w dalszym ciągu moda, dlatego najlepsi producenci dbają o atrakcyjny, ponadczasowy wygląd oferowanych ubrań.

Jak wygodnie przechowywać deskorolkę?

W chwilach, gdy akurat nie korzystasz z deskorolki przydałoby się odpowiednie miejsce, do przechowywania jej – doskonale sprawdza się na przykład plecak skateboardowy. Jest on wyjątkowo pojemny i zmieści w sobie nie tylko deskorolkę, ale także inne przedmioty codziennego użytku. Warto zwrócić uwagę by plecak był wykonany z solidnego, odpornego na ścieranie materiału – będzie wtedy służył zdecydowanie dłużej bez ryzyka podarcia.

Gdzie najlepiej kupić akcesoria na deskorolkę?

Akcesoria na deskorolkę, jak i samą deskorolkę można kupić w wielu miejscach. Dostępne są, chociażby aukcje internetowe, z używanymi rzeczami lub sklepy stacjonarne, w których można kupić wybrane produkty. Jednak zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest internetowy sklep skateboardowy – można w nim znaleźć na przykład aktualne trendy dotyczące odzieży na deskorolkę, niezbędne drobne akcesoria, deskorolki czy wyposażenie. Co więcej, w sklepach internetowych można skorzystać z wielu dodatkowych udogodnień, na przykład licznych promocji czy dostawy do samego domu – również dostępność i wybór oferowanych produktów będzie zdecydowanie większy niż w zwykłym sklepie.

Dodaj komentarz