Grecja to kraj pełen różnorodności. Właśnie dzięki temu cieszy się tak dużą popularnością, także wśród miłośników żeglowania. Wczasy na pokładzie jachtu każdego roku wybiera coraz więcej turystów. Decydują się na czarterowanie łodzi, którą będą mogli udać się do wybranych przez siebie zakątków kraju.

W poszczególnych greckich rejonach wiatr wieje z odmienną siłą, co sprzyja tak stawianiu pierwszych żeglarskich kroków, jak i szlifowaniu już posiadanych umiejętności. W Grecji poza gwarnymi kurortami pełno jest także miejsc odosobnionych, w których można złapać chwilę wytchnienia.

Udając się w rejs po Grecji

Decydując się na czarter jachtu w Grecji, nie trzeba ulegać presji organizowania urlopu w ścisłym sezonie. Wręcz przeciwnie, z uwagi na przyjemne temperatury najlepiej zaplanować go wiosną lub wczesną jesienią. Wówczas temperatury na południu Europy nie są upalne, ale wciąż umożliwiają opalanie, kąpiele wodne czy uprawianie sportów.

W zależności od poziomu posiadanych umiejętności oraz oczekiwań co do spędzania czasu, należy wybrać konkretny grecki region. Jak już wspomniano, w poszczególnych częściach kraju wiatr wieje z odmienną intensywnością. Jeżeli planowany rejs ma być pierwszą tego rodzaju przygodą, warto wybrać się chociażby w okolice Zatoki Sarońskiej. Cyklady to z kolei region polecany pasjonatom historii, artefaktów oraz zwiedzania.

Greckie plaży

Wielu turystów kojarzy greckie plaże przez pryzmat pasów piasku przylegających do popularnych kurortów. Tymczasem czarter jachtu w Grecji daje okazję bliższego poznania innej wizytówki kraju, którą są ciche zatoki oraz kamienne plaże. Turystów tam na ogół niewielu, ale właśnie tego rodzaju miejsca zapewniają odpoczynek od codziennego gwaru.

Zarzucenie kotwicy w kameralnej zatoczce może stać się okazją do bliższego poznania prawdziwej Grecji. Skosztowania specjałów w położonej na uboczu tawernie czy porozmawiania z miejscowymi po zejściu na ląd. W popularnych kurortach integracja pomiędzy przyjezdnymi a miejscową ludnością praktycznie nie istnieje. Każdy jest tam zajęty własnymi sprawami.

W kierunku kolejnej wyspy

Grecja obejmuje ponad dwa tysiące wysp. To mnóstwo miejsc do zobaczenia. A biorąc pod uwagę różnorodność poszczególnych greckich zakątków, wakacje na pewno nie będą nudne. Zwłaszcza jeżeli odpowiednio wcześniej zadba się o czarter jachtu w Grecji. Dostęp do własnej jednostki pływającej to najlepszy sposób na zwiedzanie tak malowniczego kraju oraz należących do niego wysp, rozsianych aż po czterech morzach. Dzięki jachtowi nie trzeba się ograniczać do planu wycieczki odgórnie opracowanego przez organizatora. Zmienia się go w zależności od potrzeb, oczekiwań czy warunków pogodowych.

Czarterowanie łodzi daje wolność i swobodę. Przekłada się też na udane wczasy w niecodziennym wydaniu. Na uwagę zasługuje także fakt, że oferta rejsów jest rozbudowana i dopasowana do odmiennych wizji udanego urlopu. Dodatkowo jej warunki cenowe stają się coraz przystępniejsze dla klientów, więc większa ich grupa może się w końcu wybrać w rejs.

Dodaj komentarz